Zatímco první střetnutí připomínalo střelecké závody a oba týmy se soustředily na útočnou fázi, druhé utkání bylo spíše o obranách. Nymburk využil široké lavičky a vyrovnanosti kádru a v průběhu obou zápasů postupně převzal kontrolu nad děním na hřišti. Nám v sestavě chyběl Pavel Bosák, jehož zranění lýtka mu nedovolilo nastoupit a otazník visí i nad jeho startem v domácích zápasech.

Naši hráči bojovali, seč jim síly stačily, ale na mistra to nestačilo. Nyní mají další dva pokusy na to, aby se pokusili o nemožné. Střeleckou formu na play-off naladili velmi dobře Mike Thompson a Cory Abercrombie, kteří obstarali celkem polovinu všech bodů našeho týmu.

David Šteffel:
„Možná to podle výsledku tak nevypadá, ale v Nymburce jsme neodehráli zase tak špatná utkání. V prvním jsme drželi se soupeřem krok díky vynikajícímu procentu střelby a ve druhém jsme se drželi na dostřel téměř celý první poločas. Bohužel nám vždy došly síly a soupeř nás nakonec převálcoval. Věřím, že doma budeme ještě o něco odolnější a udržíme se soupeřem krok ještě déle a pak se uvidí.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Pavel Bosák – zraněné lýtko – start nejistý

Média:
Odkaz na TV Com
Úterý
Středa

Odkaz na LiveStats.

Odkaz na událost na Facebooku:
Úterý.
Středa.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsNYM