Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Jasná výhra nad Libercem

Máme za sebou nejlepší výkon. Druhý tým jsme přesvědčivě přejeli. Od začátku jsme šli tvrdě za výhrou. Hosté sice vedli 3:6, ale pak jsme zapli, aktivně hru zrychlili a výsledkem byl konec poločasu za stavu 48:19. Hosté nestačili na rychlý přechod do útoku a naší kvalitní obranu. Druhý poločas se už pak jen dohrával. Výborným střeleckým výkonem se zaskvěl opět Michal Sedlák, který dal 8 trojek a celkem 30 bodů. Pochvalu ale zaslouží celý tým. Díky této výhře jsme si upevnili první místo a odčinili smolnou prohru o jeden bod z prvního vzájemného utkání.

SLUNETA Ústí nad Labem - Slávie Liberec 81:51 (24:8, 48:19, 58:29)

Body Sluneta: Sedlák 30 (8x3, 2/2), Sobotka 18 (3/0), Anderla 10 (1/0), Pištěcký 5 (2/1), Fiala 5 (1x3), Vágner 4, Andrenacci 3 (1x3), Jelínek 3 (1x3), Zajíc 3 (2/1), Pecina a Zikmund bez bodu

U15 – chlapci

Tento víkend jsme se vydali na zápasy do Plzně a do Klatov kde jsme přespávali. Sobotní zápas s Plzní byl jeden z hodně důležitých pro naše umístění v tabulce, a proto jsem do něj všichni šli s velkým nasazením. Jenže s tím přišla i Plzeň a celý zápas jsme proto hráli vyrovnaně. Tento souboj došel až do posledních vteřin zápasu, kde jsme naštěstí udrželi velkou koncentraci a nakonec jsme zvítězili 90:92

V neděli na nás čekal soupeř v Klatovech, kde jsme v minulosti s převahou vyhrávali. Jenže tentokrát jsme soupeře podcenili, což vedlo k tomu, že zápas došel až do prodloužení, kde jsme nakonec s velkou dávkou štěstí udrželi Klatovy 70:71

Saša Novák

Dívky U15

USK Praha  - SLUNETA Ústí nad Labem 94:58 (24:18, 49:29,76:45)

V sobotu jsme brzo ráno vyrazili na Královku, kde jsme se utkali s USK Praha. Se soupeřem jsme dokázali držet tempo do půlky druhé čtvrtiny (30:27), nicméně pak nastala bodová šňůra 19:2 pro domácí a ti nám tak před poločasem odskočili na dvacetibodový rozdíl. Druhý poločas už si domácí zkušeně pohlídali a tak prohráváme 94:58. Já tentokrát musím holky pochválit za dodržování taktických pokynů. Rozhodujícím faktorem prohry byla výšková převaha a lepší individuální činnosti většiny jejich hráček. Stínem utkání bylo zranění Frišové a Trieblové, které se přidaly na naši marodku.

Body: Herišerová 23 (1x3, 6/4), Hnízdilová 13 (1x3, 2/2), Salaková 10 (5/4), Valachová 9 (2x3, 2/1), Vondráčková 2 (4/2) Frišová 1 (2/1)

Basketbal Sokol Dolní Počernice - SLUNETA Ústí nad Labem 112:54 (25:16, 51:29, 79:41)

V neděli jsme vyjeli do Dolních Počernic, s kterými jsme doma prohráli o 58 bodů 54:112. Tentokrát  byl výsledek téměř stejný, jen každý tým ubral po bodu (113:53), takže rovněž o 58. Jelikož si v prvním poločase obnovila zranění nosu Salaková a na začátku druhého poločasu odstoupila se zraněným prstem Vaňková, tak jsme posledních 18 minut dohrávaly v pěti hráčkách, které si zaslouží respekt za to, že bez střídání zvládly dohrát zápas se vztyčenou hlavou.

