Basket po víkendu

Rekapitulace víkendu.

Muži B: Výhra nad Českou Lípou

V pátečním zápase jsme si připsali povinné vítězství nad BK Česká Lípa. Hosté přijeli do Ústí v osmi lidech. I jejich výsledky jsou zatím spíše negativní, když první dvě utkání prohráli o 20 a více bodů a my jsme chtěli odčinit smolnou prohru z Liberce. Průběh zápasu tomu ovšem úplně neodpovídal. Hosté měli útočné doskoky a velmi často zakončovali jednoduché a otevřené střely. My těžíme z celoplošné obrany a také z rychlého protiútoku. Do poločasu vedeme o 16 bodů (42:26).

Třetí čtvrtina je z naší strany ve stylu uspokojení. Naše hra je pomalejší a to hostům vyhovuje. Před poslední částí stahují na 55:32 a celkový projev hry je špatný. Do posledního hracího období opět vytáhneme obranu, zrychlíme výrazně tempo a výsledkem je šňůra 12:2 v prvních třech minutách poslední čtvrtiny. Rozdíl ve skóre rychle přeleze dvacetibodou hranici a zápas se pak už jen dohrává. Závěrečné skóre je nízké a je třeba napsat, že z naší strany to rozhodně nebyl hezký basket.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Česká Lípa 73:52 (23:16, 42:26, 55:42)

Liga dívek U15

V sobotu družstvo dívek zajíždělo na venkovní zápas do Trutnova. Do zápasu jsme vstoupili nebojácně a od začátku se snažili o agresivní basketbal a postupně navyšovali skóre na poločasové vedení 43:29. Jediným problémem bylo zranění Máji Hájkové (která si podvrkla kotník a má měsíční pauzu, přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na palubovku). Domácí začali ve druhé části trochu přitahovat šrouby a my díky naší agresivní obraně začali mít problém s fauly. I díky tomu se soupeř dotáhl už na tříbodový rozdíl, ale naše hráčky si nenechali výhru ujít a zvítězili na půdě Trutnova 77:69.

V neděli jsme zajížděli do bližšího Jičína. Kdo zápas viděl, musel se moc líbit. Dorazili i fanoušci z vedlejší haly, co fandili florbalu.  Výrazně ofenzivní basket se přeléval z jedné strany na druhou. Naše poločasové vedení 51:49 tomu bylo svědkem. Opět jsme byli více agresivní a začali mít problém s fauly. Necelých pět minut před koncem utkání soupeř odskočil na již desetibové vedení a zdálo se být po zápase. Nicméně nedali jsme nic zadarmo a vrátili se do zápasu, jak rychlými zisky, tak trojkami a opět byly nervy na pořadu dne. Necelých deset sekund prohráváme o bod a soupeř vyhazuje v našem obraném pásmu. Úkol zní jasně rychlý faul, šestky a uvidíme. Faul se podařil a soupeř na šestkách neproměňuje žádnou a my jdeme do RP, ale soupeř vypichuje míč a máme necelé tři vteřiny do konce. Bereme si oddechový čas, kreslíme jasnou akci. Akce se podařila, ale tentokrát nám nebylo přáno a míč po obroučce vypadává ven a my prohráváme v Jičíně 98:97.

Holkám moc děkuji za přístup k utkání, nechaly tam vše a je vidět, že některé ještě nemají tolik zkušeností, nicméně to přijde, věřte a makejte dál.

Statistiky:

Fotogalerie:

Díky moc za nové zkušenosti Gary (zastupující trenér).

SLUNETA dívky U13 o víkendu na vítězné vlně

V neděli jsme se vydali na utkání do Loun. Lehce oslabení o sestavě 11 dívek vezeme 2 výhry.

