Mistrovství ČR dívek U14

Trenér dívek U14 pro náš web zhodnotil působení svého týmu na závěrečném turnaji konaném ve Strakonicích.

Hradec – před utkáním mi hradecký trenér řekl, že nepřejdeme půlku a po první čtvrtině 13-10 si asi myslel své a já byl moc překvapen a spokojen. Do poločasu jsme ještě drželi krok, ale po změně stran nás soupeř již přehrál a při myšlence prohrát o 20 nebo 40 jsme nechali zahrát celé družstvo a pošetřili síly na další den. Prohra o 40 (95-54) tedy neodpovídá skutečnosti, ale spokojenost.

KP Brno – pokud jsme chtěli uspět byl základ porazit celek KP a v to jsem doufal, byl to celek třetího místa druhé skupiny. Poločas opět super 45-37 a vedeme. Horší byla mnohem 3. čtvrtina, kde nám soupeř dal lekci a vyhrál jí 37-12.  Zápas jsme dohráli (konec 98-64) a šli vyhodit kopyta nahoru a připravit se na odpolední zápas s domácími. Celek KP má stažené hráčky asi z pěti měst a bojuje o každou se Žabinami, jen pro zajímavost.

Strakonice – domácím již o nic nešlo jako nám a rozdali jsme si to ve skupině o to kdo na koho narazí z druhé skupiny v boji o 5-8 místo. Zde jako v celé sezóně nám nevyšel vstup do utkání a první čtvrtina 30-9 hovoří za vše. Všude jsme byli pozdě a soupeř nás trestal, jak mohl. Malá – velká bouře v šatně nás asi trochu nakopla a začala stahovačka. Sedm minut před koncem jsme stáhli na sedm bodů. Místo míče pro nás a faulu na nás dostáváme trojku s faulem proměněná šestka a už zase soupeř vede o 11.  To nás dodělalo a mi prohráli o 18 bodů 81-63.

Ostrava – hra o to, zda se ještě zvedneme anebo ne. Začátek utkání nám vůbec nevyšel a soupeř v poločase vedl 43-21. Malá – velká bouřka v šatně (hlavně s Melou) a začínáme stahovat. Minutu před koncem jsme prohrávali již o koš a chybělo opravdu málo. Raději faul a soupeře poslat na šestky. Proměnili jednu a Barča měla možnost snížit na rozdíl jednoho bodu. Nestalo se, soupeř nám dává koš. Máme poslední oddechový čas a po signálu nevychází naše šance ještě snížit a prohráváme 68-63. Dovolím si říct, že stačila jedna minuta utkání jsme vyhráli.

USK – poslední zápas a poslední nechceme být. Všichni toho mají plné zuby i soupeř a taháme káru jak do útoku, tak do obrany. Střídáme po dvou, třech minutách a držíme stále malé vedení. V druhé půli odskakujeme na deset bodů a věříme ve vítězství, které přichází 58-48 a tak máme 7. místo mezi elitou basketu v ČR.