Basket po víkendu

Výsledkový servis

Muži B: Střelecký souboj vyhrál Michal Sedlák...

…ale s Teplicemi přesto v této sezóně podruhé prohráváme. Nedá se nám upřít snaha, ale hostující tým byl ve skóre vždy o něco napřed a i přes naši snahu odváží ze SPORTCENTRA SLUNETA dva body. Náš tým bojoval a zejména v posledních minutách utkání jsme se přiblížili hostům na dostřel, ale množství chyb, které v utkání „spácháme“ na vítězství s tak kvalitním soupeřem prostě nestačí. Škoda, že jen necelou minutu odehrál náš ostrostřelec Michal Žalud, kterého loktem poslal k zemi hostující Eisner (zákrok nebyl rozhodčími potrestán?!).

Na naše konečné umístění v základní části Severočeské ligy si tak musíme počkat do posledního kola a výsledky našich soupeřů. To rozhodne o našem účinkování ve skupině o 4. – 6., případně 7. – 9. místo.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Teplice 74 : 79 (15 : 16, 16 : 25, 14 : 25, 28 : 24)

SLUNETA: Sedlák 30 (6 x 3, 4/4), Bár J. 13 (1 x 3, 5/4), Zajíc 11 (1 x 3, 4/2), Anderla 10 (4/4), Bartoš 6 (6/3), Fiala 2, Hálek 2 (2/0), Andrenacci, Pecina a Žalud 0, Vágner a Jeřábek nehráli
TH: 27/17 (63,0%)
Teplice: Eisner 24, Havelka 18, Wiedner 11, Kubizňák T.10,...
TH: 43/21 (48,8%)
Rozhodčí: Tesař, Rom
Diváků: 40

U19 – dívky

Dne 4.3. jsme se vydali na zápas do Dolních Počernic. Byl to pro nás poslední zápas v soutěži  U19 a tak jsme si jeli užít nedělní dopoledne. Soupeř nám je velmi známý a tak jsme věděli, že zápas nebude lehký. Zápas se pro nás vyvíjel dobře. První čtvrtinu jsme vyhráli 19:14. Ve stejném rytmu se vyvíjela i 2 čtvrtina a v poločase jsme drželi vedení o 4 body. Po poločase nám soupeř nasázel 15 bodů v řadě a to nás bohužel srazilo na kolena. Do konce 3 čtvrtiny jsme dokázali stáhnout soupeřův náskok na 5 bodů. Začátek 4 čtvrtiny jsme začali na výbornou a dostali jsme se do vedení 52:51. Bohužel nám došly síly a soupeře jsme nechali opět navýšit svůj náskok na konečných 61:74.

Všem děvčatům děkujeme za odvedenou práci v sezóně 2017/2018 :-)

Slivková 15(2x3, 3/3), Průšová 15(4/3), Krišková 11(1x3, 2/0), Herišerová 10, Lukešová 4(1/0), Černá 4, Siváková 2, Hájková 0

Vojta a Lůďa

U17 – dívky

BK Kralupy nad Vltavou - SLUNETA Ústí nad Labem 69:43 (18:10, 33:21, 45:33)

V dohrávce třetího kola skupiny play-out jsme zajížděli na palubovku Kralup, kde jsme chtěli navázat na zlepšený výkon z posledních zápasů. Do utkání jsme vstoupili aktivně a díky útočným doskokům jsme si za první čtvrtinu vykoledovali hned 12 trestných hodů, proměnili jsme však pouze třetinu z nich a tak se soupeř ujal vedení. My jsme i bohužel i po zbytek utkání tahali za kratší konec, spousta neproměněných střel z bezprostřední blízkosti koše, nepřesné přihrávky a špatný návrat do obrany zapříčinil výhru soupeře, který byl rozhodně hratelný.

Body: Krejčová 15 (1x3, 6/2), Lukešová 7 (2/1), Kunclová 6, Žižková 5 (8/3), Hájková 4, Herišerová 3 (2/1), Frišová 2, Krišková 1 (4/1)
TH: 22/8!!

Fidži

Junioři U19

Junioři U19 odehráli další dvě utkání finálové skupiny na domácí palubovce. V sobotu jsme v oslabené sestavě (jarní prázdniny, někteří chlapci lyžují) hostili hráče NH Ostrava. Kluci od začátku předváděli parádní výkon a nedali hostujícím hráčům žádnou šanci na úspěch. Po první čtvrtině svítilo na ukazateli skóre  32 : 14. Potřebovali jsme zvítězit rozdílem 18 bodů, abychom odčinili sedmnáctibodovou porážku z Ostravy. A potřebný výsledek 75 : 57 se nám podařilo uhrát.

V neděli jsme přivítali hráče Snakes Ostrava. I těm jsme chtěli oplatit porážku z jejich palubovky. Opakovali jsme nasazení a předvedenou hru ze soboty. V polovině utkání jsme vedli 50 : 28. Na začátku třetí čtvrtiny se hosté zónou snažili přibrzdit naší ofenzivu. Opět jsme ukázali, že se nám třetí čtvrtiny nedaří tak jak v ostatních částech hry. Dovolili jsme hostům stáhnout na rozdíl patnácti bodů. Po oddechovém čase jsme šňůrou 13 bodů opět navýšili skóre.  Ve čtvrté čtvrtině jsme vedli už rozdílem 34 bodů a utkání v pohodě dotáhli do vítězného konce. Pochvalu za obě utkání zaslouží všichni hráči. Dík patří našim bubeníkům.

Za čtrnáct dní v neděli 18. 3. 2018 odehrajeme poslední domácí utkání v této sezóně. Naším soupeřem budou hráči Žižkova.

Bároš

U15 – dívky

V sobotních brzkých ranních hodinách jsme na domácí palubovce přivítali Tygřice z Prahy, ty dorazily pouze v osmi hráčkách. Přiznávám, že jsem měl trochu obavy o náš výkon, protože takto brzy ráno jsme nehráli už hodně dlouho. Ale musím říci, že děvčata mě mile překvapila, k zápasu přistoupila velmi zodpovědně a nebyl vidět nejmenší náznak podcenění a nedostatku spánku. Holky velmi dobře běhaly do rychlého protiútoku a o průběhu zápasu rozhodl začátek a náš bleskový bodový úprk na 12:0. Soupeř spoléhal na výkon své rozehrávačky, která sice táhla svůj tým, ale naštěstí pro nás na to byla sama. Naopak my jsme měli možnost vyzkoušet si různé taktické varianty, prostřídat všechny hráčky a začátek prázdnin si vyšperkovat vysokou výhrou 92:58. Pochvalu zaslouží všechna děvčata.