Basketbal po víkendu

Výsledkový servis ze zmrzlého víkendu.

SLUNETA USK: Po senzaci přišel pád

Cíl v podobě jednoho vítězství jsme splnili, ale po parádní výhře na Vyšehradě přišla studená sprcha.

V sobotu na Vyšehrad jsme přijeli s tím, že si zahrajeme kvalitní zápas s kvalitním soupeřem, což se nám přes drobné výpadky dařilo celé utkání. Většinu zápasu jsme byli ve vedení a Vyšehrad dotahoval. Když se nám pak za nerozhodného stavu nepodařilo proměnit poslední střelu, bylo před námi 5 minut pěkného basketu navíc. V prodloužení jsme šli rychle do vedení, které jsme dokázali i přes neproměněné šestky udržet, a výhra z palubovky druhého týmu tabulky byla na světě.

Sokol Vyšehrad  vs.  SLUNETA USK   73:76 po prodloužení

Statistiky

Potom, co jsme si dokázali, že umíme hrát proti top týmům naší soutěže, ale přišlo rychlé vystřízlivění. V neděli nás v Radotíně čekalo 7 hráčů a jako bychom si mysleli, že se porazí sami. Do zápasu jsme vstoupili ani ne vlažně, ale celkem dost studeně. Dělala nám problémy zóna domácích, která ač nebyla nejlepší, nedokázali jsme ji kvůli hloupým rozhodnutím překonat. V obraně jsme oproti předchozímu dni předvedli totální nesoustředěnost a nezájem. Náskok domácích postupně narůstal a my se propadali do větší a větší frustrace.

BK Radotín  vs.  SLUNETA USK           86:61

Statistiky

Těsně před play-off je to pro nás varování, že žádný zápas se nevyhraje sám. Radotín navíc může být naším soupeřem ve vyřazovací části a s tímto výkonem bychom určitě neuspěli. Teď se musíme připravit na poslední dvě utkání základné části proti Kladnu a Slanému, nedělní zápas rychle hodit za hlavu a vycházet ze sobotního výkonu.

U19 – dívky

TJ Slovan Litoměřice - SLUNETA Ústí nad Labem 50:57 (13:12, 22:22, 35:42)

Komentář holek U17: V sobotu 24.2. vyjel náš tým do nedalekých Litoměřic. Už od začátku jsme věděli, že utkání bude velmi vyrovnané, což se potvrdilo hned v první čtvrtině, kterou jsme prohráli 13:12. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v našem stylu hry, snažili jsme se vyvyrovat hloupým ztrátám a zahozeným střelám. Do šaten odcházíme za vyrovnaného stavu 22:22. Do třetí čtvrtiny jsme nastupovali s vědomím, že dnes bude rozhodovat i sebemenší bodový odskok od soupeře. Právě tento náskok se nám povedlo vypracovat a po třetí čtvrtině jsme byli na rozdílu sedmi bodů (35:42). Ve čtvrté čtvrtině jsme pokračovali v dobré obraně a nikam jsme v útoku nepospíchali. Bohužel díky naším nedaným střelám se soupeř dostal na rozdíl pouhých pěti bodů. Nakonec jsme si vše pohlídali a tak z Litoměřic odjíždíme s první letošní výhrou.

Body: Kunclová 20 (4x3, 6/2), Žižková 16 (7/4), Chalupecká (2/2), Lukešová, Hájková a Slivková (1x3, 4/1) po 4, Frišová 3 (1/1), Herišerová a Krejčová (obě 2/1) po 1

U12 - chlapci

Náš zápasy nadupaný víkend neskončil úplně podle našich představ, neboť jsme v sobotu prohráli jedno utkání v Děčíně. Tím jsme si trochu zkomplikovali naší cestu za vysněným postupem na národní finále, ale stále je vše v našich rukách. Ale ani nedělní utkání s papírově slabšími Teplicemi neprobíhala k naší spokojenosti. Možná nám to pomůže spadnout z výšin a ještě více pracovat na našich chybách. A tento víkend nám jich odkryl více než dost.

BK Horejsek Děčín - BK SLUNETA Ústí n. L.  36:56 (5:12, 18:25, 27:41)

V první čtvrtině jsme si vytvořili sedmibodový náskok, který jsme okamžitě ve druhé čtvrtině prohospodařili a do šaten jsme o přestávce naopak odcházeli se sedmibodovým mankem. Poločasový hovor v šatně byl zřejmě účinný, protože třetí dějství jsme vyhráli 23:2 a v poslední čtvrtině jsme na naše vítězství ještě pojistili.

