V prvním zápase proti ostravským pozdějším vítězům celého turnaje jsme nezačali dobře a byla na nás patrná nervozita. Problémy nám po celý zápas dělala agresivní hra soupeře v obraně i v útoku. My jsme se jí nedokázali přizpůsobit po celý zápas, ale i tak jsme předvedli bojovný výkon. Konečný výsledek je vzhledem k umístění soupeře pro nás úspěchem.

SLUNETA Ústí n. L. - BK NH FLames Ostrava  36:42 (12:16, 19:26, 26:36)

Druhé utkání proti BC Vysočina bylo dosti podobné tomu prvnímu. Opět se jednalo o soupeře, který nám neseděl svým silovým pojetím hry po celé ploše. Konečný čtrnáctibodový rozdíl je pro nás možná až trochu moc přísný, ale v obou utkáních jsme měli problém se zakončením z krátké či střední vzdálenosti, kde nám chybělo trochu toho potřebného štěstí, kterého měl naopak soupeř při svých střeleckých pokusech někdy až moc. Druhá prohra ve skupině nás bohužel odsunula do bojů o 9. až 12. místo.

BC Vysočina - BK SLUNETA Ústí nad Labem 62:48 (14:21, 26:37, 34:48)

Tam jsme narazili na BCM Olomouc. Ani v tomto utkání však nešlo o jednoduchého soupeře. Náš náskok nabral rozhodující směr až v posledním dějství, kdy jsme jej nakonec dotáhli až na rozdíl šestnáct. Do té doby se jednalo o vyrovnané utkání, které jsme si museli poctivě vybojovat. Toto vítězství nás posunulo do souboje o konečnou devátou příčku.

SK UP BCM Olomouc - BK SLUNETA Ústí nad Labem 56:72 (17:15, 28:36, 48:53)

Soupeřem nám byl TJ Sokol Pražský. Chtěli jsme se rozloučit vítězstvím a devátým místem. Ale soupeř měl stejný plán a od začátku šel do vedení a my jsme stále tahali bodově za kratší konec. V poločase jsme měli manko sedmi bodů. Ve třetí čtvrtině jsme bojovali o jeho snížení ale závěr čtvrtiny byl ještě o bod horší, mínus osm. V posledním dějství jsme však předvedli, že naše vůle po vítězství je větší než soupeřova. Pomalu jsme začali náskok snižovat. Vedlo se nám z čáry trestného hodu, což bylo velmi důležitým faktorem, když soupeř zastavoval naše útoky faulem. Teprve čtyřicet vteřin před koncem jsme šli poprvé v utkání do vedení, které jsme už nepustili a vítězstvím a konečným devátým místem zakončili celý turnaj. Udělali jsme tak radost i našim fanouškům z řad rodičů, kterým patří obrovské díky za jejich povzbuzování a podporu po celou dobu turnaje. A samozřejmě velké díky patří i fotografce týmu Markétě, která přivezla plný foťák snímků, o které jistě bude zájem.

TJ Sokol Pražský - BK SLUNETA Ústí nad Labem 65:70 (20:12, 36:29, 51:43)

Celkově naše působení na turnaji hodnotíme kladně. Kluci ušli za poslední rok dlouhou cestu, vybojovali si účast na národním finále, kde už, jak jsme si ověřili, není slabých soupeřů. My si jen přejeme více takových těžkých zápasů, které klukům dodají mnoho zkušeností a potřebného klidu při řešení herních situací. Sami poznali, že je pořád co zlepšovat a kde každého tlačí bota. Soupeři na tomto turnaji nám dokonale odkryli naše slabší místa, což je pro nás jen a jen dobře. V sezóně se s tolika těžkými zápasy nepotkáme. Naším cílem pro příští sezónu tak samozřejmě bude opět se probojovat na národní finále. Myslím, že jsme si všichni tento prodloužený víkend užili, ať už herně či volnočasovými aktivitami jako byl výlet do Štramberka či dvě návštěvy plaveckého areálu.

Přestože jsme skončili devátí jedno prvenství jsme si přeci jen přivezli. V sobotních podvečerních dovednostních soutěžích všem účastníkům vypálil rybník náš kapitán Jiří Herman, který v soutěži trestných hodů doslova přišel, viděl, zvítězil. Nasypal to tam jak odpadky do koše, když měl z deseti pokusů devět úspěšných. A odnesl si cenu pro vítěze. Ale neztratili jsme se ani v dalších dovednostech, kde v soutěži dvojtaktů do koše trojice Jan David, Josef Holub a Patrik Wanke postoupila do konečného rozstřelu při bodové shodě tří nejlepších týmů. Bohužel zde trochu zapracovala nervozita a kdybychom proměnili alespoň dva ze čtyř nepovodených nájezdů, brali bychom opět první místo. Nevadí, byli jsme výrazně vidět. Na vítězství  ve střelecké soutěži z různých pozic bohužel nedosáhl jinak po celý turnaj výborný Josef Gabriel, obroučka byla trochu proti. V celotýmové driblinkové soutěži jsme nakonec obsadili také pěkné páté místo.

Všem kluků děkujeme za předvedené výkony a týmovost.
 

Péca & Kafe