Basket po víkendu

S malým zpožděním rekapitulace víkendu.

V Děčíně na Juniroce vyhráváme

Z Děčína si vezeme důležitou výhru. Do zápasu jsme vstupovali s některými absencemi, ale mezi navrátilci byl Tonda Pištěcký a i s jeho pomocí tým nakonec dokráčel pro výhru.

BK Děčín Juniorka - SLUNETA Ústí nad Labem 61:67 (22:20, 35:37, 47:49)
Střelci SLUNETA:  Bár 22 (2x3, 1/0), Fiala 11 (3x3, 2/2), Bartoš 9 (2x3, 2/1), Sedlák 9 (3x3), Anderla 8 (13/2!!!), Pištěcký 8 (7/4)

U13 dívky sice dvakrát padly s Chomutovem, ale se ctí.

O víkendu jsme se utkali se soupeřem z Chomutova. Už podle výsledků z předchozích zápasů v naší skupině a z předchozí sezóny, jsme věděli, že to nebude nic lehkého a také nebylo.

1. Zápas

SLUNETA Ústí n.L. x Chomutov 33:50  (10:16 17:30 23:44)

Zápas jsme začali bojovně avšak zmateně. Děvčata se snažila držet krok, ale soupeř, který byl výškově a zkušenostmi na vyšší úrovni se nám utrhl v poločase na rozdíl 13 bodů (17:30). Ale ani to nám nedělalo žádný problém, abychom hráli se soupeřem na jeho kvality vyrovnaně. Pro nás nebylo, co ztratit a děvčata hrála skvělý basketbal.

2. Zápas

SLUNETA Ústí n.L. x Chomutov 43:50  (0:12 16:30 21:36)

Lehce jiný a bohužel smolný scénář pro naše děvčata, přišel v první čtvrtině, kdy jsme sice předváděli výbornou obranu, avšak útočný koš připomínal nedobytnou tvrz. První čtvrtinu jsme tedy prohráli 0:12. Druhá čtvrtka však nabrala jiných otáček. Dokázali jsme se soupeřem hrát vyrovnaně a druhá čtvrtka sice skončila v poločase 16:30, ale čtvrtinu jsme prohráli pouze o 2 body. V poločase jsme si řekli, že si užijeme basketbal a nastoupíme s úsměvem na tvářích. Troufneme si říci, že soupeř tak radostný nebyl. Druhý poločas jsme hráli jako tým, který nemá konkurenci. Bohužel díky první čtvrtině jsme zápas prohráli o 7 bodů.

Velké poděkování patří všem fanouškům, kteří se zúčastnili a udělali v hale perfektní atmosféru.

I přes porážku však patří největší pochvala děvčatům za předvedený výkon.

Čechino, Muška a bojovnice U13

Juniorky hlásí jednu výhru a jednu smolnou porážku.

S nelehkou situací se musel poprat tým Vládi Hejla, k sobotnímu utkání s rezervou Trutnova jsme nastupovali s 9 hráčkami a utkání bylo jasnou záležitostí, když jsme dokázali agresivně bránit a nedovolili soupeři mnoho bodů. Paradoxní je fakt, že se nám v útoku tolik nedařilo – spousta nedaných jasných střel a „šoupáků“ – a přesto jsme dokázali dát 85 bodů.

SLUNETA Ústí n.L. - Loko Trutnov B 85:58 (18:10 38:17 70:43)
Body: Riegertová a Maruštíková po 18, Štréblová 15, Davidová 12, Krejčová a Žižková po 6, Zajícová a Lebedová po 5

O poznání horší situace nastala v neděli. To jsme hostili doposud neporažený tým z Jablonce. Bohužel nám z různých důvodů chyběly dvě nejlepší střelkyně z předešlého dne, na druhou stranu nám přijela vypomoci Agi Seidelová. To znamená, že do utkání jsme šli s 8 hráčkami. Aby toho nebylo málo, tak se v úvodu utkání těžce zranila Anička Chalupecká, takže jsme rázem na 7 hráčkách. Díky agresivní obraně jsme si museli dávat velký pozor na fauly, ale děvčata neudržela nervy na uzdě a některé hráčky se dopustily zbytečných faulů a tak v poločase měly 3 hráčky po třech faulech. I přes toto všechno se nám podařilo vést v druhé půli, bohužel faulů na naší straně přibývalo a tak se nám stala osudnou poslední minuta, ve které už některé hráčky sotva lapaly po dechu. Bohužel se nám ze hřiště poroučela pátá hráčka kvůli pěti osobním chybám a nám nezbývalo než dohrát poslední minutu ve 4. I tak jsme stále drželi jednobodové vedení, ale v nejmíň vhodnou dobu trefuje soupeř trojku a nám zbývá několik málo vteřin na zakončení ve 4 proti 5. I s touto situací si dokázali naše hráčky poradit, ale bohužel poslední dvě střely nenašly svůj cíl.

Mít v té době na hlavě klobouk, tak ho před děvčaty smeknu, všechno v ten den bylo proti nim, málo hráček, nedařilo se střelecky, zranění, spousta faulů, málo sil, dohrávat ve 4 atd., a přesto všechno dokázaly málem vyhrát. Nezabalily to a bojovaly za každých okolností a to je to, co by nás mělo zdobit. Prohráli jsme, a i když to hned po zápase hodně mrzelo, s odstupem času můžeme říci, že jsme prohráli se vztyčenou hlavou.

SLUNETA Ústí n.L. - B. Jablonec n. N. 56:58 (15:12 34:24 50:44)