Basket po víkendu

výsledkový servis

USK

Začátky nejsou naší silnou stránkou, a i vzhledem k tomu, kolik jsme odehráli přípravných utkání (1, slovy: jedno), jsme nešli do úvodních zápasů s velkými očekáváními. Zejména pak sobotní soupeř ze Žižkova, který sestoupil z I. ligy, představoval opravdu tvrdý oříšek. Nicméně jsme předvedli solidní obranu, v útoku nás podržel týmový výkon a střelba našeho perspektivního mládí, a i přes výpadky na koncích poločasů jsme vybojovali velmi cenné vítězství!

Sluneta USK  x  Sokol Žižkov        78:72

V neděli pak přijel tým Slaného, který nás dokázal v minulosti už několikrát potrápit. Nicméně od začátku až do konce jsme diktovali tempo utkání, výborně jsme bránili, udrželi jsme pozornost po celý zápas a díky tomu si připsali druhou výhru.

Sluneta USK  x  BC Slaný               76:36

Děkujeme všem, co nás přišli podpořit, zejména v sobotu byla návštěva opravdu super. Díky vysoké výhře nad Slaným jsme po úvodních kolech v čele tabulky II. ligy, rozhodně ale máme co zlepšovat a dva zápasy nic nevytrhnou. V dalších kolech pojedeme do Radotína a do Písku, takže určitě další dvě těžká utkání.

Víťa

U19 – dívky

V sobotu 29.9. Jsme hostili celek Děčína. Zápas od začátku šel v náš prospěch. Jediné co nás zaskočilo, byla 2. čtvrtina, ve které jsme se nechali dohnat na pouhých 5 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme se probrali a dokázali jsme se vyhoupnout na vedení 41:22 a vedení jsme udrželi do konce zápasu. Děvčatům patři pochvala za bojovnost.

BK Sluneta  51  x  38  BK Děčín

Čechy

U17 – dívky

Uplynulý víkend začala sezóna také pro naše kadetky U17. Na svěřenkyně Vládi Hejla čekaly dva zápasy s těžkými soupeři, ale vzhledem ke složení skupiny, nebude žádný lehký soupeř. Každopádně v sobotu jsme na Doběticích hostili rezervu extraligového USK a první poločas byl z naší strany hodně povedený, dařilo se nám na obou stranách hřiště. Jak tomu, tak bývá, nic netrvá věčně a v druhé půli se nám úplně rozpadla hra, příčin bylo několik – naše pivotky svou nekoncentrovaností posbíraly rychle fauly a proti vysokým soupeřkám jsme museli hrát v malé sestavě. Navíc přestalo „padat“ a dostavila se nervozita a celý koncept, který nám přinášel ovoce v prvním poločase, šel do kopru.

SLUNETA Ústí n. L. - USK Praha B   66:81 (27:14 40:31 56:59)
Body: Riegertová a Štréblová po 15, Pekárková 12, Davidová 10, Maruštíková 5, Krišková a Ryvolová po 4, Krejčová 1

V neděli nás čekal hodně podobný soupeř, několik hodně vysokých hráček a k nim hodně agresivní, menší rozehrávačky a křídla z Kralup. Průběh zápasu byl však jiný, na obou týmech byla vidět velká chuť po vítězství a hrálo se nahoru dolu, a hlavně hodně bojovně. Skóre se tahalo nahoru dolu a žádný soupeř si nedokázal vybudovat rozhodující náskok. V závěru se projevilo naše větší vůle po vítězství a bojovnost a vítězství o tři body je hodně vydřené a já za něj holkám děkuji, bojovaly srdcem až do konce, a tak to má být, škoda jenom, že to nepředvedly už v sobotu, ale každopádně bereme hodně cennou výhru.

SLUNETA Ústí n. L. – BK Kralupy n. V.     67:64 (20:10 39:34 50:52)
Body: Štréblová a Pekárková po 16, Davidová 11, Riegertová a Ryvolová po 7, Maruštíková 5, Krišková 4, Chalupecká 1

Vláďa

U14 – dívky

Utkaní na Spartě nám ukázalo, kde všude nás tlačí bota. Soupeř měl nejen výškovou převahu, ale také byl agresivnější v obraně se zdvojováním, které nám dělalo velké problémy a pramenily z toho naše ztráty. První čtvrtinu jsme nezačali vůbec špatně a krátce vedli 4:7. Poté však soupeř přidal a nám začal pomalu a jistě ujíždět vlak. Po první čtvrtině byl rozdíl pouze deseti bodů, nicméně v druhé čtvrtině jsme nebyli téměř vůbec konkurenceschopný a v poločase už prohrávaly o 30 bodů. Poté stejně jako v prvním poločase dostaly prostor všechny hráčky, nicméně většina z nich bude muset přidat nejen při zápase, ale i při tréninku, aby se podobné zápasy neopakovali. Víme, na čem pracovat a doufám, že tuto prohru napravíme hned v dalších zápasech na domácí palubovce proti Chomutovu a Mostu.

Fidži

U12 – dívky

Turnaj v Chomutově se povedl nad očekávání

V sobotu se na půdě chomutovské sportovní haly odehrál první ze čtyř přípravných turnájků pro dívky U12. Sluneťačkám se po rozpačitém začátku povedlo urvat všechna vítězství. V prvním zápase, po dramatické koncovce, porazily domácí levhartice 24:20. Dalším soupeřem byly naše rivalky z Litoměřic. Přišla další výhra 25:15. Posledním soupeřem byl Varnsdorf. To už byla taková třešnička na dortu. Po skvělém výkonu všech hráček jsme zvítězily 59:11.

Holky se zápas od zápasu zlepšovaly, makaly, snažily se plnit pokyny trenérů. Bylo to super! Děkujeme rodičům za dopravu a hlasitou podporu v hledišti. Díky!

Další zápasy nás čekají 20. 10., tentokrát na domácí půdě.