Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Sezóna pro nás končí

V pátek jsme odcestovali do Mostu s cílem odvrátit vyřazení, ale už na samotném startu výpravy bylo jasné, že to bude těžká "slovní úloha". Celkem nás bylo jen 8. Během týdne odpadli na zranění Marek Vorlíček, Martin Anderla, Jirka Fiala a Ondra Sobotka. Maturující plesající Kuba Bár také nebyl k dispozici. Domácí nastoupili v plné síle a od samotného začátku chtěli utkání rozhodnout. Během první čtvrtiny to bylo o našich chybách v obraně. Špatně jsme si rozebírali hráče z druhé vlny rychlých protiútoků a mostečtí trestali jednoduchými koši. Během druhé čtvrtiny se nám podařilo dotáhnout na vyrovnané skóre, ale to bylo z naší strany v podstatě vše. Poslední 3 minuty jsme prohráli o 14 bodů a do poločasu tak domácí utekli na rozhodující rozdíl (poločas 46 : 31).

Druhá půle už se svým způsobem dohrávala. Rozdíl skóre rychle přeskočil dvacetibodovou hranici a tak se to i dohrálo. Rozhodující utkání bylo asi u nás doma, kde jsme po špatném výkonu prohráli. Tím neříkáme, že bychom přes dobře hrající Most postoupili, ale nutnost sérii otáčet z nepříznivého stavu 0 : 1 na zápasy by pro mostecké bylo určitě složitější a i u nás by byla motivace do druhého zápasu jistě vyšší.

Každopádně gratulujeme mosteckým k postupu. Byli lepší a hlavně při našem domácím zápase šli více za výhrou, která byla pro sérii asi klíčová. Proti jasnému favoritovi z Chomutova to budou mít v semifinále těžké, ale přejeme jim, aby odehráli dobrá utkání.

Pro nás tedy sezóna, tedy aspoň ta basketbalová, končí. Nyní nás čeká půl roku fotbalu a také tenisové soustředění, na které jedeme do středočeských Milovic (po šesti letech, kdy jsme jezdili do Českého Krumlova). Děkujeme našim fanouškům a těšíme se v září 2019.

BK Baník Most  -  SLUNETA Ústí nad Labem 92 : 71 (24 : 13, 22 : 18, 25 : 22, 21 : 18)

Most: Csesznok V. 20, Rosenbaum 16, Čmolík a Belimov po 11,….
TH: 25/20 (80,0%)
SLUNETA: Sedlák 19 (1 x 3, 10/8), Feigl 14 (1 x 3, 9/5), Bartoš 13 (6/3), Zajíc 11 (10/9), Vágner 9 (4/3), Jeřábek 3 (1 x 3), Andrenacci 2 (2/0), Jelínek nenastoupil
TH: 41/28 (68,3%)

SLUNETA USK: Vrátili jsme se na vlnu

A ne na ovčí, ale na vítěznou. O víkendu jsme dvakrát vyhráli, ale hlavně jsme se znovu basketem bavili. A to je to nejdůležitější.

Lídr tabulky z Benešova přijel sice bez dvou stěžejních hráčů, nicméně to rozhodně neubírá na kvalitách tohoto soupeře. Během prvního poločasu jsme byli všude pozdě, naše nasazení bylo na úrovni líně se povalující kočky na vyhřátém zápraží a Benešovští šli do vedení. Po pauze jsme se konečně probrali z několik poločasů trvající hibernace a konečně jsme začali hrát svoji hru. Aktivní obranou a rychlým přechodem do útoku jsme se postupně dostali do vedení, které jsme si nenechali vzít.

SLUNETA USK  vs.  BC Benešov     61:53

V neděli pak přijel nepříliš oblíbený soupeř z Kbel. Od začátku jsme však udávali tempo zápasu a až na malý výpadek na přelomu 3. a 4. čtvrtiny jsme měli zápas ve své režii.

SLUNETA USK  vs.  Sokol Kbely      84:62

Těmito zápasy jsme uzavřeli základní část na domácí palubovce, ale rozhodně se ještě vrátíme v play-off. O tom, z jaké pozice a proti jakému soupeři do něj nastoupíme, se rozhodne v posledních kolech. Jedeme na palubovky Klatov a Domažlic a uvidíme, jak se tabulka rozmotá. V současné chvíli můžeme skončit mezi 2. a 5. místem. Děkujeme všem fanouškům a těšíme se v play-off!

U12 dívky: Doma se zadařilo!!!

