Druhé čtvrtfinále také pro Tury.

V rychlém sledu následovalo druhé utkání čtvrtfinálové série mezi SLUNETOU a svitavskými Tury. Po prvním, velmi bojovném utkání, šla SLUNETA do zápasu s vidinou dalšího vyrovnaného boje a tak to také bylo celou první čtvrtinu.

Hráči obou celků vstoupili do utkání s velkou chutí a s útoky si moc hlavu nelámali. Šachová partie mezi skvělými taktiky Pištěckým a Růžičkou se odehrávala spíše na útočných polovinách, a tak první čtvrtina skončila 25:25.

Stejný průběh měl i začátek druhého dějství, ovšem postupem času domácí získávali menší převahu na doskoku a několikrát se jim podařilo skórovat z druhých šancí. I tak si Tuři nedokázali vybudovat vedení, mohli se ale spolehnout na to nekompromisní potrestání našich chyb v obraně, kterých jsme na konci poločasu nakupili až příliš, a proto první poločas skončil 50:39.

Při poločasové poradě nebyl náš lodivod Tonda Pištěcký, celkem logicky, spokojený s naší obranou a kladl svým svěřencům na srdce hlavně zlepšení této činnosti. Jenomže vstup do druhé půle nebyl z naší strany povedený a Tuři šňůrou 9:0 odskočili až na dvacetibodový rozdíl. Ale tohle je play-off a naši ofenzivu si vzal na starost Spencer Svejcar a trojkou s faulem a po krátké době i smečí nakopl svůj tým ke stíhací jízdě. Po třech čtvrtinách byl stav 67:57.

A stíhací jízda pokračovala i v posledním dějství, to ve vedení našeho útoku převzal otěže od Spencera Svejcara Pavel Houška a na Turech byla vidět čím dál tím větší nervozita. Když do konce utkání zbývalo 2:21, snižuje Filip Šmíd už na 76:72. Ale domácí uklidnil nejprve Kovář, pak Pavel Slezák a už to bylo zase 80:72. A když po našem útoku, zakončeném smečí Dalibora Faita, opět Kovář trefuje za 3 body a do konce zbývá necelá minuta, bylo rozhodnuto. Nám nezbývalo než faulovat a posílat domácí na čáru trestného hodu, odkud si už druhé vítězství v této sérii nenechali vzít.

Tuři tak vedou 2:0 na zápasy a série se přesouvá do Ústí.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 87:76 (25:25 50:39 67:57)

Body domácí: Slezák 16, O´Brien 15, Aiken a Marko po 13, Kovář 12, Jelínek 5, Svoboda, Teplý a Puršl všichni po 3, Welsch 2
Body hosté: Houška 16, Svejcar 14, Wisseh a Fait po 11, Šmíd 8, Šteffel 6, David 5, Martin 3, Pecka 2
Trojky: 18/5 – 21/6
Trestné hody: 25/18 – 15/8
Doskoky: 43 - 32
Osobní chyby: 18 - 24