Basket po víkendu

Výsledkový servis

SLUNETA USK: První místo jsme neurvali

Po sobotní výhře jsme bohužel odehráli tragickou první čtvrtinu v Benešově a už se nám nepovedlo zápas otočit, ačkoliv jsme byli opravdu blízko.

Před sobotním utkáním nás kbelští pustili do tělocvičny až 25 minut před zápasem a podle toho to taky vypadalo. Naše obrana měla k dokonalosti daleko a 80 bodů je na naše poměry opravdu hodně. Nicméně nás ale podržel útok a díky 90 bodům jsme zvítězili.

Sokol Kbely  vs.  SLUNETA USK      80:90

Nedělní utkání tak bylo přímým soubojem o první místo v tabulce. Jenže kvůli našemu laxnímu vstupu do zápasu to vypadalo na debakl. 20:2 opravdu není začátek, který si dáme za rámeček. Naštěstí jsme však stihli ještě relativně včas vzpamatovat, utáhnout šrouby v obraně a bod po bodu stahovat náskok soupeře, který také velice kvalitně bránil. Ve čtvrté čtvrtině jsme měli několik šancí jít do vedení, tu poslední zhruba 8 sekund do konce, ale trestuhodně zahozený šoupák zpodkoše tomu zabránil. Po šestkách soupeře jsme ještě měli poslední trojku na vyrovnání, ale ta svůj cíl také nenašla.

BC Benešov  vs.  SLUNETA USK      71:68

I přes prohru máme dobrý pocit z toho, že jsme se dokázali vrátit do zápasu a bojovat o výhru. Můžeme litovat jen strašidelné první části a zahozených šancí. I tak se stále držíme na druhém až třetím místě. Příště nás doma čekají Domažlice a Klatovy

Muži B: Z Děčína po přestřelce s porážkou.

Zápas v Děčíně byla jedna velká přestřelka. I konečné skóre tomu odpovídá. K utkání jsme nastoupili s nízkou sestavou. Nic jiného ani nebylo možné, protože opět náš tým sužuje marodka. Rychle jsme vedli 5:0, ale domácí se z našeho úvodního tlaku vzpamatovali a do konce čtvrtiny otočili na 29:19. V obraně to od nás tedy nebyla žádná hitparáda. Nástup do druhého dějství se nám ale povedl a díky úspěšné střelbě a zlepšení v obraně jsme do poločasu ve vedení 48:53.

Čekali jsme po poločasové pauze velký nápor domácích, ale to se nestalo. Pokračujeme v dobrém výkonu a náš náskok v 5. minutě třetí čtvrtiny je už 12 bodů. Vše vypadalo dobře, ale zlepšená hra domácích v útoku a agresivní obrana znamenala, že ještě do konce čtvrtky děčínští otočili. Závěrečná čtvrtina přinesla rozuzlení. Domácí pokračovali v útočné hře a i díky větší rotaci hráčů nás nakonec udolali fyzicky. V závěru nám došel kyslík a děčínští si tak po zásluze došli pro výhru.

BK Horejsek Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 95:85 (29:19, 48:53, 75:74)

U12 v Lounech, 2 výhry a špatná zpráva pro Matěje Abrahama J

Louny - SLUNETA 42 – 50 a Louny - SLUNETA 51 – 60

Na zápasy v Lounech jsme se těšili, čekal nás velmi dobrý soupeř, bohužel jsme jeli oslabeni o Brůhiče, ale zase s dvěma posilami z U13, tentokrát Žaldy a Sokolka (oba nám hodně pomohli).

Obě utkání splnila naše očekávání, byly to po většinu času naprosto vyrovnané souboje. První zápas jsme rozhodli ve druhé čtvrtině, po které jsme si solidní obranou už zhruba 10 bodový náskok udrželi až do konce.

Na druhý zápas jsme otočili pětky a první poločas jsme se trochu hledali. Byli jsme bojácní, nemohli jsme se dostat do tempa, kluci se nám zdáli nějak zaražení. Poločasové skóre o jediný bod pro nás slibovalo drama až do konce. Ale už třetí čtvrtina naznačila, že kluci prostě prohrát nechtějí. Zlepšili jsme pohyb, obranu, a i když jsme se stále trápili v útoku, bylo jen otázkou času, kdy se to zlomí. A zlomilo se to na začátku poslední čtvrtiny. Takový uragán, jaký jsme předvedli za prvních pět minut této části hry, jsme asi ještě nezažili. Od stavu 40 – 38 jsme zaznamenali neuvěřitelnou šňůru 18 – 0 a tím zápas jasně zlomili v nás prospěch. Zejména za druhý poločas druhého zápasu velká pochvala pro všechny.

Asi jste si všimli, že tady nikdy nechválíme jednotlivé hráče, dneska tedy uděláme výjimku. A uděláme ji moc rádi. Matěji Abrahame, ty kluku jeden, ještě večer doma, když jsem si dal studenou sprchu a dva pánaky, jsem stále nemohl věřit tomu, že jsi tak skvělým výkonem rozcupoval soupeře právě ty. Hrál jsi výborně, odvážně do koše a navíc jsi velmi dobře bránil toho velkýho kluka z Loun. Takže velká gratulace tobě a zároveň vzkaz: Teď, když víme, jak výborný jsi hráč, budeme to po tobě chtít každý trénink a každý zápas. Takže budeš muset takhle běhat a skákat pořád. To je ale blbý, co?

Zajda a Naďa

Kadetky U17

“Dvojičkou” s Litoměřicemi jsme uzavřeli polovinu základní části naší soutěže. Sobotní domácí utkání bylo hodně bojovné, ale musím holky pochválit za to, že nic nevzdaly a vytvářely na soupeřky tlak po celém hřišti. Na konci prvního poločasu jsme si sice vybrali slabou chvilku, ale o to více se nám vydařila třetí čtvtina, kde jsme si vybudovali slibný náskok, který jsme nakonec aktivní hrou udrželi až do konce.

Druhý, nedělní zápas v Litoměřicích byl hodně podobný tomu sobotnímu, hezký basketbal v podání obou soupeřů, žádný z týmů se nedokázal urvat, ale i tak tahali domácí za kratší konec. Nadějí do koncovky jim dal pak podařený úsek v poslední čtvtině, kdy jsme trochu tápali v obraně a Litoměřice začaly stahovat náš náskok, ale pak jsme se opět rychle zkoncentrovaly a dokázaly jsme si zkušeně dojít i pro druhou výhru.

SLUNETA – Litoměřice 61:51

Litoměřice – SLUNETA 52:59

V obou zápasech jsme se mohli spolehnout na precizní obranu, který si vybrala slabé chvilky, ale jinak fungovala, tak jak má – ale na druhé straně hříště nám chyběla přesnost v zakončení, ale na tom zapracujeme.