V sobotu nás čekala odveta s chomutovským rivalem. Věděly jsme, že nás čeká těžký úkol - před týdnem jsme v Chomutově 2x prohrály o 20 bodů.  Nicméně jsme byly připraveny, soupeřům co nejvíce znepříjemnit postup na národní finále. První zápas začal V 10,00 hod v hale Pod Parkem. Boj to byl tvrdý, vyrovnaný, obě strany stál spoustu sil. Nejvíce nás mrzí druhá čtvrtina, kdy soupeř odskočil na rozdíl 13 bodů. Po poločase se hrál vyrovnaný basketbal.  Bohužel první zápas jsme nedovedly do vítězného konce a zápas skončil prohrou SLUNETY 33:45. Hráčkám jsme mohly vytknout snad jen obranný doskok, který nám dělá stále velké problémy. Holky chválíme za bojovnost, techniku střelby TH a celkové nasazení v zápase. Neměly jsme úplně štěstí v útoku. Bohužel nám nepadlo. Naproti tomu Chomutovu tam spadlo každé „h….“.

Do druhého zápasu jsme šly s vědomím, že už o nic nejde a chtěly jsme si zahrát „hezký basketbal“. To se nám od začátku dařilo. Uvolnily se hráčky, trenérky, nervozita opadla. Prohodily jsme pětky, udělaly nepatrné změny v sestavě, na hřišti dostaly prostor holky z lavičky a úspěch byl na světě. Druhé utkání jsme vyhrály o sedm bodů 42:35. Přitvrdily jsme v obraně, naše svěřenkyně dokázaly „vymazat“ dvě nejlepší chomutovské střelkyně a bylo vymalováno. Bylo to skvělý!!! Dokázaly jsme, že na ně máme! I když jsou starší a větší!

Myslím, že pro diváky (rodiče) to byl senzační zážitek. Moc jim děkujeme za podporu v hledišti. Hlavně náčelnici „kotle“ Báře Faktorové, která se do toho obula tak, že ji hostující diváci žádali, aby toho nechala J.

Čekají nás poslední čtyři zápasy. První dva odehrajeme hned v úterý 26. 2. opět v hale Pod Parkem (předehrávka jarních prázdnin) a za 14 dní zajíždíme do Varnsdorfu.

Trenérky Léňa a Muška a tým U12

Kadetky U17

Po prvním zápase ve finálové skupině naší soutěže přišlo probuzení v podobě střetů se dvěma favority této skupiny. V sobotu jsme hostili tým Klatov, jenž dorazil v malém počtu, ale my jsme na tom byli podobně, protože nám chyběly dvě hráčky základní rotace a některé hráčky se vrátili do procesu po nachlazení či jiným zdravotním problémům, až těsně před zápasem. Toto utkání byla krásná ukázka produktivity útoku, bohužel toho soupeřovo. Zatímco my jsme se na každý koš nadřeli, tak soupeř z jednoduchého nájezdu téměř vždy vytěžil koš, někdy i koš s faulem. Ale i přes oslabení a faktu, že se holkám nedařilo, tak prokázaly bojovného ducha a nevzdaly zápas, byť od druhé čtvrtiny tahaly za kratší konec.

SLUNETA – BK Klatovy 65:76 (18:18, 28:35, 46:59)
Body: Štréblová 15, Maruštíková 14, Davidová, Ryvolová a Krejčová všechny po 8, Chalupecká 4

V nedělním utkání jsme narazili na Strakonice, které drtí jednoho soupeře za druhým a nepletu-li se, tak v každém zápasy daly stovku. Možná to byl ten důvod, proč jsme do zápasu vstoupili až moc bojácně a po první čtvrtině, která skončila 7:27, bylo vlastně po zápase. Našim holkám došlo bohužel až příliš pozdě, že i s takovým soupeřem se dá hrát a vezmeme-li v potaz, že druhou čtvrtinu jsme prohráli o dva body, třetí pak pouze o bod a poslední dokonce vyhráli o 6 (a to jsme dostali trojku s klaksonem), zamrzí vstup do zápasu ještě více. Chci holky pochválit za výkon v těch třech čtvrtkách, protože se srovnaly a začaly hrát krásný basketbal a zaslouženě sklidily potlesk i přes prohru.

SLUNETA – Strakonice 53:70 (7:27; 22:44; 38:61)
Body: Riegertová 10, Chalupecká 8, Davidová, Maruštíková a Ryvolová, všichni po 7, Krejčová a Štréblová po 6, Lebedová 2

Vláďa, Naďa a bojovnice U17

U15 - chlapci

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Kladno

Komentář k zápasům obstaral Daniel Dvořák: "Zápas se nám vydařil. Jen nám dlouho trvá, než se začneme soustředit. V obraně jsme odváděli dobrou práci, občas však máme takové výpadky. Jinak byl zápas super."

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Chomutov

Komentář od Davida Pospíšila: "Ze začátku jsme byli trochu zmatení, ale od druhé čtvrtiny jsme začali navyšovat skóre a to nátlakovou obranou. V útoku jsme volili lepší zakončení. Vedení jsme si poté drželi celý zápas a Chomutov s námi měl velký problém. Zápas se mi líbil a myslím si, že jsme ho odehráli hezky týmově."