Přípravné utkání s Titány jsme zvládli, ale…

Přípravy na novou sezónu vrcholí a SLUNETA si připsala i první domácí výhru. Do naší haly zavítali Titáni z Drážďan, kteří v Ústí absolvují týdenní soustředění. Trenér Tonda Pištěcký měl k dispozici celý tým, s výjimkou Joshe Wolframa (do začátku sezóny by měl být v pořádku).

Úvod zápasu připomínal přestřelku na divokém západě a diváci viděli jednu trojku za druhou. Postupem času jsme získali převahu a začali budovat náskok, nárůst skóre zastavil poločasový klakson na 50:36.

Druhý poločas se role obrátily, našim hráčům došel střelecký prach a soupeř ucítil šanci a houževnatým výkonem začal dotahovat. Naštěstí jsme dokázali v koncovce zastavit hosty a zvítězit 90:83.

Trenér Pištěcký:

„Můžeme být spokojeni s výkonem v první půli, ale druhý poločas se nám už tolik nepovedl. Po té, co jsme si vybudovali pohodlný náskok, pustili jsme soupeře zbytečně blízko na dostřel, to by se nám v ligových zápasech nemuselo vyplatit.“

Střelci SLUNETA: Treadwell 20, Pecka 17, Šteffel 11, Robinson 10, Šotnar 9, Svejcar 6, Votroubek, Dolanský a Singletary všichni po 5, Růžička 2

Trojky: 21/13

Trestné hody: 15/15