Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Junioři U19 předehrávali utkání na Žižkově

Junioři U19 předehrávali ve čtvrtek večer v Praze sobotní utkání se Sokolem Žižkov. Bohužel ani třetí venkovní utkání ve finálové skupině se nám nepodařilo vyhrát. Po měsíční zdravotní pauze se do sestavy vrátil Pepa Pokorný. Začátek zápasu se nám povedl, ve druhé minutě jsme vedli 8:2, pak už jsme ale do konce čtvrtiny zaznamenali pouze 3 body z trestných hodů. Stav po 1.čtvrtině  11:21. Druhou čtvrtinu jsme začali mnohem lépe bránit a bojovat o každý míč což vedlo k vyrovnané půli 36:37. I vstup do třetí čtvrtiny byl z naší strany dobrý,  3.minuta a vedeme 47:41. Pak jsme si vybrali slabší chvilku v obraně, když jsme dovolili domácím šnůru několika úspěšných trojkových pokusů. V útoku jsme vyrobili několik zbytečných chyb a po třetí čtvrtině vedli domácí o šest bodů. Na začátku závěrečné části se vyfauloval náš nejvyšší podkošový hráč Wagner. Od té chvíle hráči Žižkova získali díky svým vysokým pivotům většinu míčů pod oběma koši a výsledek si již pohlídali. Vstup do finálové skupiny se nám nepovedl podle představ. Chtěli jsme nějaké vítězství ze tří venkovních utkání přivézt. Teď nás čeká šňůra pěti domácích zápasů a doufejme, že se nám podaří udržet letošní domácí neporazitelnost. Další utkání sehrajeme v sobotu 17.2. proti Sokolům z Hradce Králové a v neděli 18.2.2018 nás čeká Kolín.

Bároš

U19 - děvčata

BK Kralupy - BK SLUNETA U19 42:57 (17:12, 34:25, 37:42)

V sobotu 3.2. naše děvčata čekal zájezd do Kralup nad Vltavou. Se soupeřem jsme v sezóně měli bilanci 1-1 a dnes jsme si jeli užít dobrý basketbal. Po náročném týdnu kdy se nás na tréninku scházelo mezi 5-7 jsme snad ani nedoufali, že bychom mohli uspět. Díky uzdravení dvou hráček nás odcestovalo 9. Začátek zápasu vypadal velmi dobře a už od prvních minut bylo vidět, že máme chuť vyhrát, když konec první čtvrtiny skončil 17:12 pro domácí. 2. Čtvrtina pokračovala stejně jako první a poločas skončil 34:25 pro domácí. O poločase jsme si řekli, že si zkusíme zónovou obranu a to vyšlo a ve 3. Čtvrtině jsme povolili soupeři pouze 3 body a nám padlo skoro vše, na co jsme sáhli a dali 17 bodů. V poslední čtvrtině jsme st&aacut e;le zů stali v zóně a to se vyplatilo. Soupeř nezvládl naší výbornou obranu a po sérii 9 bodů jsme se ujali vedení a díky tomu zápas skončil 42:57 pro nás. Velká pochvala patří všem děvčatům za druhý poločas, za výbornou obranu a chválihodný výkon.

Body: Krišková 22 (2x3, 6/4), Černá 10 (3/2), Lukešová 9 (2/1) , Slivková 7 (5/3),  Průšová 5b.(4/1), Herišerová 4

Vojta a Lůďa

U13 – děvčata

Sobotní zápasy proti Teplicím skončily dvěma vítězstvími pro naše děvčata. Teplice jsou slabším soupeřem, ale nedá se jim upřít velká bojovnost až do posledních sekund zápasů. I díky tomu, že soupeř zápasy nevypustil, jsme měli možnost vyzkoušet si novou obranu naplno, bylo zde vidět spousty chyb, což se dalo očekávat. Oba zápasy byly přínosem pro trenéry. Vezmeme chyby a pro příští zápasy je s holkami vypilujeme k menším a menším chybám.

Zambi

U15 – dívky

Po delší době jsme sehráli naše utkání na domácí půdě a nebyla to vůbec špatná utkání. V sobotu přijely „staré, známé“ Strakonice, které se prezentují agresivní hrou, především obranou. Malé, rychlé hráčky nám dělaly sice problémy, ale dokázali jsme se s tím poprat i přes fakt, že nás bylo opět pomálu. Konečnou prohru 58:73 neberu jako neúspěch. Holky na hřišti nechaly vše a se ctí se popraly s lepším soupeřem. Nedělní utkání se fanouškům už líbilo více, nejen z důvodu výhry, ale holky hrály opravdu dobře. Říčany byly pro náš takovou neznámým a nečitelným soupeřem, jejich výsledky byly poněkud rozporuplné, ale my věděli, co chceme hrát a když se začalo dařit, byl to koncert a soupeř jen těžko hledal recept na naši hru. Jasná výhra ozdobila náš nedělní výkon a dodala nám energii do dalších tréninků. Velký dík patří také rodičům, kteří nás hnali dopředu a vytvořili děvčatům skvělou atmosféru.