BK Horejsek Děčín - BK SLUNETA Ústí n. L.  42:40 (9:7, 20:19, 26:26)

Naše bolest z prvního poločasu prvního zápasu, tedy neproměňování šancí a velké množství zbytečných ztrát, se ještě ve větší míře projevila ve druhém utkání. Naštěstí soupeř na tom byl podobně a skóre bylo stále vyrovnané s maximálně pětibodovým rozdílem, což ale byla opravdu výjimka. V posledních minutách zápasu se ale domácím povedlo několik šťastných střel, na které jsme bohužel nedokázali odpovědět. A i když jsme se v poslední minutě pokoušeli o menší zázrak, bylo to již nad naše síly a odešli jsme o jeden koš poraženi.

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK Teplice 42:26 (8:7, 13:15, 25:21)

V trochu jiné sestavě oproti sobotě, prostor dostal celý široký kádr, jsme v neděli doma přivítali soupeře s Teplic, který přijel v devíti. Jeho střídáni tak po domluvě nebylo standartní jako u nás, což soupeři ze začátku bylo ku prospěchu. Naším se nedařilo prosazovat přes jejich delšího hráče. Naše bodová produktivita byla mizerná a díky tomu se vkrádala nervozita do naší hry, která byla nekoukatelná. V poločase jsme dokonce o dva body prohrávali. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo mírně bodově odskočit, což nás trochu nakoplo. V poslední čtvrtině jsme tento mírný náskok ještě podpořili.

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK Teplice 54:24 (14:5, 26:11, 37:15)

Ani druhý nedělní zápas nebyl lahodící oku. Každopádně náš náskok narůstal už od prvních minut, i když nijak výrazně, ale hráli jsme o něco méně klidněji a s lepším pohybem, což se už moc nedalo říci o soupeři, kterému logicky docházely, díky okleštěné sestavě, síly. Náš cíl, tedy dvě vítězství, jsme splnili, ale obě výhry byly dosti utrápené.

Péca & Kafe

U12 dívky: Poslední zápasy základní části

V sobotu skončila dvěma posledními zápasy základní část soutěže pro naše děvčata U12. Zajížděli jsme na hřiště prvního celku tabulky - Slovan Litoměřice. Holky nebyly vzhledem k nemocem, zraněním a lyžákům v nejsilnější sestavě, přesto předvedly velmi sympatický výkon.

První zápas skočil 56:29 pro domácí tým, ve druhém zápase došlo k malému zlepšení a po zápase svítilo na tabuli skóre 49:31 pro Litoměřice.

Holkám nelze upřít nasazení, snaha a bojovnost. Nicméně stále velmi často dělají hloupé chyby, které soupeř okamžitě trestá. Dalším úskalím je fyzička, na které musíme pořádně zapracovat.

Rodičům díky za fajn dopoledne, podporu a pomoc s organizací zájezdu.

Fotogalerie: ZDE

Trenérky Léňa a Zůza

U15 – dívky

Naše zápasy se sice neodehrály o víkendu, ale i tak máme za sebou 3 zápasy z posledních 6 dní, což je hezká dávka. Navíc, kdy jsme dohrávali – předehrávali utkání s Karlovými Vary v jeden den. Takže stejný soupeř, dva zápasy hned po sobě. Ve středu jsme zajížděli právě do velmi chladné haly ve Varech, kde na nás už čekali domácí hráčky, byť v oslabené sestavě, ale o to odhodlanější bojovat. Naopak my jsme po delší době, byť s jednou výjimkou, byli zdraví. Po pomalejším začátku zápasu se naše hráčky aklimatizovaly a postupně si budovaly náskok. Soupeř nakonec rezignoval a utkání se dohrávalo v klidu, nejdůležitější úkol pro trenéra tak bylo točit děvčata na hřišti tak, aby postupně neprochladla a nenastydla, což se povedlo. Druhé utkání mělo stejný průběh, postupně jsme si budovali vedení a to udržovali až do konce.

Mnohem zajímavější střetnutí nás čekalo v pondělí v Děčíně. Domácí byli už ve větším počtu než Vary a velmi dobře běhali do rychlých protiútoků, což nám dělalo velké problémy. Na našich děvčatech byl znát volný víkend, protože jim trvalo celý poločas, než se do zápasu dostala i hlavou. Druhý poločas byl z naší stránky daleko povedenější a výsledkem byla výhra o 26 bodů. Chválím hráčky za bojovnost, která nás začíná zdobit, ale stále nás malinko zlobí koncentrace na zápas.

Vláďa

U13 – dívky

V pondělí 26.2.2018 jsme předehrávali zápas proti Litoměřicím. Bohužel nám chybělo pár důležitých hráček, což ubralo zápasu na kvalitě hry. Plácáme se stále na začátku. Přihrávky přes ruce soupeřek, neuklidnění hry a z toho plynoucí ztráty, strach zkusit něco nového a ulehčování si v obraně. Jediný světlý okamžik nastal při výborné atmosféře, kterou vytvořila děvčata z přípravky Slunety. Všechny holky začaly makat a čtvrtinu jsme vyhrály. Škoda jen, že se nedokáže hecnou sami. Pro příště alespoň víme, co platí. Můžeme si přípravku pronajmou? Prosím?