Příprava A-týmu

A-tým absolvoval kvalitní přípravu, kterou, k lítosti fanoušků, odehrál buď za zavřenými dveřmi nebo v Německu. Abyste si mohli udělat představu, jak si naši hráči vedli, máme tu souhrn všech přípravných zápasů. Začneme s drážďanskými Titány.

Podle prognóz kouče Pištěckého šlo o rychlý, fyzicky náročný basketbal, v němž převládala kondiční část nad tou basketbalovou.

"Do zápasu jsme šli asi po dvou nebo třech basketbalových tréninkách, stále je to pro nás hrubá příprava, prostě jsme si kondiční část zpestřili zápasem. S nasazením hráčů jsem spokojen."

tvrdil po utkání trenér Pištěcký, ač kolikrát musel na své svěřence několikrát zvýšit hlas, když po nich žádal větší důraz v obraně. O agresivitě německého soupeře svědčí fakt, že hned tři hráči se mu stihli vyfaulovat, zatímco na domácí straně byly tři fauly maximem. Oba celky se ale dohodly, že po pátém faulu hráč může pokračovat ve hře, ze soupeřova celku tak dohráli všichni.

"Z mé strany zápas splnil to, co jsem chtěl a očekávat. Překvapilo mě, jak dobře jsme se s tím vyrovnali, protože Drážďany přijeli kompletní,"

pochvaloval si kouč, jemuž stále chyběla dvojice Američanů. Ústí dominovalo prakticky celý zápas, téměř 35 minut strávilo ve vedení. Po třetí čtvrtině vedlo o 15 bodů, soupeř měl však skvělý nástup do poslední desetiminutovky a dotáhl se na sedm bodů. Pištěckého time-out i ostřejší slova však zabraly a SLUNETA si bezpečně pohlídala šestnáctibodové vítězství. Minutáž byla rozdělena mezi všechny hráče, což je druhé pozitivum dnešního zápasu," hodnotil dále Pištěcký, jenž mohl dát v závěru příležitost i 19 letému Bárovi. Nejvíce bodů nasázela nadějná kometa, která v létě přestoupila z Liberce, Johan Haiblík. Dvacetiletý střelec si připsal 19 bodů, k nimž přidal šest doskoků. Celkově SLUNETA nasadila čtyři hráče do dvaceti let plus jednoho dvaadvacetiletého. Na začátek přípravy tedy slušný výkon.

SLUNETA Ústí nad Labem - Dresden Titans 87:71 (23:22, 49:40, 70:55)
SLUNETA: Haiblík 19, Pecka 13, Bažant 12, Karlovský 10, Fait 9, Šotnar, David, Maděra a Houška po 6, Bár
Trojky: 34/10 - 23/8. TH: 31/19 - 21-15. Doskoky: 47:42.

Druhý přípravný zápas za sebou mají ústečtí basketbalisté. S německým soupeřem, tentokrát s Heidelbergem, ale prohráli 60:85 a nenavázali tak na úvodní výhru proti Drážďanům. Oba zápasy se hrály za zavřenými dveřmi a kouč domácího celku Antonín Pištěcký předesílal, že zápas bude především na zlepšení fyzické kondice. To ostatně očekával i německý soupeř, který je v Ústí nad Labem na soustředění.

"Ačkoliv jsme prohráli o dvacet bodů, považuji to za velice dobrou prověrku. Zahráli si všichni hráči, bylo to hodně tvrdé a kondiční utkání,"

vyjádřil se po zápase Pištěcký. Jeho celek ztratil už úvodní čtvrtinu, v níž nastřílel pouhých šest bodů, celé utkání tak pouze dotahoval. Svědčí o tom i fakt, že domácí vedli v zápase v součtu pouze 59 vteřin a nejvyšší vedení bylo 2:0.

SLUNETA Ústí nad Labem - Heidelberg 60:85 (6:18, 23:39, 47:57)
SLUNETA Ústí: Fait 14, Pecka 12, Šotnar 8, David 7, Houška 6, Karlovský 5, Haiblík a Bažant po 3, Maděra 2, Bár J.
Trojky: 25/6 - 23/11. TH: 16/10 - 21/14. Doskoky: 33:42.

