Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Zatím dobré

Po oboustranně, zejména střelecky, utrápeném výkonu porážíme jednoho z favoritů letošního ročníku Severočeské ligy. Hosté přijeli v osmi a v prvním poločase byli po většinu času vedoucím týmem zápasu (4. minuta druhé čtvrtiny 35 : 25 pro hosty). Naštěstí po našem dobrém závěru odchází oba týmy do šaten za nerozhodnutého stavu 41 : 41. V druhém poločase se produktivita obou celků výrazně zhoršila, např. Levharti zaznamenali z pětadvaceti pokusů jen osm úspěšných trestných hodů. Náš tým je nutno pochválit za dobrou obranu, jen tak dál.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Levharti  Chomutov 69 : 61 (20 : 25, 21 : 16, 15 : 12, 13 : 8)

SLUNETA: Zajíc 15 (10/7), Žalud 14 (2 x 3, 6/4), Vorlíček 12 (9/2!!!), Fiala 10 (1 x 3, 5/3), Wagner 8, Bár J. 6, Hálek 4, Bartoš, Andrenacci a Pecina 0, Vágner a Jeřábek nenastoupili
TH: 30/16 (53,3%)
Chomutov: Hartman 21, Karlovský 15, Boyko 13, Drobný 5,...
TH: 31/12 (38,7%)
Rozhodčí: Menšík, Sutr
Diváků: 40

U11 B - chlapci

SLUNETA U11 B vs. BK Horejsek Děčín B 13:64 (2:6, 3:34, 7:52) První zápas, navíc první po Vánocích, a klasika... Kluci jako by o víkendu chtěli dospávat do desíti a pak potřebovali jeden zápas na rozkoukání a pochopení, co že to vlastně hrají za sport :-) V první čtvrtině se sice ještě rozkoukával i soupeř, ve druhé čtvrtině se ale hosté rozjeli. Děčín proměňoval jednoduché koše, využíval našeho nedůrazu, absence bojovnosti i jednoduchých ztrát a skóre narůstalo. Vzmohli jsme se na jediný bod z trestného hodu, soupeř jich dal téměř třicet! Druhý poločas už byl o kousek lepší, pořád tomu ale hodně chybělo. Oproti poslednímu domácímu zápasu před Vánoci to byly nebe a dudy, vázla nám i koncovka, bojovnost a návyky, které kluci jistě mají, jsme hledali jen velmi pomalu. Až v poslední čtvrtině jsme se Děčínu opět vyrovnali a poslední čtvrtinu prohráli jen o šest bodů.

SLUNETA U11 B vs. Levharti Chomutov 18:65 (2:15, 4:27, 10:41) Druhý zápas byl proti favoritovi, který měl v kádru několik o hlavu vyšších či viditelně silnějších a rychlejších kluků. Narozdíl od úvodního zápasu jsme ale od úvodní minuty bojovali a prali se o každý míč. Poločasové skóre 4:27, kdy nás soupeř v každé čtvrtině přehrál zhruba stejným rozdílem, nebylo v tu chvíli podstatné, protože kluci se konečně opět vrátili ke sportu, který hrají, bohužel až proti silnějšímu soupeři. Ten postupně navyšoval svůj náskok po celou dobu utkání až na konečný rozdíl bezmála 50 bodů. Přesto rodiče odměnili naše hráče bouřlivým potleskem, což je v této kategorii nejdůležitější!

Je škoda, že vždy úvodní utkání, většinou proti slabšímu soupeři, prospíme, už několikrát nás to stálo daleko lepší výsledek a možná i první výhru! Na druhou stranu alespoň se kluci učí a vidí, že je potřeba makat od první do poslední minuty. Makáme na disciplíně, která nám i na tréninku dělá trošku problémy, jako by nám vánoční pauza uškodila. Postupně se ale vracíme zpět do formy, druhý zápas a potlesk rodičů budiž toho důkazem. Pokud kluci přistoupí k dalším zápasům tak, jako nyní, od první do poslední minuty, jistě na sebe nenechá výhra dlouho čekat.

