Basket po víkendu

výsledkový servis

Muži B

Náš páteční výkon v Lounech se špatně popisuje, neboť naše předvedená hra místy nesplňovala ani parametry soutěže neregistrovaných. Naprosto zoufalá střelba a výpadky v obraně nás stáli vítězství s průměrným celkem domácích. BA Louny sice vyhrály minulý ročník soutěže (práva na II. ligu se vzdaly), ale jejich letošní tým zatím vypadá výrazně slabší než ten v minulé sezoně. Na nás to bohužel stačilo, když nás v podstatě sami porazili dva zkušení hráči Loun – Jakeš a Peterka.

Basket Academy Louny - SLUNETA Ústí nad Labem 71 : 61 (16 : 14, 18 : 12, 18 : 15, 19 : 20)

Louny: Jakeš a Peterka po 22, Polcar a Vacek po 9,…

TH: 33/23 (69,7%)

SLUNETA: Sedlák 14 (2 x 3), Vorlíček 12 (3/2), Anderla 11 (1/1), Zajíc 8 (2/0), Bartoš 7 (5/3), Bár J. 6 (4/4), Fiala 3 (2/1), Wagner, Andrenacci a Sobotka 0, Vágner a Jeřábek nenastoupili

TH: 19/11 (57,8%)

Rozhodčí: Hendrych, Buršík

Diváků: 30

U15

Ba Sparta Praha - BK Sluneta Ústí nad Labem

Komentář k zápasu hráče Jakuba Kouckeho, který se stal z náhradníka hráčem utkání: "Já si myslím, že to byl dobrý zápas i přes to, že nám moc  nepadaly trojky a střely z dálky,které jsme zase napravovali v obraně, ale pořád nebyla dokonalá ta komunikace a přišlo mi, že někteří spoluhráči a občas i já tak trochu plavou v tom přebírání clon, ale po pár timeoutech se to zlepšilo."

Tj sokol Kbely - BK Sluneta Ústí nad Labem

Komentář k zápasu obstaral Ondřej Novák, který nás podržel na obou polovinách hřiště: "Mohli jsme vyhrát o víc, kdyby jsme hráli celý zápas stejně jako v posledních vteřinách nebo kdybychom lépe ubránili toho nejvyššího hráče(Bašta)."

Saša Novák

U13

Slavoj Litoměřice - BK SLUNETA Ústí n. L. 29:43 (8:6, 13:18, 16:35)

Náš vstup do prvního zápasu jako by předznamenal celkový výkon. V obraně jsme měli otevřeno, do útoku se nám nechtělo běhat. A když už jsme se dostali do zakončení, hráli jsme přehazovanou. Do toho jsme přidali několik zbytečných ztrát či nepřesných přihrávek. Po poločase jsme přidali více pohybu a na skóre to ihned bylo vidět, ale v poslední čtvrtině jsme opět spadli do podprůměru.

Slavoj Litoměřice - BK SLUNETA Ústí n. L. 42:59 (10:14, 18:29, 25:45)

Soupeř musel dát několik prvních bodů, abychom pochopili, že i my musíme nějaké dát a začít bránit. K výraznému bodovému odskoku jsme se ale vzchopili až ve třetím dějství a na začátku čtvrtého, kdy byl rozdíl až třicetibodový. Pak jsme ale opět vypnuli a dovolili soupeři snížit.

Péca a Sedlo

U15 – dívky

V sobotu jsme doma přivítali pro nás neznámou Slovanku Praha. Soupeř přijel s nadšením a elánem nás potrápit. Naše holky dostali jasné úkoly a to hlavně v obraně a ty důkladně plnily. Do poločasu jsme vedli 0 20 bodů a tak v druhé půli dostaly prostor i holky z lavičky a vzorným příkladem jsme si došli pro lehké vítězství 94:60.

V neděli nás čekal druhý soupeř z Prahy a to USK, který má výbornou pivotku Nekolnou s průměrem 25 bodů na utkání. Vstup do utkání se nám nepovedl a museli jsme dotahovat ztrátu až do poločasu, který vyzněl pro soupeře 42-41. Díky zlepšené obraně a dovolím si říci i fyzičce, jsme soupeře v druhé polovině již do vedení nepustili a po třech čtvrtinách jsme vedli 70-62. Soupeř v poslední čtvrtině utkání postavil zónu, která nám dělala jen zpočátku problémy. Po našem oddechovém čase holky snad pochopily, jak hrát a dovedli náš celek k vítězství. Dvě vteřiny před koncem utkání jsme si vzali oddechový čas, šli do útoku, signál vyšel a my porazili USK 96-76.

Děkujeme fanouškům za podporu a doufám, že se náš basket líbil a dorazí za 14 dní opět na derby s Litoměřicemi v sobotu od 16,00 na Dobětice.

Gary, Dráža a kočky U15

U13 – dívky

V prvních dvou zápasech nové sezony jsme přivítali družstvo Chomutova, které bude jistě patřit k favoritům celé soutěže. Naše družstvo, tvořeno převážně hráčky U12 a U11 se v tomto složení sešlo poprvé, ale i tak zanechalo dobrý dojem. I přes dvě realtivně velké porážky musím holky pochválit za bojovný výkon, kterým, zvlášť ve druhém zápase, donutily hrát soupeřky naplno až do konce. Pokud předvedeme podobný výkon v pátečním utkání v Litoměřicích, tak pevně věřím, že minimálně jeden zápas dotáhneme do vítězného konce.

Fidži

U11 – dívky

Své první zápasy v sezoně odehrála děvčata v kategorii U11. Pro mnohé z nich se jednalo o vůbec první poznání atmosféry basketbalového zápasu. Nejdříve se naše děvčátka střetla s výběrem stejně starých kluků pod vedením Tomáše Vobrátila, se kterými už jsme sehráli přípravu. Zápas nabídl nečekané drama pro všechny přihlížející z řad rodinných příslušníků, kterých se sešlo plné hlediště a skvěle povzbuzovali své ratolesti. Tým děvčat byl veden v zápise jako hostující tým a po první čtvrtině si vypracoval titěrné vedení o dva bodíky. To bylo postupně navýšeno až na stav 31:26. Tam se náš s troj na body zasekl. Chlapci zvládli poslední čtvrtinu rozdílem deseti bodů a slavili výhru o pět bodů. V dalším utkání si přijel do Ústí zahrát bé tým Děčína, který sbíral basketbalové zkušenosti. Holky si s chutí zastřílely a atakovaly stobodovou hranici.

U 11 Ch - U 11 D 38:33 (17:21)

U 11 D - Děčín B 94:11 (59:2)

Všem rodičům děkujeme za skvělou podporu.