Jako třetí soupeř do přípravy přijal výzvu Jindřichův Hradec, zápas se hrál od 15.45 ve Sportcentru SLUNETA, na přání kouče domácího celku Antonína Pištěckého opět za zavřenými dveřmi. Jeho celek porazil prvoligového soupeře 84:65, nejvíce bodů nasázel Pecka (13), zámořské posily Brown a Svejcar nasázely 12, respektive 9 bodů.

SLUNETA Ústí nad Labem - Jindřichův Hradec 84:65
SLUNETA: Pecka 13, Brown 12, Svejcar, Houška a David po 9, Karlovský 8, Bažant a Fait po 7, Maděra 5, Haiblík 3, Šotnar 2, Bár
TH: 26/21 - 21/11. Trojky: 29/13 - 21/14. Doskoky: 36 - 27.

Hned druhý den po vítězném utkání s Lions se tým vydal do Chemnitz. A jak Pišta předpokládal, síla soupeře se ukázala, byť až v druhé půli. První dvě čtvrtiny byly vyrovnané a naši hráči dokázali držet s favorizovaným domácím celkem krok. Našemu lodivodovi se podařilo rozdělit herní minuty mezi všechny hráče, které měl k dispozici a tak všichni měli k dispozici dvouciferný počet minut (chyběl Michal Šotnar pro lehké zranění kolene).

Niners Chemnitz – SLUNETA Ústí nad Labem 101:94 (21:23, 43:47, 79:71)
SLUNETA: Pecka 23, Houška 16, Svejcar 14, Maděra 9, Bažant a Fait po 8, Karlovský 6, David 4, Brown a Haiblík po 3

Jako další soupeř se nám přihlásil tým z dalekého Stahlsdorfu, což je vlastně předměstí Berlína. Tento celek hraje německou pro B. Hned první čtvrtina napověděla další vývoj utkání, vyhráli jsme ji totiž 29:16. Trenér Pištěcký měl tak možnost dát větší minutáž hráčům, kteří ji normálně nemají. I přes nátlakovou obranu se nám podařilo budovat náskok a konečné skóre 100:63 pro SLUNETU mluví za vše

Stahlsdorf – SLUNETA Ústí nad Labem 63:100 (16:29, 36:48, 48:77)
SLUNETA: Pecka 21, Fait 19, Bažant 14, Haiblík 10, Houška, Brown a Karlovský všichni po 9, Svejcar 5, David a Maděra po 2

Jako poslední prověřil SLUNETU před zahájením sezóny pražský USK. Utkání se hrálo v Ústí a mělo velmi zajímavý průběh. Tondovi Pištěckému stále chyběl pro lehké zranění Michal Šotnar a tak dirigentskou hůlku držel většinu utkání Josh Brown, kterému pomáhala dvojice Svejcar a David. Dobrý vstup hostů byl varovným signálem, že naše borce nečeká nic lehkého. Naštěstí do konce první čtvrtiny dokázala SLUNETA otočit vývoj skóre a ujala se vedení. Od té doby se hrála vyrovnaná bitva, skóre se přelévalo ze strany na stranu a duel vyvrcholil koncovkou, kterou lépe zvládli hosté a vyhráli 70:73.

SLUNETA Ústí nad Labem – USK Praha 70:73 (22:17, 37:35, 52:53)
SLUNETA: Pecka 16, Houška 15, Fait a Bažant po 8, David 7, Brown 6, Haiblík a Svejcar po 4, Karlovský 2, Maděra

„Máme za sebou kvalitní přípravu, o to více nás mrzí, že se stále nedaří sehnat posledního zahraničního hráče. Tato utkání nám ukázala, že jsme na dobré cestě, ale stále je na čem pracovat. Noví hráči ukázali potenciál, hlavně mladí. Nyní nás čeká poslední volný víkend a po něm už začne generálka na Kooperativu v podobě prvních dvou zápasů alpsko-adriatické ligy AAC.“