Basket po víkendu

Rekapitulace víkendu.

Muži B: Drtivá výhra v Křešicích

V Děčíně Křešicích jsme odehráli zatím nejlepší utkání. Ačkoli to vypadalo, že nás pojede jako do mariáše, tak nakonec sestava byla velmi silná a náš tým vyhrál velkým rozdílem. Vedli jsme ve své podstatě od začátku zápasu. Domácí sice do konce první čtvrtiny mírně dotáhli, ale pak už jsme převzali otěže utkání my a dotáhli ho k drtivému vítězství. Hodně bodů jsme dali z rychlého protiútoku. Domácí se snažili celý zápas, ale nám to prostě "sedlo".

BK Děčín Křešice - SLUNETA Ústí nad Labem 58:97 (20:28, 32:54, 48:77)

SLUNETA USK: V Písku bída, v Budějovicích výhra

Věděli jsme, co nás čeká a jak tomu čelit, ale ani tentokrát jsme v sršním hnízdě nezachytili začátek zápasu a zavalila nás písecká smršť. Když dostanete venku v první čtvrtině 35 a za poločas 58 bodů, těžko můžete pomýšlet na výhru. A rozjetý vlak už se zastavuje jen opravdu složitě. Zdálo se, že naše naivita nemá mezí a Písek nás svojí typickou, rychlou a přímočarou hrou zaslouženě přejel o 30. Jedinou náplastí nám může být skutečnost, že jsme nakonec nedostali stovku.

Sršni Písek „B“  x  SLUNETA USK    92:63

V neděli jsme však naštěstí hodili sobotní zápas za hlavu a v Budějovicích jsme byli od začátku ve vedení. Dokázali jsme se vrátit k naší hře, která vychází z obrany, a po navýšení rozdílu na dvouciferné číslo jsme si urvali alespoň jedno venkovní vítězství.

Tigers České Budějovice  x  SLUNETA USK                62:79

Sobotní zápas si za rámeček určitě nedáme. Čekali jsme opravdu těžký zápas, ale takhle vysoká porážka je ostuda. Naštěstí jsme se dokázali rychle oklepat a spravili jsme si chuť v neděli. Každá výhra z venku se počítá. Za 14 dní se uvidíme doma, kdy nás čeká opravdu těžká dvojice Žižkov a Chomutov.

U17 dívky

Tento víkend jsme odehráli na domácí palubovce. V sobotu jsme odehráli zápas proti družstvu z Říčan. Holky vybojovaly cenné vítězství 89:57. Hned od začátku jsme začali dobrou obrannou a mohli tak dávat jednoduché koše ze zisků. Ještě více, ale musíme zapracovat na rychlém přechodu do útoku a zlepšit obranu.

V neděli jsme nastoupili proti týmu USK "B" a hned od začátku jsme se ujali vedení. Holky hned od začátku makaly a díky dobré obraně jsme získali spoustu míčů. V útoku si míč hezky přihrávaly a vznikaly z toho hezké akce.  Konečný výsledek 99:51 byl určitě zasloužený.

Gary, Cipí a kočky U17

U17 B dívky

Také náš rezervní tým „sedmnáctek“ odehrál svá víkendová klání na domácí palubovce. A byly z toho dva celkem jasné výsledky. V sobotním derby s litoměřickou rezervou to byl sice boj, ale na hřiště se postupně podívaly všechny hráčky a i tak z toho byla výhra o 16 bodů.

SLUNETA Ústí n. L. B - Slovan Litoměřice B 80:64 (12:12 38:27 59:45)

Nedělní utkání se proměnilo v exhibici. Lovosice nedokázaly totiž najít odpověď na naši ofenzivu. Na druhé straně bychom si dokázali představit, že bychom od  takovýchto týmů měli dostávat daleko méně bodů. Každopádně jsme rádi, že si s chutí mohla zahrát všechna děvčata, včetně „nováčka“ Danči.

SLUNETA Ústí n. L. B  - ASK Lovosice 109:59 (23:14 45:24 90:37)

U14 - chlapci

BK Teplice - SLUNETA Ústí n. L. 51:76 (9:19, 28:40, 38:61)

Ačkoliv jsme měli po celou dobu utkání ve svých rukou, nedařilo se nám úplně podle našich představ. V útoku jsme neproměnili značné množství "šoupáků", V obraně jsme nevyvíjeli takový tlak na domácí, jaký by byl potřeba, proto v ní bylo chvílemi děr jak v ementálu. Díky všem těmto faktorům je potom konečné skóre daleko za našimi možnostmi a nepřispívá k dobrému pocitu z utkání.

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK Teplice 100:39 (25:11, 49:22, 68:30)

To co se nám nedařilo v sobotu, jsme si dokonale vynahradili v nedělní odvetě na domácí palubovce, kde celý tým pracoval daleko lépe v obraně, která byla výraznou podporou pro naše útočné snažení, kdy jsme dávali spousty bodů z rychlých protiútoků. Kluci daleko více a lépe tlačili na soupeře po každé ztrátě míče, čímž ho donutili ke ztrátám nebo těžkým zakončením. V prvních třech čtvrtinách jsme si vždy na konci vybrali slabší chvilky, kdy jsme zbytečně nepatrně povolili, ale v celkovém kontextu jsme předvedli velmi soustředěný a kvalitní výkon, za který si všichni hráči do jednoho zaslouží pochvalu.