Basket po víkendu

Rekapitulace víkendu.

SLUNETA USK: Sever vládne II. lize

I ve 3. a 4. kole jsme uhájili výhodu domácí palubovky a stále zůstáváme neporaženi. Stejně tak se daří i Litoměřicím a Chomutovu, díky čemuž je čelo druhé ligy obsazeno týmy ze severních Čech.

V sobotu přijel zkušený domažlický tým, který si ale tentokrát přijel víc povídat s rozhodčími než hrát. Kouskování hry nám úplně nezapadalo do konceptu, ale i tak jsme dokázali udávat tempo zápasu. Díky solidní obraně a týmovému výkonu v útoku jsme si došli pro výhru.

SLUNETA USK  vs.  Jiskra Domažlice       79:65

V sobotu naopak přijel mladý, dynamický tým Klatov, proti kterému jsme se v prvním poločase trápili v útoku, kdy jsme několikrát neproměnili ani stoprocentní šance. A když už se jednou míč točil v obroučce a nemohlo nic zabránit, aby propadnul, jeden z našich nadějných dunkerů se rozhodl ho ještě dorazit do koše a dostat se do highlightů dne. No nebylo z toho nic. Po přestávce jsme se však naštěstí srovnali a dokázali si vypracovat dostatečný náskok. Padlo nám i něco z dálky a pohlídali jsme si vedení až do konce.

SLUNETA USK  vs.  BK Klatovy                80:65

V obou zápasech nám k výhře pomohlo vysoké nasazení v obraně, které jsme udrželi od začátku až do konce. Jsme rádi, že jsme si ve všech čtyřech úvodních zápasech dokázali udržet neporazitelnost na domácím hřišti, protože to je v naší soutěži extrémně důležité. Teď už nás čeká první zájezd na palubovky soupeřů, kde to budeme mít o něco složitější. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a věříme, že jsme vás nalákali na další domácí zápasy.

Beny

Dívky U17 B: Bez problémů

Víkendová utkání mladších děvčat, která sbírají zkušenosti v týmu U17 B, byla vítězná způsobem start-cíl. Když vezmeme v potaz, že jsme oba zápasy sehráli pouze v 9, respektive v 8 hráčkách, můžeme být s našimi výkony spokojeni.

V obou střetnutích se nám dařilo střelecky a důkazem toho je 115 a 111 daných bodů. Na druhou stranu jsme soupeřům dovolili pouze 46 a 42 bodů, takže dva jednoznačné výsledky pro náš tým, za což jsme určitě rádi, ale pokud budeme trošku přísní, je nutno říci, že i přes vysoká vítězství jsme se dopouštěli příliš mnoha chyb, obzvláště v obraně. V útoku jsme hráli, co jsme potřebovali, a obrany soupeřů pro náš útok nebyly velkou výzvou. Tím pádem jsme se mohli v klidu soustředit na obranu a různé varianty v obraně. Každopádně musíme pochválit všechna děvčata za bojovnost.

SLUNETA Ústí n. L. B - BK M. Lázně 115:46 (29:10 58:22 86:30)
SLUNETA: Lebedová 23, Urbánková 20, Svobodová 19, Procházková 17, Hnízdilová 13, Kopecká 8, Vondráčková 7, Tintěrová 6, Seidelová 2

SLUNETA Ústí n. L. B - DBaK A plus 111:42 (30:12 57:20 85:32)
SLUNETA: Urbánková 30, Hnízdilová 23, Svobodová 21, Lebedová 13, Kopecká 9, Procházková 8, Tintěrová 5, Vondráčková 2

Čechino a Vláďa

U17 liga dívek - 2:0 z venku

Máme za sebou úspěšný víkend. V sobotu jsme v Jablonci zvítězili 96:73, ale zápas to nebyl jednoduchý. První poločas se nám úplně nepovedl, nepadly nám jednoduché koše a trápily nás rychlé protiútoky soupeře a také doskoky. Poločas jsme prohráli o jeden bod. Ve druhém poločase začaly holky lépe v obraně a díky získaným míčům jsme dávali jednoduché koše a soupeři odskočili. Holky zamakaly a výhra o 23 bodů byla zasloužená.

