Basket po víkendu

Výsledkový servis, tentokrát včetně hodnocení první půlky základní části od trenéra chlapců U15.

Muži B: Zápas ve Varnsdorfu jako na houpačce

Včera jsme nastoupili k dalšímu zápasu Severočeské basketbalové ligy na půdě Slovanu Varnsdorf. Domácí jsou doma velmi nepříjemným soupeřem. Do utkání jsme vstoupili fantasticky. Během 3 minut vedeme 0:11 a domácí si berou čas na oddech. Jak už to bývá, tak se necháváme ukolébat a do konce čtvrtiny je skóre na výsledkové tabuli srovnané na 23:23.

Druhá čtvrtina a hlavně její závěr je pro nás doslova jako z hororu. Ještě 3 minuty před poločasem svítí na tabuli 35:33 po trojce Žaldyho, ale pak přijde náš totální blackout. Domácím doslova narostla křídla. Několika jednoduchými koši z brejku zakončují doslova v exhibičním tempu a za obrovského aplausu domácích fanoušků uzavírají do poločasu sérií 18:4. Dobře rozehraný zápas končí poločasovým výsledkem 53:37. V tu chvíli by na naše vítězství vsadil jen nejvěrnější fanoušek.

Velmi emotivní poločasový pohovor trenéra Jelena, kde opravdu moc chvály být nemohlo, nás ovšem nakopl k heroickému výkonu v poločase druhém. Vsadili jsme na zkušenost a poslali na hřiště to nejstarší, co máme k dispozici. Výsledek se rychle dostavil. Velmi kvalitní obrana a také trpělivá hra v útoku bez chyb nás rychle vrací do zápasu. V obraně makáme na doraz a přidá se konečně úspěšná střelba z dálky. Navíc po prostřídání se přidávají i naši mladí hráči. Když v posledních vteřinách čtvrtiny po zdánlivě ztraceném míči zabojujeme na zemi a s klaksonem dáváme trojku, tak výsledkem je doslova smetení domácích 6:33 za tuto čtvrtinu!!! Před posledním hracím obdobím vedeme 59:70.

Do závěru zápasu vstupujeme s předsevzetím, že poslední desetiminutovku chceme odehrát zkušeně. Tlak byl nyní na domácích. Ti vytahují obranu po celém hřišti, ale ani to už nás nedokáže z "laufu" vykolejit. Zkušeně hrajeme útok na 18-20 vteřin. Navíc varnsdorfští trochu ztrácí nervy a na jejich straně se kupí fauly. Ačkoli šestky nejsou naše silná stránka, tak stále držíme odstup na 10-12 bodech. I za tuto čtvrtinu dovolíme domácím v útoku málo. Celkově je druhý poločas zlomový a za výkon právě ve druhé půli jsme si výhru zasloužili. Byl to zápas dvou poločasů. Zatímco první plně v režii domácích 53:37, tak v druhém domácí deklasujeme 18:46!!

Poslední zápas roku 2018 odehrajeme příští pátek 14.12. od 19.00 doma proti BA Louny. Zveme tedy všechny naše fanoušky.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 71 : 83 (23 : 23, 30 : 14, 6 : 33, 12 : 13)
Varnsdorf: Lehroch 24, Vakulenko 12, Buben 10, Zamrzla 7,…..
TH: 14/8 (57,1%)
SLUNETA: Zajíc 18 (3 x 3, 8/5), Bár J. 18 (1 x 3, 9/3), Sedlák 16 (4 x 3), Sobotka 12 (8/4), Feigl 8 (8/4), Žalud 7 (2 x 3, 2/1), Bartoš 2, Andrenacci 2, Fiala 0, Jeřábek nenastoupil
TH: 35/17 (48,6%)

U15 - chlapci

Komentář k zápasu od Pepika Gabriela: "Zápas byl do 3. čtvrtiny dobrý. Ale když jsme ve 4. čtvrtině začali prohrávat, tak už jsme to vzdali a ani jsme se nepodpořili, takže doufám, že se budeme příští zápas podporovat celý zápas. Jinak myslím, že jsme hráli docela dobře."

Komentář k zápasu tentokrát obstaral Martin Švabík: "Začátkem jsme se drželi, ale pak bylo vidět že Pražáci hrají s větší chutí a baví se tím. Trápila nás obrana a přechod do protiútoku. Nelíbil se mi náš přístup a doufám, že se nám to rozleží a bude to lepší a lepší."

Když se poohlédneme zpět, na to jak se vyvíjela první půlka sezóny, musíme říct, že naše výkony měly klesající tendenci. Prvních pár zápasů jsme hráli aktivně, v tempu a s agresivní celoplošnou obranou. Odměnou tomu sice nebyly výhry, ale prohry, kdy jsme mohli odcházet s hlavou nahoře a tento sport nás bavil. To všechno se vytratilo, až z toho byly mdlé výkony, které byly plné nevynucených chyb a bez jakéhokoli zápalu. Vše "vyvrcholilo" posledním zápasem, kdy se měli hráči možnost ukázat ve Sportcentru SLUNETA, kde hrají jejich oblíbenci s A-týmem mužů. Místo slušného snaživého výkonu, kdy by se všichni basketem zejména bavili, to bylo představení, na kterém by se asi všichni (minimálně trenéři) hambou propadli.

Cíl první poloviny sezóny jsme tedy nesplnili. Tedy nezabojovali jsme o postup a v našem herním projevu jsme udělali spíš krok zpět. Věřím, že si to kluci v hlavě srovnají a opět se budou chtít zlepšovat a nebudu spoléhat na to, že se vše udělá samo, jak je většina zvyklá.

