Basket po víkendu

Úspěšný víkend za sebou má naše mládež - postupy na národní finále, důležitá vítězství atd....více info už v článku.

U13 - chlapci

Poslední utkání letošní sezóny oblastního přeboru U13 se pro kluky ze Slunety nesla v duchu kdo z koho. Na palubovce, do té doby lídra tabulky, Roudnice museli vyhrát oba zápasy, aby napravili bodovou ztrátu, obhájili loňské krajské prvenství a vybojovali si účast na květnovém národním finále své kategorie. Celý náš tým byl odhodlaný to dokázat, což bylo cítit již v tréninkové přípravě.

BA 2006 Roudnice n. L. - SLUNETA Ústí n. L. 45:69 (11:16, 29:31, 37:46)

A s tímto odhodláním se kluci vrhli i do prvního utkání, když po oboustranně nervóznějším začátku šli po třech minutách do vedení, které se jim do konce čtvrtiny dařilo udržet mírně navýšené. I druhá čtvrtina byla velmi bojovná, soupeř nám nedal nic zadarmo. A bylo to téměř koš za koš. Roudničtí měli štěstí v zakončení, ale je pravda, že mu šli hodně naproti. To odpoledne to nakonec byla naše první a poslední prohraná čtvrtina. Do šaten jsme tak odcházeli o poločase jen s dvoubodovým náskokem. Před druhou polovinou bylo potřeba kluky jen uklidnit, nezaobírat se chybami, které se staly. A samozřejmě nabrat síly. Do třetí čtvrtiny jsme udělali jen mírnou změnu v sestavě s ohledem na případné riziko nárůstu počtu osobních faulů. Díky dobrému pohybu se kluci dostali za osm minut na devítibodový rozdíl. Poslední dějství již bylo plně v naší režii (23:8), soupeře jsme definitivně zlomili a zaslouženě vyhráli. Byla tím však zatím splněna jen první půlka úkolu.

BA 2006 Roudnice n. L. - SLUNETA Ústí n. L. 30:59 (4:13, 7:29, 20:45)

Se stejným odhodláním, ale s o trochu větší únavou jsme vstoupili i do druhého zápasu. Tentokrát od první minuty ve vedení. Soupeř, na němž byla únava patrná ještě výrazněji, se sice dostával do zakončení, ale nedařilo se mu proměňovat, jak z pod koše, tak ani střelecky. A to i ve druhé čtvrtině. Do poločasu jsme mu dovolili jen sedm bodů a vytvořili si dvaadvacetibodový náskok. Tím soupeř zřejmě už pochopil, že vítězství je mu daleko. Ve druhé čtvrtině se sice dokázal, díky naší slabší obraně, více prosadit, ale my jsme na to měli vždy odpověď. Kluci cítili, že utkání mají ve svých rukách a dokázali si vedení s přehledem podržet a ještě o krapet navýšit. Odměnou jim za výborný výkon byla zasloužená radost nejen jejich a trenérů, ale i celé naší rodičovské poloviny hlediště, která za svou nedělní podporu zaslouží velikou pochvalu. Klukům to moc pomohlo. A samozřejmě borcům patří konečné první místo a mohou se těšit na národní finále do Pejřimova ;-)

Péca & Sedlo

Extraliga dívek U15

Náš celek o víkendu doma přivítal celky z Brna a to v sobotu Žabiny a v neděli KP.

Vstup do sobotního utkání se nám vůbec nevydařil, a když celek soupeře byl skoro 100%, tak po první čtvrtině svítilo na skóre 5:21 pro hosty. Nic méně do poločasu jsme se již probrali a snížili na 30:38. Po poločasové rozmluvě v šatně a pochopení pár základních věcí, jsme se již v druhé půlce rozstříleli i my a po třech čtvrtinách již vedli 58:51. Naše trojkové opory se trefily a my nadělili soupeři 9 trojek a dovedli zápas k vítězství 91:81. Kdo na utkání zavítal, ( i sluneťácká panda - díky moc) určitě viděl krásný zápas.

Nedělní utkání s celkem KP Brna se dařil již od počátku, když soupeř oslaben marodkou a doplněn hlavně hráčkami U14 nekladl velký odpor a již v poločase jsme vedli 53:25. V druhém poločase jsme již střídali i po pětkách a zahráli si i holky, co nedostávají tolik šanci a prosadili se. Na výsledku chybělo jediné - pokořit stobodovou hranici a tak konečné skóre bylo 97:55.

Velké poděkování patří domácím fanouškům a očekáváme je již tuto středu 3. 4. 2019 na domácí palubovce v dohrávce proti celku Ostravy od 17,15 na Doběticích za Lidlem.