V neděli jsme zavítali na palubovku Děčína. Konečně vítězství 60:94 nad Děčínem holky vybojovaly až v druhém poločase.

Ve druhé čtvrtině jsme zbytečně faulovali a soupeř nám díky své hodně zatažené obraně nedovolil dát koše z nájezdu. Poločas jsme vyhráli pouze 36:40.

V druhé půlce holky pochopily, že musí svoji obranu trochu zlepšit a díky ziskům v obraně jsme dali koše z protiútoku a odskočili tak soupeři. I v postupném útoku si holky míč lépe podávaly a vznikaly tak pěkné akce.

Holky tak vybojovaly další krásné vítězství.

Víme, kde nás tlačí bota a máme stále co zlepšovat.

Gary, Cipí a kočky U17

U14 dívky doma jasně 2x zvítězily

19.10. - 20. 10. 2019 - tento víkend pro nás znamenal 2 domácí utkání proti Liberci a Jablonci nad Nisou. Jak jsme si vedli?  Jak vidno níže, jednoznačně.

SLUNETA vs Liberec 136:22  (19:4 53:14 106:14)

Sobotní zápas jsme začali agresivně a ve výborném tempu. Do poločasu holky byly schopny nahnat výsledek na stav 53:14.  Do 3/4 jsme nastoupili stejně jako do začátku, a řekli bychom i lépe, a děvčata předvedla famózní výkon 53:0 za čtvrtinu. Hra byla výborná a ani děvčatům nebylo co vyčítat. Konečný výsledek tedy mluví za vše.

Statistiky utkání ZDE

SLUNETA vs Jablonec n. N. 118:20 (23:8 62:14 87:16)

V neděli jsme nastoupili se stejnou formou, avšak nám dlouho nevydržela. Krásné momenty jsme střídaly s otřesnými, ale i přes to si troufneme říct,  opět jsme dokázali zápas rozhodnout v poločase 62:14.  3/4 nám opět sedla a soupeři jsme dovolili pouze body z trestných hodů 25:2. Konec zápasu jsme opět dotáhli do konce v náš prospěch.

Za zápasy si zaslouží všechna děvčata obrovskou pochvalu.

Jediné co musíme vyčíst, jsou trestné hody. Když sečteme oba zápasy, tak číslo je opravdu trestné. 77/21.

Čechino, Muška a dívky U14

U14 - chlapci

SLUNETA Ústí nad Labem - BA Tygři Louny 94:51 (22:7, 41:25, 69:34)

V sobotním utkání jsme šli podle předpokladů od začátku do vedení a pak už ho dále navyšovali. Jen díky našim zbytečným oknům v obraně mohl být bodový rozdíl daleko výraznější v náš prospěch.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Chomutov 79:71 (23:3, 49:27, 66:46)

Do první čtvrtiny jsme vlétli s velkou chutí hrát a na skóre to bylo okamžitě patrné, vyhráli jsme o dvacet a chomutovským dovolili jen tři body. Tím ale bylo z naší strany po všem. Všechny ostatní čtvrtiny jsme nepochopitelně prohráli a posledních pět minut zápasu dokonce 4:23, kdy jsme jen díky velkému náskoku dotáhli zápas do vítězného konce.

Obrana je to, co nás trápí, a to i v zápasech, kdy máme jasně navrch. Máme díry v obranné činnosti, nedokážeme se "kousnout", abychom soupeře více "zadupali" do země. Jedním z důvodů je samozřejmě i naše široká lavička, kdy po prostřídání všichni nedokáží udržet nastavené tempo hry. Což je špatně, protože soupeři k nám jezdí v osmi, devíti hráčích, takže bychom měli mít díky širšímu fyzickému fondu více síly. V nedělním konci utkání to tak ale nevypadalo. Soupeř dostal křídla, ale ty jsme mu nasadili my díky naší bohorovnosti.