Basket po víkendu

Krátký výsledkový servis.

Muži B: Výhra nad Louny se nerodila lehce

V pátek jsme odehráli poslední zápas kalendářního roku 2018. Doma jsme hostili BA Louny. Ty přijely v hodně okleštěné sestavě. Trojice zkušených Jakeš, Hnátek, Peterka a pak čtyři mladší hráči. K nám se do sestavy po zranění vrátil Martin Anderla. Do zápasu jsme nastoupili jako by se nemohlo nic stát a hosté nás trestali. Obyčejnou clonou na hráče s míčem nás přehrávali jako minižáky a dlouho tak drželi s námi krok. Ačkoli jsme první čtvrtinu vyhráli 22:16, tak ve druhé jsme doslova propadli 10:19. V poločase tak prohráváme a opět přichází na řadu důrazná domluva od Jelena.

Třetí čtvrtina nic zajímavého nepřináší. Stále jsme za statisty při řešení clony na hráče s míčem a hosté tak nadále drží krok i v sedmi hráčích. Teprve poslední hrací období dokážeme přitvrdit v obraně. Opět to má na svědomí malá sestava, která díky kompletnímu přebírání clon dokáže lounské zastavit. Je nutné přiznat, že v závěru hostům došly síly a projevila se naše širší sestava. I díky tomu poslední čtvrtinu vyhráváme 32:13. Rozdíl dvaceti bodů úplně neodpovídá průběhu zápasu a hosté nás trápili dobrých 32 minut.

Zakončujeme tento rok s bilancí 50% (6 výher/6 porážek), což s ohledem na průběh některých zápasů je nakonec uspokojivý výsledek. Další zápas hrajeme až 4. 1. 2019 na domácí palubovce s lídrem soutěže z Chomutova.

SLUNETA Ústí nad Labem – Basket Academy Louny 86 : 66 (22 : 16, 10 : 19, 22 : 18, 32 : 13)

SLUNETA: Bartoš 19 (2 x 3, 6/5), Sedlák 18 (3 x 3, 1/1), Anderla 13 (3/1), Bár J. 13 (1 x 3), Sobotka 8, Zajíc 5 (1 x 3), Fiala 5 (1/1), Feigl 4, Jeřábek 1 (2/1), Andrenacci a Zikmund 0
TH: 13/9 (69,2%)
Louny: Peterka 22, Jakeš 20, Kocourek 9, Hnátek 7,...

TH: 20/13 (65,0%)

Rozhodčí: Hendrych, Veselý

Diváků: 30

Zdravíme fanoušky a fanynky dívčího týmu U14:

V sobotu jsme zajížděli do Mostu, kde nás čekal nepříjemný soupeř, který od posledního vzájemného utkání posílil. Celý zápas byl vyrovnaný a žádný z týmů nedokázal soupeři výrazněji odskočit. Soupeř nás často přehrával jednoduchou, ale účinnou hrou, na kterou jsme však vždy dokázali odpovědět a nakonec doslova vybojovali vítězství 75:82.

V neděli nás čekaly Levhratice z Chomutova, které jsme v domácím zápase udolali v koncovce. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po pár minutách vedli 9:0. Poté soupeř snížil náskok, my ale opět odskočili a tak v poločase svítílo na tabuli skore 25:35 v náš prospěch. Věděli jsme, které hráčky soupeře jsou nebezpečné, nicméně i přes poločasové varování jsme vstoupili do druhého poločasu nekoncentrovaně, kupili ztrátu za ztrátou, a v obraně jsme byli děraví jak cedník. Soupeř skóre během pár minut otočil a celý druhý poločas patřil jemu. My se musime z porážky poučit, po svátcích dohnat fyzičku a začít pracovat intenzivněji na trénincích.

Konečný výsledek 74:54.