Basket po víkendu

Výsledkový servis po víkendu.

Muži B: Zahajujeme vítězně

V prvním utkání letošního ročníku Severočeské ligy jsme zdolali Basket Academy Louny. Našemu týmu se nedařilo střelecky, s jedinou výjimkou jménem Pavel Zajíc, ale bojovností a precizní hrou v obraně jsme získali cenné dva body. Hosté přijeli v sedmi, ale v podstatě celý zápas nás udržovali v napětí a několikrát se přiblížili na tři body rozdílu ve skóre. Vítězství je doma, ale v dalších kolech soutěže  se musíme v útoku výrazně zlepšit.

SLUNETA Ústí nad Labem – Basket Academy Louny 60 : 53 (15 : 15, 19 : 5, 13 : 20, 13 : 13)

SLUNETA: Zajíc 26 (4 x 3, 2/2), Pištěcký 8 (6/4), Žalud 7 (1 x 3, 2/2), Vorlíček 6, Feigl 5 (4/3), Bartoš 4 (1 x 3, 2/1), Pecina 2 (2/0), Svoboda 2, Andrenacci 0
TH: 18/12 (66,7%)
Louny: Jakeš 16, Peterka 12, Vít 11, Hnátek 9,...
TH: 19/8 (42,1%)

SLUNETA USK

V sobotu jsme odehráli utkání na Folimance, tedy hale slavnějšího USK z Prahy. Podle výsledného skóre 57:54 je vidět, že moc střel si cestu do koše nenašlo. Po trochu slabším začátku jsme začali hrát tak, jak jsme chtěli – tedy hlavně zodpovědně v obraně. Do poslední čtvrtiny jsme šli s náskokem 11 bodů, ale tam nastal konec naší zodpovědnosti. Prohrát poslední čtvrtinu 21:7, to by se nám nemělo stávat. Marně můžeme říkat: „Ale kdybychom trefili jednu ze dvou posledních střel na vyrovnání…“ Zápas jsme si prohráli jinde.

Sokol Žižkov  vs.  SLUNETA USK    57:54

Statistiky.

V neděli v Kladně byl začátek dost podobný. Opět přetahovaná o každý bod na obou stranách hřiště a my mírně ztrácíme. Nicméně v obraně se nám podařilo vychytat mouchy, které jsme nám tam poletovaly, a do poločasu otáčíme skóre na 27:33. V druhém poločase se nám povedlo zachytit nástup soupeře a utkání jsme v poklidu dovedli do vítězného konce. V útoku jsme měli velkou zbraň v Láďovi Dolanském, který chvílemi probíhal kladenskou obranou, jak se mu zachtělo.

BK Kladno  vs.  SLUNETA USK         50:72

Statistiky.

Až na jednu čtvrtinu můžeme víkend hodnotit pozitivně. Bohužel ta jedna čtvrtina nás stála vítězství. Máme však na čem stavět a v dalších utkáních v Rokycanech a Berouně to dopilujeme, abychom se v prvních zápasech na domácí palubovce mohli předvěst v celé své kráse. J

Beny

U17

Máme za sebou první hrací ligový víkend U17, který nám přinesl dvě vítězství. V první zápase v sobotu proti Tesle Pardubice to pro nás bylo snazší než jsme čekali a v neděli proti béčku Nymburka těžší než jsme čekali. Sobotní utkání mělo od začátku jednoznačný průběh, i když první dva body dal soupeř. Poté jsme již ale převzali otěže zápasu a s výrazným náskokem dovedli utkání do vítězného konce.
V neděli nám chvíli trvalo než jsme se vyrovnali s agresivnější nátlakovou hrou soupeře a dobrou obranou. I my jsme museli v obraně daleko více přidat na důrazu a koncentraci. Nymburk si vybudoval na konci první čtvrtiny sedmibodový náskok, který se nám podařilo zachytit. Poté se oba soupeři po celý zápas přetahovali o drobná vedení. Nymburk vyhrál první a třetí čtvrtinu, my druhou a čtvrtou. Celkový součet bodů byl po základní části hrací doby na obou stranách shodný, ačkoliv jsme ještě minutu před koncem vedli o šest bodů, ale nechali si bohužel zbytečně dát dvě trojky, které nás poslaly do prodloužení. Kluci se z toho ale nepoložili a svou bojovností a dobrou obranou v nastaveném čase vydřeli důležité vítězství o dva body.

BK SLUNETA Ústí n. L. - Tesla Pardubice 103:45 (30:8, 50:18, 74:34)
Kolařík 28 (TH 7/4), Urbančík 20 4x3, Čech 16, Houngbedji 11 (2/1), Zajíc 11 1x3, Bár 6 (2/0), Šimek 5 (2/1), Hahn 2, Kalvoda 2, Kříž 2

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK Nymburk B 61:59 po prodl. (14:17, 27:26, 38:41, 55:55)
Čech 20 (TH 4/1) 1x3, Kolařík 17 (3/2) 1x3, Bár 6 2x3, Houngbedji 6, Urbančík 4, Zajíc 4, Kalvoda 2, Šimek 2, Hahn 0.

Péca, trenér

U13 – Děvčata

V sobotu naše, Vaše děvčata U13  nastoupila k prvním venkovním utkáním proti České Lípě a slib vyhrát potvrdila a vyhrála 50 - 15 a 39 - 20. . Vycházeli jsme opět ze skvělé obrany a když děvčata vnímala, co po nich trenér chtěl, šlo to hladce. Škoda jen spousty nedaných vyložených šancí, které nás stáli hodně sil, ale na druhou stranu se holky zápas od zápasu lepší a vnímají o čem ten basket je.. Děkuji rodičům za podporu a děvčatům blahopřeji k vítězství.

Fotky ze zápasu ZDE.

Gary a Dráža, trenéři

U13 – chlapci

Dvě utkání čekala také na svěřence tria Žampi, Saša a Ladzy, soupeřem nám na domácí palubovce byly neprve Teplice a pak Chomutov. Do zápasů jsme vstupovali jako favorité a roli jsme potvrdili dvěma zcela jednoznačnými výsledky. Jelikož jsme v obou utkáních měli velký náskok, mohli jsme na hřiště pustit postupně všechny hráče. Zápasy jsme mohli také využít k nacvičení různých akcí a zadání chlapcům dílčích úkolů. Celkově můžeme být s výkonem spokojeni, i když stále je co zlepšovat.