1. Zápas Louny x SLUNETA UL 10:53

Od začátku jsme pracovali, dá se říci, jak jsme chtěli. Soupeře jsme tlačili k těžkým střelám, které soupeř jen těžce proměňoval, a tak výsledek mluví opět o jednostranné hře, kdy jsme opětovně měli problém s proměňováním jednoduchých košů, a tak jsme proměnili, řekl bych 1/3 z možných košů.

2. Zápas Louny x SLUNETA UL 16:71

Druhý zápas jsme prospali první půli. Nekoncentrovanost a neuposlechnutí pokynů, bohužel vedlo k „vyrovnané” první půli  (1/4-8:11, 2/4-18:39). Soupeře ve hře drželo proměňování těžkých košů, tedy to co jim v prvním utkání neprocházelo. V druhé půlce jsme se probrali a zápas začal nabírat tempo, které nám vyhovovalo a opět jsme odskočili od soupeře a na konci svítil na tabuli výsledek + 55 pro náš tým.

Děvčatům patří obrovská pochvala za předvedený výkon v oslabeném počtu, kdy jsme mohli střídat pouze jednu hráčku, a to jen v první a třetí čtvrtině obou zápasů.

Fotogalerie na:

Čechino, Muška a bojovnice U13

Chlapci U15

V dalším hracím víkendu jsme se utkali s týmy Tygrů z Prahy a Levhartů z Chomutova.

Sobotní zápas jsme nezačali vůbec dobře a stejná energie, jako na začátku, se s námi táhla až do konce. Ke konci zápasu jsme se ale zakousli a v jednu chvíli jsme i přebrali vedení, jenže několik chyb v posledních minutách vedlo k prohře, kterou jsme potřebovali, abychom si uvědomili, že je na čem makat.

V neděli vládla v Chomutově po minulém utkání mírně skleslá atmosféra a někteří z nás šli do zápasu s výrazem bez nadšení. Soupeři, který není jeden z těch, co by nám měli dělat problémy, jsme poskytli moc lehkých příležitostí, ale nakonec odjíždíme z Chomutova s výhrou.

Celkově to byl jeden z méně vydařených víkendů, který ukazuje na naše rezervy, hlavně z hlediska obrany.

Reportér Filip Brodský

O víkendu se borci z U11 předvedli na domácí palubovce ve svých prvních ligových zápasech.

V prvním, již odpoledním zápase, jsme přivítali hosty z Teplic. S tímto soupeřem jsme se setkali v září na prvním ročníku Sluneta Cupu, kde jsme po nevyrovnaném výkonu prohráli. Tuto sobotu to ovšem byly dva úplně jiné týmy. A jako ten lepší se ukázal tým Slunety. A i když výsledek byl na první pohled jednoznačný 77:13, tak úplně nevypovídá o kvalitách soupeře, kluci se docela zpotili …

Druhým soupeřem nám byl tým z Děčína. Tradičně silný soupeř, který v naší „pauze na kávu“ zvítězil nad týmem Teplic. Kluci na začátku bojovali hlavně s pozdní odpolední dobou, kdy se projevila únava z předchozího zápasu, kombinovaná s řízky v bříšku, které zbaštili v pauze. Takže první čtvrtina byla hlavně o vůli něco dělat. Ale kluci to zvládli a postupně se rozjeli na provozní otáčky, takže jsme slavili zasloužené vítězství 61:40.

Kluci v obou zápasech předvedli bojovný výkon. Zlepšení proti minulé sezoně vidím zejména v obraně, na kterou se hlavně zaměřujeme v trénincích od září. Tradičně nás trápí nízké procento získaných míčů při doskocích po střelbě a „pár“ drobností při přechodu do útoku, při rozehrávce, u přihrávek, s driblinkem, ….. Alespoň máme co dělat.

Takže se těšíme na další zápasy, abychom všem předvedli, jak je basket krásný sport.

