Náš soupeř zatím sbírá zkušenosti v nejvyšší domácí soutěži, a i když má ve svém středu zvučná jména, tak na víc jak 2 vítězství, tedy poslední místo, to zatím nestačí. V prvním střetnutí této sezóny si naši hráči dokázali s Hradcem poradit a před televizními kamerami vyprovodili soupeře z haly s výsledkem 77:67. Nutno ale podotknout, že se Sokoli drželi dlouho a až v závěru se ukázala zkušenost. Zadostiučiněním bylo pro Hradec střetnutí v rámci českého poháru, kde naše pouť skončila a Sokoli mohou vyhlížet čtvrtfinále, kde se utkají s Opavou.

A jak si vedli oba celky ve svých posledních zápasech? Hradečtí měli o poznání těžší start do nového roku, když zahajovali na palubovce mistra, kde vše dopadlo dle očekávání výhrou Nymburka 100:71. SLUNETA hostila v prvním zápase roku 2019 Ostravu a po jasném průběhu zvítězila podobným výsledkem 97:66.

Antonín Pištěcký:
„Hodně těžký soupeř, očekávám, že na domácí palubovce bude opět hrát houževnatě. Soupeř bude určitě na koni, protože v posledním střetnutí nás nedávno dokázal porazit, ale my jsme nový rok zahájili dobrým výkonem, na který budeme chtít určitě navázat.“

Pavel Houška:
„Musíme se poučit z chyb, které jsme udělali v pohárovém utkání, které Sokoli vyhráli. To se nesmí opakovat, tabulka je hodně vyrovnaná a ztráta v Hradci by nás mohla ještě hodně mrzet. Rozhodně budeme chtít předvést stejně dobrou obranu jako v posledním zápase s Ostravou.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): HDKvsSLU