Příprava mládeže

Přípravná utkání před sezónou mají samozřejmě i mládežnické celky, dívčí sekce si nevedla v přípravě vůbec špatně, posuďte sami.

Přípravný turnaj v Kralupech nad Vltavou – dívky U17 a U19

O víkend 9.9. a 10.9. se zúčastnily dívky U17 a U19 přípravného turnaje v Kralupech nad Vltavou. Dalšími účastníky turnaje kromě našich družstev byli domácí Kralupy nad Vltavou, BC Kolín a BK Brandýs nad Labem. S každým soupeřem jsme odehráli 2 zápasy. Turnaj hodnotíme velmi pozitivně, protože sloužil k rozehrání a sehrání děvčat na nadcházející sezónu. Nyní budeme pokračovat v herní přípravě v podobě přátelských utkání, tak abychom byli připraveni na začátek října.

Dívky U15 v Kožlanech

Na přípravný turnaj se vydala i děvčata z týmu U15. Na poslední chvíli se trenérovi Vláďovi Hejlovi podařilo přihlásit na vyhlášený třídenní turnaj v Kožlanech, kde se pravidelně již déle než 10 let sjíždí dívčí a mini týmy, aby naladily formu před sezónou.

Děvčata začala hned zostra, jako prvního soupeře jim los přihrál mistra loňské sezóny HB Basket Praha a rozdíl ve hře byl markantní už od samého začátku, a když k tomu přičteme, že to byl náš první ostrý herní test, tak výsledek 52:12 není překvapením.

Druhý soupeř už byl o poznání hratelnější, BK Prosek již známe a loňské výsledky nás pasovaly do role favorita, ovšem mírné podcenění z naší strany zapříčinilo, že jsme s protivníkem prali celý první poločas a rozhodující náskok jsme si vybojovali až v druhé půli.

Druhý sobotní zápas nám do cesty přihrál pro změnu vicemistra loňské sezóny, ale tady jsme byli už trochu více rozehraní a dokázali jsme chvíli držet krok, ale pak se ukázala převaha Chomutova, který nakonec jasně vyhrál.

Poslední sobotní zápas opět patřil nám a bez problémů jsme si poradili s Kladnem. Z dosavadních výsledků bylo jasné, že si to o „bronzovou placku“ rozdáme s domácím DBaK, což byl náš první nedělní zápas. Děvčata se dokázala správně nahecovat na zápas a na co sáhla, to jim vyšlo, dařila se rychlá hra dopředu i postupný útok, a když jsme přidali i několik trojek, bylo o vítězi jasno. Konečný výsledek 38:31.

Poslední, kdo nám stál v cestě byly Tygřice z Prahy, ty naopak neměly co ztratit a do zápasu šly naplno. My jsme se opět nevyvarovali ztrátě koncentrace a v důsledku toho jsme se opět „tahali“ o výsledek celý první poločas, ale naštěstí jsme dokázali posbírat poslední zbytky sil a dotáhnout zápas do vítězného konce a zaslouženě jsme si z Kožlan odvezli bronzové medaile. Pro úplnost dodáváme, že celý turnaj vyhrál HB Basket Praha v prodloužení nad Chomutovem.

Z pohledu trenéra hodnotím turnaj kladně, zahráli jsme si se silnými soupeři, kteří nám ukázali, že máme před sebou ještě hodně práce, ale zase na druhé straně jsme si v ostatních zápasech dokázali, že jsme alespoň na té správné cestě.

Vláďa Hejl, trenér

Rozsáhlou fotogalerii z turnaje naleznete u facebookové události na tomto ODKAZU.