Ještě stále je možnost bojovat o republikové finále a tak dorazte nás povzbudit, potřebujeme vyhrát.

Gary, Dráža a kočky U15

Junioři U19 zvítězili v posledním utkání sezóny

V neděli jsme odehráli poslední utkání v této sezóně na palubovce BA Roudnice n.L. Nastoupili jsme pouze v osmi hráčích. Začátek utkání se nám nepovedl a po několika minutách jsme prohrávali  2 : 9. Postupně jsme zrychlovali přechod do útoku a v šesté minutě první čtvrtiny byl stav 12 : 11 pro Slunetu. Od této chvíle jsme nepustili domácí hráče do vedení. Poločas jsme vyhráli rozdílem 13 bodů. Po přestávce jsme si udržovali desetibodový náskok a utkání dovedli bez problémů do vítězného konce. Konečný stav 97 : 81 pro SLUNETU.

Bároš

Děvčata U13 bez problému

Děvčata U13 odcestovala k posledním venkovním zápasům do Loun. Jelikož se jednalo o slabšího soupeře, na zápas jsme jeli pouze se čtyřmi hráčky ročníku 2006, zbytek doplnily mladší hráčky z kategorie U12 a U11. I tak jsme se soupeřem, hrajícím v desetičlenné sestavě, neměli od první minuty problém a tak se do střelecké listiny zapsaly v průběhu dvou zápasů všechny hráčky.

Poslední zápasy s Děčínem odehrajeme za 14 dní na Doběticích, což bude zároveň poslední příprava před Národním finále v Chomutově.

1. zápas BA Louny - SLUNETA Ústí nad Labem 18:102
2. zápas BA Louny - SLUNETA Ústí nad Labem 13:100

Fidži a bojovnice U13

Je to tam! Holky U11 postoupily na národní finále

Cíl, se kterým jsme vstupovali v koutku duše do letošní sezony se nám splnil. Naše holky potvrdily pozici jedničky v kraji, o postup se utkala tři družstva. My jsme byly po předchozích výsledcích mírnými favority, ale znáte to. Vše podstatné se odehrálo až na hřišti. Litoměřice měly v týmu stejně jako my hráčky z vyšších věkových kategorií, které jim přidaly na kvalitě. Jenže naše galapředstavení začalo už v první čtvrtině, kde jsme soupeřkám vzaly jakékoliv naděje na úspěch. Holky dobře bránily a vycházelo nám zakončení, většinou z bezprostřední vzdálenosti. Druhým našem soupeřem byl oslabený Chomutov, se kterým jsme neměli potíže a nadělili ho stům ki lo. Radost mohla propuknout v plné síle a tak na závěr jedině: holky a rodiče, děkujeme všem!!

Petra a Jirka

Kadetky U17: Opět zpátky ve hře o extraligu!

K páteční dohrávce zápasu z jarních prázdnin jsme vyráželi na palubovku Poděbrad, které paradoxně hrají některá svá utkání v Sadské. Soupeře jsme sice neznali ze vzájemných střetnutí, ale věděli jsme jaké má hráčky a co nás čeká. Poděbrady mají totiž ve svých řadách několik hráček se zkušenostmi z extraligy, a to díky spolupráci s Hradcem Králové. Po lapáliích na cestě, kdy snad každé auto jelo jinudy, jsme se nakonec v Sadské sešli včas a utkání mohlo začít. To, že jsem jako trenér dorazil na zápas kvůli ucpaným silnicím jako poslední, holkám evidentně prospělo. Do utkání jsme vstoupili bojovně, ale stejně tak i domácí. Hrál se rychlý basketbal, kde rozhodčí připouštěli tvrdší hru. Musím pochválit všechny naše hráčky, protože hrály opravdu skvěle, a i když se náš výkon bodově opíral o Natku, Lůcu a Elzu, tak toto utkání jsme si vyhráli v obraně, kde jsme po většinu času plnili, co jsme si řekli před utkáním. Touto tvrdě vybojovanou výhrou jsme se vrátili zpět do boje o baráž o extraligu, aktuálně jsme na 4. místě za třetími Poděbradami, ale máme zároveň o jedno utkání méně, než ostatní. Do konce nadstavbové části zbývají 4 utkání, tak nám držte palce.

Basket Poděbrady - SLUNETA Ústí n. L. 60:68 (13:15 24:35 51:53)
Body: Ryvolová 22, Krišková 16, Pekárková 13, Štréblová a Krejčová po 4, Riegertová a Chalupecká po 3, Maruštíková 2, Davidová 1