Tomáš Vobrátil

Juniorky U19 s poloviční úspěšností

Juniorky absolvovaly v rámci celostátní ligy první dva venkovní zápasy, bohužel ve velmi okleštěné sestavě, ale i tak se s výzvou porvaly se ctí sobě vlastní. V sobotu jsme zajížděli na palubovku Mladé Boleslavi. Soupeře jsme znali a věděli, že se jeho výkon opírá hlavně o jednu hráčku, a tak to také bylo, dokud soupeřova stěžejní hráčka měla síly, byl zápas vyrovnaný a poločas skončil naším nejmenším možným vedením. V druhé půlce se ovšem ukázala naše síla a rychle jsme si začali budovat vedení, které se vyšplhalo až na 30 bodů. V závěru se nám bohužel zranila rozehrávačka Elza, přejeme brzké uzdravení.

Pastelka Mladá Boleslav – SLUNETA Ústí nad Labem 68:46 (18:12; 30:29; 53:33)
SLUNETA:
Štréblová 16, Davidová 11, Krišková 8, Lebedová a Žižková po 7, Maruštíková a Zajícová po 6, Chalupecká 4, Krejčová 3

Nedělní zápas v Brandýse byl velkou výzvou, protože proti nám nastoupilo družstvo plné hráček z USK a hned od začátku nám ukázaly krásný, rychlý a agresivní basketbal. Naopak našim hráčkám trvalo celou první čtvrtinu, než se rozkoukaly, ale to už bylo po utkání. Pozitivní věc je, že druhá a třetí čtvrtina byla vyrovnaná, a to i přes fakt, že jsme museli utkání odehrát v úzké rotaci hráček,  z kterých ještě půlka hrála se sebezapřením a drobnými zraněními. Soupeř naopak používal hokejové střídání a často měnil celé pětky na hřišti, takže není divu, že nás v poslední čtvrtině přehrál o 10 bodů. Není to žádná tragédie, musíme se poučit a udělat vše pro to, abychom už nikdy nezaspali začátek utkání, na druhou stranu klobouk dolů před hráčkami, co do zbytku zápasu daly vše, a i když se nedařilo, jak by si holky představovaly, tak bojovaly, seč jim síly stačily – pouze utkání s takto těžkými soupeřkami nás posouvají dále a o tom to je. Velký dík patří také rodičům v hledišti a řidičům, co nám pomohli s transportem.

BK Brandýs nad Labem – SLUNETA Ústí nad Labem 55:68 (13:32 27:48; 43:65)
SLUNETA:
Maruštíková 16, Riegertová 11, Davidová 9, Žižková 8, Krejčová 7, Chalupecká 3, Lebedová 1

Vláďa a torzo týmu U19

Chlapci U13 zvládli zápasy v Chomutově

Levharti Chomutov - SLUNETA  15 : 81 (6:20, 9:36, 9:60)
Levharti Chomutov - SLUNETA  30 : 74 (4:20, 15:34, 21:55)

Po dvou relativně jasných výhrách proti rezervě Děčína jsme očekávali v Chomutově vyrovnanější prověrky. Do haly místních Levhartů jsme přijeli v nejsilnější možné sestavě, kterou jsme ještě vyztužili třemi borci z U14. Vyrovnanějších zápasů jsme se dočkali, ovšem díky velmi dobrému výkonu hlavně v obraně nebylo o vítězství našich barev sebemenších pochyb už od úvodního hvizdu. Soupeř kromě jednoho vysokého hráče disponoval spíše menšími kluky a proti naší agresivní obraně se prosazoval velmi těžko. Hlavně v prvním zápase naše celoplošná obrana fungovala skutečně dobře a díky rychlé hře dopředu skóre utěšeně narůstalo. Ve druhém utkání už tempo hry trochu opadlo a chyb jak v obraně, tak v útoku přibylo. Přesto jsme výsledek jasně kontrolovali a vezeme dvě výhry. Pochvalu kluci zaslouží hlavně za první zápas.

Moc díky rodičům za pomoc s dopravou a za povzbuzování, další zápas hrajeme až za měsíc (9. 11. doma Louny)