Basket po víkendu

Výsledkový servis z víkendu.

V sobotu jsme zajížděli na palubovku HB Basket, kterého jsme doma porazili rozdílem 21 bodů a tak nám "stačilo" neprohrát vyšším rozdílem, abychom uhájili první příčku. To se nám podařilo, nicméně nekoncentrovanost v zakončení a špatná volba střeleckých pozic nás stála vítězství.

Dvě minuty do konce byl stav 43:43, nicméně pak domácí pětibodovou šňůrou odskočily a tím uzavřeli utkání. Z obou stran se jednalo o velmi kvalitní basket na obranných polovinách, o čemž svědčí nízké skore. Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát těžké utkání proti dobře vedenému týmu, jelikož takové zápasy nás posouvají více, než ty, které jsou již v poločase rozhodnuté. Pochvala holkám za práci v obraně, v útoku je pořád na čem pracovat, což je dobře.

HB Basket - SLUNETA Ústí nad Labem 51:44
Body: Hájková a Hnízdilová po 9, Herišerová 7, Svobodová 6, Hrbková 4, Valachová, Salaková, Rapková, Vondráčková a Humlová po 2
Fotogalerie ZDE.

V neděli jsme si chtěli spravit chuť v zápase v Jeneči, kde mají domácí halu basketbalistky Tygrů Praha. Vyrovnaná byla pouze první čtvrtina, od té druhé už byla hra plně v naší režii a tak si všechny hráčky zahrály dost minut. Domácí zasluhují kredit, za to jaký basket hrají a do poslední minuty nám nedali oddychnout.

Nás teď čeká za 14 dní turnaj v Klatovech, který bude brán jako příprava na kvalifikaci o ligu U15.

Tygři Praha B - SLUNETA Ústí nad Labem 63:44
Body: Svobodová 13, Hájková 12, Hnízdilová 11, Salaková 9, Herišerová a Vondráčková po 8, Rapková a Trieblová po 5, Valachová a Hrbková po 4, Patočková 3, Humlová 2

Fidži a holky U14

Kadetky U17 bez výhry
V předposledním dvojkole finálové skupiny jsme zajížděli na palubovky dvou nejlepších týmů a adeptů na postup do baráže o extraligu. Sobotní utkání nemá moc cenu rozebírat, poněvadž Strakonice ukázaly proč ještě ani jednou neprohrály a zápas byl jednostrannou záležitostí. Nedělní utkání v Klatovech začal sice podobně jak ten ve Strakonicích, tedy rychlým vedením domácích. Ale naše hráčky zvedly hlavu a začaly bojovat a náskok soupeře dotáhly, a to hlavně díky urputné obraně. Průběh zápasu byl pak vyrovnaný a z obou stran hodně bojovný. Ovšem v závěru nám chyběla přesnost v zakončení, když jsme v rozhodující chvíli udělali dvě zbytečné ztráty a nedali jednu „loženku“ a domácí tak vybojovali výhru o šest bodů.