Basket po víkendu

Až nyní vám přinášíme výsledkový servis, čekali jsme, že se více našich trenérů bude chtít pochlubit výsledky svých svěřenců, ale zatím nám toho moc nedorazilo, takže se spokojíme s dvěma reporty z dívčí sekce. Na druhou stranu o to lepší zprávy nám přinášejí tyto reporty.

U12 dvě výhry a nejlepší výkon sezóny

Dívky U12 dnes přitáhly na Slunetu svým parádním výkonem 2 výhry. Začínalo se v Litoměřicích již v osm ráno (nezvyklý čas), vše ztíženo situací, že napadlo dost sněhu, a tak se na Kalich arénu doráželo těsně před 7:45 hod. Po pár rychlých dvojtaktech následoval hvizd a šlo se do zápasu. První půle byla rozpačitá, zamrzlá (všichni by raději spali), ale od 3 čtvrtiny jsme spustili bojovný basketbalový koncert, a to i přes jeden úraz naší hráčky, která už se nemohla dál zapojit a další klíčová hráčka zápasila s jakousi alergií, kdy se osypala a těžce dýchala. Druhý zápas měly Sluneťačky od začátku pod kontrolou a byl zcela v jejich režii a zaslouženě vyhrály o 33 bodů. Velká pochvala holkám za bojovnost a pěkné basketbalové akce (jsme na vás pyšné), rodičům za podporu v hledišti a dopravu a díky všem co nám drželi palce. Nic méně, nepolevovat a jedeme dáááááál, Slunetááááááá.

Celá fotogalerie na :

Kadetky U17 ve finálové skupině!

Tým kadetek dostal před sezónou jediný úkol, udržet ligu. To, co se tomuto týmu ovšem povedlo, čekal asi málokdo. I přes fakt, že jsme prvním rokem U17 a navíc půlka týmu je ještě vlastně U15 a hrajeme tedy se staršími hráčkami, podařilo se holkám vyhrát skupinu B celostátní ligy, což znamená postup do finálové skupiny, kam postupují vždy dva nejlepší celky ze skupiny. Ve finálové skupině bude šest týmů soupeřit opět o dvě první místa, která pak půjdou do baráže.

Tento víkend završily kadetky své tažení základní částí dvěma výhrami, ale nebyly to jen tak ledajaké výhry. Hrálo se totiž s druhým Brandýsem a třetími Říčany. Druhý jmenovaný celek měl v případě dvojitého víkendového zaváhání Brandýsa a svých dvou výher ještě šanci postoupit do finálové skupiny, ale to by musel nejprve vyhrát v sobotu u nás, a to se nestalo. Naše holky začaly hodně nervózně a  rychle prohrávaly už dvouciferným rozdílem, naštěstí se do poločasu srovnaly a dotáhly na soupeře a o vítězství rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli jednoznačně 32:14. Výkon ve třetí desetiminutovce nás uklidnil a poslední čtvrtina už byl koncertJ.

SLUNETA Ústí nad Labem – Basket Říčany 95:67 (19:25; 40:41; 72:55)
Body Ústí: Pekárková 20, Štréblová 18, Krejčová 16, Riegertová 15, Krišková 8, Davidová 7, Chalupecká a Ryvolová po 4, Lebedová 3,

Stejný průběh mělo pak utkání s Brandýsem, který v sobotu vyhrál v Litoměřicích a tím si vybojoval také účast ve finálové skupině, takže ve vzájemném souboji už o nic nešlo a holky si mohly v klidu zahrát. Ale opět z nepochopitelného důvodu začala naše děvčata hodně nervózně a celou první půli tahala za kratší konec. O osudu utkání nakonec rozhodla opět třetí čtvrtina, kterou jsme opět ovládli.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Brandýs n. L. 81:66 (9:16 28:39 62:50)
Body Ústí: Štréblová 20, Ryvolová 18, Pekárková 16, Krišková 14, Davidová 5, Krejčová 4, Lebedová a Chalupecká po 2

Holky nemohu pochválit za začátky obou utkání, ale o to více si cením toho, že to nevzdaly, i když se nedařilo a soupeře udolaly. Velkou pochvalu pak zaslouží určitě za celou základní část, kde jsme zvládli několik zápasů, ve kterých jsme nebyli kompletní a beztak jsme dokázali soupeře porazit a zaslouženě nás nyní čeká finálová skupina, ve které se utkáme s Brandýsem, Klatovy, Strakonicemi, Olomoucí a Poděbrady. Čeká nás další série velice těžkých zápasů a my se na ni musíme velice dobře připravit a pokračovat v dobrých výkonech.