Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Zlepšený výkon v druhé půli přinesl výhru

Derby s Litoměřicemi bylo opět takovým naším "typickým" zápasem. Nastoupili jsme bez mladých hráčů, kteří plnili kulturní povinnosti na maturitním plese místního Gymnázia. A nyní k tomu typickému. Opět laxní vstup do zápasu, opět spousta neproměněných šancí a šoupáků. Naopak hosté hráli pohodový basket a nám to evidentně nevyhovovalo. Jednoduchá clona s míčem a úspěšná střelba. Výsledkem bylo poločasové vedení hostů o pět bodů (36:41). Dostat přes čtyřicet bodů za půli není dobrá známka obrany.

Poločasová přestávka a opět společný rozhovor na téma obrana a agresivita. Zase to zabralo, jako tomu bylo už v jiných zápasech. Rychle se dostáváme zpět do utkání a během několika málo minut jdeme do vedení, které do konce zápasu už jen navyšujeme. Vše u našeho týmu vychází z obrany. Jakmile dokážeme agresivně bránit, lehce doskočíme a pak dáváme jednoduché body. Postupný útok je pro nás vždy tak trochu "na náhodu". Nakonec jsme zápas zvládli a to hlavně díky druhé půli, kterou jsme opanovali 47:19.

SLUNETA Ústí nad Labem – Slavoj BK Litoměřice „C“ 83 : 60 (18 : 16, 18 : 25, 27 : 10, 20 : 9)

SLUNETA: Zajíc 19 (1 x 3, 6/6), Žalud 16 (3 x 3, 2/1), Anderla 16 (9/4), Feigl 11 (1 x 3, 4/2), Bartoš 9 (7/3), Andrenacci 6, Vágner 4, Jeřábek 2 (2/2), Fiala 0
TH: 30/18 (60,0%)
Litoměřice: Rámeš 14, Vrána 13, Bubeník a Radimský po 8,….
TH: 19/12 (63,2%)
Rozhodčí: Rosenberger, Rom
Diváků: 15

U14 - dívky

Dívky U14 vyrazily v sobotu odpoledne do Mladé Boleslavi, kde se střetly s týmem, který na výhru v letošní sezoně stále čeká. Soupeř měl v základní skupině o poznání těžší soupeře než my a tak jsem čekal těžké utkání. To se také potvrdilo, jelikož na hřišti bylo k vidění po 3/4 utkání vyrovnaný souboj. Domácí vycítili šanci na první vítězství, nicméně my jsme v poslední čtvrtině konečně začali lépe bránit a tak jsme dotáhli utkání do vítězného konce.

Mladá Boleslav - SLUNETA Ústí nad Labem 52:73

V Brandýse nad Labem jsme se loni účastnili Festivalu U13 a tak holky dobře znaly zdejší prostředí. Opět pomalejší start, zapříčiněn i velkým množství faulů na obou stranách, kdy jsme se nemohli dostat do tempa a víc se šestkovalo než hrálo. Naše i soupeřovy klíčové hráčky byly v poločase obalené fauly, nicméně my jsme využily silnější lavičky a po vyfaulování dvou nejlepších hráček soupeře už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Jsem rád, že jsem mohl síly rovnoměrně rozložit na všechny hráčky. Stínem utkání je několik drobných zranění, která snad nebudou vážnějšího charakteru. Pochvala všem hráčkám za obranu v obou zápasech!

Brandýs nad Labem - SLUNETA Ústí nad Labem 51:90

Fidži a holky U14

Kadetky U17

Základní část se nám chýlí ke konci a situace v tabulce před víkendem byla hodně vyrovnaná, a pokud jsme si chtěli udržet první místo, bylo potřeba vyhrát obě víkendová utkání. Situace před zápasy nebylo z pohledu trenéra zrovna ideální – jedna hráčka ze základní rotace nemohla ještě po nemoci nastoupit a další dvě šly do zápasu rovnou z lyžáku, bez jakéhokoli tréninku. Taktika byla tedy jednoduchá, spolehnout se na „falešku“ a bojovat! Nebudu vás napínat – taktika vyšla. K sobotnímu utkání v Mladé Boleslavi jsme museli vyrážet hodně brzo, poněvadž jsme začínali už v 9.00 hod., ale holky se ukázaly jako opravdové bojovnice. Už v první čtvrtině jsme si vybudovali malý náskok, který soupeř sice do poločasu stáhnul, ale to  jenom  díky našemu výpadku – po přestávce už na hřišti bylo opět jenom jedno družstvo a náš náskok se vyšplhal až na 20 bodů, takže v poslední čtvrtině už jsem mohl dát příležitost všem hráčkám.

Pastelka MB - SLUNETA Ústí n. L. 59:73 (12:21 29:30 40:63)
Body: Ryvolová 15, Krišková 14, Riegertová 12, Krejčová 10, Chalupecká 6, Pekárková 5, Maruštíková a Lebedová po 4, Davidová 3

V neděli jsme zajížděli na nám dobře známou půdu, ve Varnsdorfu totiž pravidelně absolvujeme letní přípravu, takže jsme hráli skoro na domácí půdě. Bohužel už bez Terezky Maruštíkové, která si podvrkla v sobotu kotník (ale nevypadá to špatně, bude brzy opět fit), takže už takhle úzká sestava se nám ještě více ztenčila – naopak soupeř nastoupil v plné polní v čele s „twin towers“, tedy sestrami Jirchářovými. Naštěstí si naše děvčata dokázala výborně poradit v obraně s touto hrozbou. Celý zápas byl vyrovnaný, a domácí nás nenechali nějak výrazně odskočit, ale celou dobu jenom dotahovali. Na konci se ukázala naše fyzická připravenost a ochota nebojácně najíždět do „bedny“ a nutit domácí hráčky faulovat. V závěru jsme totiž dali několik košů s faulem a ze šestek pak potvrdili vítězství.

Basket Severočesko - SLUNETA Ústí n. L. 56:61 (14:18 30:33 41:49)
Body: Krišková a Krejčová po 14, Ryvolová 8, Pekárková 7, Riegertová 6, Davidová 5, Chalupecká 4, Lebedová 3

Za víkendová představení všem holkám děkuji a určitě si zaslouží pochvalu, ukázaly, že umí bojovat jako tým, a že se o bodový příděl týmu dokáží hezky podělit. Právě to z nich dělá hodně nebezpečný tým, který půjde do posledního hracího víkendu z první příčky v tabulce a určitě ji bude chtít uhájit před druhým Brandýsem! Díky všem rodičům za pomoc s transportem a podporu v hledišti.