I přes dvě prohry pochvala holkám za obě dvě utkání. Nyní nám nezbývá než se dát na poslední dvě domácí utkání s Jičínem a Trutnovem zdravotně do kupy, abychom byli soupeři rovnocenným soupeřem.

Body: Herišerová 21 (10/7), Hnízdilová 20 (2x3, 2/2), Valachová 11 (1x3, 4/4), Vondráčková 2 (4/0)

Dívky U13 - 2x vítězně nad Louny i na domácí palubovce

Děvčata U13 se o víkendu utkala s celkem Loun v lehce okleštěné sestavě a přesto na domácí palubovce urvaly dvě jednoznačné výhry.

1. Zápas.  102:13  (35:4  49:10  82:12)

Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch. Soupeře jsme od první minuty tlačili po celém hřišti v obraně 1 na 1, a to byl klíč k úspěchu. Bohužel se nám ve 2/4 zranila Peťulka Tatarlová a už v tak okleštěné sestavě jsme museli znovu čarovat. Zápas jsme tedy dohrávali ve 12 hráčkách. I přes tento handicap jsme udrželi dech. Je vidět, že se nám nabírání fyzičky vyplácí.

2. Zápas 72:12  (32:0  42:4  51:10)

Ve druhém zápase jsme začali tam, kde jsme skončili. Zápas probíhal ve stejném duchu po celý 1. poločas. Poté nám však odpadla další hráčka. Druhý poločas už jsme dohrávali jen v 11-ti. Ani toto nás však nepoložilo a dokázali jsme jasně uspět a my si připisujeme další 4 body.

Děvčata si od nás zaslouží pochvalu za výdrž a předvedený výkon. A fanouškům děkujeme za jejich podporu v hledišti.

Čechíno, Muška a Kočky U13

Juniorky U19

Dvě důležité výhry si připsaly také juniorky, které k utkáním zajížděly na půdu soupeřů. Už v předehrávce se v týdnu utkali s rezervou nuselského týmu a tím, že to bylo v týdnu, tak nás čekal o dost těžší oříšek, protože trenér soupeře měl k dispozici kompletní tým, včetně hráček z áčka. Nicméně ani já si nemohl stěžovat na malý počet hráček, a tak jsme mohli do zápasu vlétnout s velkým nasazením. Kladl jsem velký důraz na obranu a ta se děvčatům dařila – získávali jsme spoustu míčů, kde to trochu drhlo, byl pak útok, dělala nám problémy změna tempa hry. Když jsme dokázali „zbláznit“ obranu a získat míč, tak se stejným „zblázněním“ jsme se pokusili zakončit. Proto jsme na jeden koš vypotřebovali třeba i 3 získané míče a následné útoky. Nicméně jsme v utkání několikrát vedli i dvouciferným rozdílem a nakonec jsme přivezli výhru.

Už v řádném, nedělním termínu jsme vyráželi opět do Prahy, tentokrát na Slovanku B. Ta se potýká s velkou marodkou, a tak se proti nám nejprve rozcvičovaly 3 hráčky, a až teprve později dorazilo kvarteto hráček z extraligové Slovanky. Soupeř nás dlouho držel na uzdě, protože opět nám dělala problémy útočná fáze a v té obranné jsme sice velmi dobře ucpávali vnitřní prostor, ale domácí opláceli výborným pohybem míče a po třech námi zastavených nájezdech a následných vyhozeních už jsme po čtvrté nedokázali včas dorotovat k hráčkám soupeře a ty střílely za 3 body velmi dobře. Nicméně i toto utkání jsme dokázali vyhrát, rozhodl nejprve důležitý koš s faulem a náš následný tlak v obraně, který nedovolil soupeři přejet na útočnou polovinu za 8 vteřin.

Holkám patří velký dík za nasazení v obraně, v útoku se někdy holt nedaří dle našich představ, a až si děvčata uvědomí, že když budou hrát, co po nich trenéři chtějí, budou mít volnější střely a lepší příležitosti k nájezdu, bude to zase lepší.