Basket po víkendu

Rekapitulace víkendových utkání některých našich celků.

USK – Do play-off jdeme ze 4. místa

Základní úkol pro poslední hrací víkend základní části jsme splnili a hned v sobotu v Klatovech jsme si pojistili 4. místo v tabulce, a tudíž výhodu domácího hřiště pro první kolo play-off. Ačkoliv jak se to vezme. První kolo se hraje systémem jeden zápas venku a jeden doma, tudíž výhoda hrát druhý zápas doma nemusí být zas až taková výhoda.

Klatovští hrající o záchranu nás zlobili jen prvních pár minut. Potom jsme zpevnili obranu a převzali otěže utkání do svých rukou. V klidu jsme si dokráčeli pro výhru.

BK Klatovy  vs.  SLUNETA USK                        63:84

V neděli v Domažlicích se nám ale maximálně nedařilo, do zápasu jsme vstoupili jako ponocní, dostali 38(!) bodů za první čtvrtinu a bylo v podstatě po zápase. S vědomím, že nám už o nic nejde a nemůžeme se posunout v tabulce ani jedním směrem, jsme zápas už pouze ostudně dohráli.

Jiskra Domažlice  vs.  SLUNETA USK            97:63

Nicméně hned za dva týdny máme šanci to napravit, protože právě Domažlice jsou naším soupeřem pro první kolo, stejně jako minulý rok. První utkání odehrajeme v sobotu na jejich palubovce, v neděli se pak přesuneme k nám na kolej.

U12 – chlapci: Před jarními prázdninami jsme porazili Louny

SLUNETA - Louny 94 : 35

SLUNETA - Louny 79 : 49

Protože nám začínají jarní prázdniny, měli jsme docela problém dát tým dohromady. Moc děkujeme těm, kteří odložili nebo posunuli odjezd na hory. Myslím, že určitě nelitují. Nakonec nás bylo 12 a kluci nám připravili velmi příjemné překvapení. Přestože nám chyběla řada „opor“, podali jsme možná jeden z nejlepších letošních výkonů.

Jsme moc rádi, že můžeme kluky pochválit zejména za obranu v prvním zápase. Od začátku jsme důsledně bránili po celém hřišti a rozdíl ve skóre rychle narůstal na možná až k překvapivě jasnému výsledku.

Ve druhém zápase se soupeř už rozkoukal, my jsme zahodili pár dvojtaktů a ani obrana už nebyla tak důsledná. První čtvrtinu jsme prohráli a do hry se občas vkradly nepřesnosti. I tady si ale kluci zaslouží pochvalu za to, že postupně dokázali přidat a pomalu získávali převahu a i druhé utkání dovedli k výhře. Soupeř si určitě zaslouží ocenění za výkon ve druhém zápase.

Přejeme hezké jarní prázdniny, na chvíli zapomeňte na basket a za týden opět s chutí do práce J

Zajda a Naďa

Kadetky U17 „utrpěly“ výhru

Ano, přesně tak by se dal shrnout náš sobotní výjezd do Olomouce. V první řadě děkuji rodičům za ochotu posunout si (nebo alespoň přizpůsobit) odjezd na prázdniny, díky tomu jsme mohli totiž vyrazit v sobotu ráno vlakem v plné sestavě. Soupeř už takové štěstí neměl a nastoupil proti nám v sedmi hráčkách, z čehož dvě byly snad U14. Dle toho také vypadal úvod utkání, naše svěřenkyně dělaly to, co měly a jak měly a výsledkem bylo rychlé vedení 9:0. Když ten zápas tak hezky začal, nebránilo nic tomu, začít prostřídávat děvčata na hřišti, aby každý dostal své minuty a odvedl si své. Ale ejhle, sám nevím, co bylo ten „spouštěč“, ale naše hra se postupně rozpadala, koncentrace žádná, důslednost v jakékoli činnosti nulová. Soupeř, jenž neměl co ztratit, si s chutí hrál to své a bohužel na nás to stačilo. S blížícím se koncem zápasu bylo skóre stále vyrovnanější a my se museli bát o výhru až do samotného konce. Naštěstí soupeř poslední jeho útok neproměnil a my na druhé stráně těsně před klaksonem skórovali za dva body, takže jsme si nakonec odvezli hubenou výhru o tři body. No nic, důležitá výhra do tabulky finálové skupiny je na světě, ale dobrý pocit z tohoto výkonu mít rozhodně nemůžeme. Ale do dalších bojů si odpočineme, poučíme se z chyb a v dalších zápasech to budeme zase my!

OSK Olomouc - SLUNETA Ústí n. L. 65:68 (12:14 31:34 51:56)
Střelci: Maruštíková 16, Štréblová 15, Pekárková 12, Riegertová 11, Chalupecká 5, Krišková 3, Lebedová, Krejčová a Ryvolová všichni po 2