Ovšem to bychom nebyli my, abychom to neuzavřeli pozitivně. Těší nás, že většina z kluků udělalo posun minimálně po lidské stránce a už ví, že nejen ve sportu, ale i v běžném životě je důležitý kolektiv a fungování v něm, což téměř všichni ovládají skvěle.

Saša Novák

U13 - chlapci

K poslednímu letošnímu dvojutkání jsme nastoupili v Chomutově proti domácím Levhartům. Podařilo se nám potvrdit roli favorita a zakončit podzimní část soutěže bez ztráty bodu. Ve finálové skupině, kam postupujeme právě s Chomutovem, nás ovšem budou čekat náročnější utkání proti oběma postupujícím z druhé skupiny, tedy Roudnici n. L. a Děčínu. S tím se utkáme hned v prvním novoročním víkendu na jeho půdě.

BK Chomutov -  Sluneta Ústí n. L. 33:57 (6:15, 14:32, 25:48)

Do prvního nedělního utkání jsme vstoupili aktivně a ihned šli do vedení, které se nám dařilo navyšovat. Na útočné polovině nám v některých okamžicích chybělo více rozvahy, naopak zbrklosti ve finálních přihrávkách bylo chvílemi více než dost. Právě v přechodu do útoku a zakončení  jsme nedokázali efektivněji přetavit v úspěch naši dobrou práci v obraně. Každopádně zápas jsme dotáhli zaslouženě do vítězného konce.

BK Chomutov -  SLUNETA Ústí n. L. 34:47 (6:19, 14:22, 24:35)

Ve druhém utkání jsme se tradičně trápili se zakončením ještě více než v prvním. Je to vždy nejvíce patrné na konečných výsledcích čtvrtin v porovnání obou zápasů, když si dáte oba výsledky pod sebe, kdy dostáváme skoro shodné počty bodů, ale na straně proměněných jsme na tom vždy o něco hůře ve druhém utkání :-) Nejvíce se to v neděli projevilo v druhé čtvrtině, kde jsme zapsali pouze tři body. Naštěstí soupeř na tom nebyl nijak výrazněji lépe a jen díky náskoku z první čtvrtiny jsme i tak udrželi do poločasu vedení. Druhá půle již jen mírně výrazně potvrdila dosavadní průběh a naše celkové vítězství.

Péca a Sedlo

Kočky U15 hlásí výsledky z ligové skupiny

v sobotu jsme zajížděli na Královku do Prahy proti celku USK a byl to boj o druhé místo v tabulce. Úkol zněl ubránit Nekolnou a to se podařilo. Problém byl jinde. Z obrouček se nám míče kutálely vena tolik neproměněných šancí jsme dlouho neviděli. Naštěstí soupeř na tom nebyl o moc lépe a tak se rozhodlo až v samotném závěru. Vítězství 71-66 se nám započítává do finálové tabulky extraligy.

Druhý den jsme zajížděli do Českého Brodu proti Slovance Praha. Zde bylo o co hrát nejen domácím, ale i nám. V případě naší výhry jsme posunuli do extraligy celek Litoměřic a v případě prohry bychom měli ve finálové tabulce o bod méně. Vstup do utkání se nám povedl na jedničku ( v šesté minutě vedeme 20-2 ). Snažili jsme se tedy zapojit již ve druhé čtvrtině hráčky z lavičky, ale jejich vlažný výkon dovolil soupeři ukrojit z náskoku na poločasový stav 49-37 pro náš celek. Po bouřce v šatně, se holky probrali a druhý poločas již dohráli s větším nasazením, jak v útoku , tak v obraně. Dokráčeli jsme si pro vítězství 97-67 a posunuli i celek z Litoměřic do extraligy.

V ligové tabulce základní skupiny jsme skončili na krásném druhém místě za mistrem z Hradce Králové ( https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5032.html ). Tím jsme si zajistili postup do extraligy mezi nejlepších dvanáct celků republiky ( https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5434.html ).

Další plány jsou jasné a to dostat se do top osmičky a zahrát si o mistrovský titul.

Budeme se těšit na Vaší podporu, která byla dost znát a byli jste naším platným šestým hráčem.

Sluneta, Sluneta, Sluneta je nejlepší, Sluneta je, Sluneta je, Sluneta je nejlepší.

Díky Gary, Dráža a kočky U15

U13 - dívky

V sobotu sehrála děvčata U13 dva zápasy proti Tygřicím z Loun. Věděli jsme, že Louny patří k celkům, které bychom měli porazit a tak šlo spíš o to, v jaké sestavě k zápasům nastoupíme, jelikož některé hráčky celý týden ležely v posteli s rýmou či teplotou. Do obou zápasů jsme vstoupili výborně a vždy o výsledku rozhodli během prvních minut. Louny se snažily, nicméně naše holky měly svůj den a tak ve druhém zápase dokonce pokořily stobodovou hranici.

1. zápas SLUNETA - Louny 72:9
2. zápas SLUNETA - Louny 113:10

Fidži a holky U13

Další dvě výhry pro tým U11

První skutečně venkovní zápasy dopadly pro holky U11 výborně. I přes okleštěnou sestavu se děvčata dokázala prosadit v utkání s Varnsdorfem, ve kterém postupně soupeři utekly a náskok pohodlně udržely až do konce. V utkání hned následujícím to byl boj s únavou, holky toho měly plné brýle, ale opět dokázaly zabojovat a dovést i toto utkání ke zdárnému konci. Zatím se nám v soutěži daří, po porážce s chlapci už holky sbírají pouze vítězství a i s hrou můžeme a jsme spokojeni.