Dan a Tom

Junioři U19 odehráli první dvě utkání finálové skupiny

Junioři U19 zahajovali finálovou skupinu na palubovkách ostravských soupeřů. V sobotu jsme se střetli se Snakes Ostrava. V naší sestavě se v tomto utkání objevila hostující posila Honza Maděra, ale nastoupit bohužel nemohl zraněný Pepa Pokorný. Od začátku se hrál rychlý a divácky pohledný basketbal. V prvních dvou čtvrtinách jsme přehrávali domácí hráče pod oběma koši a jen díky bratrům Bednářů, kteří měli velmi vysoké procento střelecké úspěšnosti byl poločasový stav pouze  33 : 44 pro hostující Slunetu. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná. Bohužel se nám hrubě nevydařila závěrečná část, kterou jsme prohráli 34 : 22. Nepodařilo se nám ubránit velmi těžké, někdy až náhodné střely obou Bednářů. Ve vyrovnané koncovce se přiklonilo štěstí na domácí stranu. Bodově utkání z naší strany drželi Maděra 22 b., Sedlák 21b., Sobotka 17 b.

Nedělní brzké utkání na Tatranu proti NH Ostrava jsme začali velmi špatně. Všude jsme byli o krok později, vypadávali nám míče a obrana s doskokem jako by neexistovala. Stav po první čtvrtině 23:11 pro domácí. Ve druhé čtvrtině jsme s příchodem mladého Kryštofa Dostrašila na hřiště, začali bojovat a mnohem lépe bránit. Podařilo se nám stáhnout na poločasových 42:38. Bohužel náš nástup do třetí čtvrtiny byl opět špatný, nepodařilo se nám z pěti útoků za sebou skórovat. Ale ani tuto naší střeleckou nemohoucnost nedokázali domácí využít ke zvýšení náskoku. V šesté minutě třetí čtvrtiny byl stav 49:48 pro domácí. Pak se ostravským hráčům podařila dvanácti bodová šňůra, na kterou jsme již nedokázali do konce utkání zareagovat. Někteří naši hráči by se měli nad svým výkonem zamyslet, protože to co předvedli, by nestačilo ani na oblastní přebor dorostu. Body – Sobotka 19, Dostrašil 14, Bár 11.

Bároš

Vítězné tažení U11 pokračuje

O víkendu jsme sehrály další utkání. Tentokrát jsme na domácí půdě přivítaly rivalky z Litoměřic a pro nás neznámý tým z České Lípy.

S Litoměřicemi se očekávalo velmi vyrovnané utkání. Na začátku sezóny jsme u nich dokázaly zvítězit pouze o jediný bod. Pod domácími koši se nám dařilo ještě o něco lépe a zvítězily jsme 40:30.

Jasné vítězství se zrodilo ve druhém zápase. Českou Lípu jsme porazily vysoko 69:2. V tomto utkání dostaly příležitost všechny hráčky, včetně nováčků z přípravky, pro které to bylo první soutěžní utkání v životě. Holky si zvýšily střelecké sebevědomí a vychutnávají si pocit vítězství.

U11 v letošní sezóně ještě nepoznaly hořkost porážky- snad nám to ještě nějaký čas vydrží. Na holkách je vidět posun dopředu, některé momenty už vypadají jako basketbalJ.

Děkujeme všem rodičům za skvělou atmosféru a těšíme se na další zápasy.

Trenérky Léňa + Zůza

Celou fotogalerii ze zápasu naleznete ZDE.

U13 – dívky

Sobotní utkání přineslo dvě výhry proti holkám z Děčína. Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. Stále nám chvíli trvá, než se dostaneme do tempa a přestaneme dělat zbytečné chyby. I tentokrát mohli fanoušci vidět pěkné akce, které plynuly hlavně z přesných asistencí. V obraně musíme zamakat. Na to, že to byl o něco slabší soupeř, tak i přesto některým z našich dávala děvčata z Děčína zabrat.

Dvě výhry, další body a jede se dál. Za 14 dní zase na domácí půdě na viděnou.

Zambi

U15 – dívky

V dosti okleštěné sestavě jsme tento víkend museli absolvovat dva venkovní zápasy. Sobotní utkání v Brandýse jsme ztratili už v první čtvrtině, kde jsme chtěli aplikovat agresivní obranu, ale soupeř nám oplatil stejnou mincí a nám trvalo celou první čtvrtinu, než jsme se s tvrdostí hry vyrovnali. Na druhou stranu zbytek zápasu už byl pak vyrovnaný a musím holky pochválit za to, že se na to nevykašlaly a favorita trápily hodně dlouho. Vzhledem k tomu, že jsme ještě před 2 lety se stejným týmem prohrávali rozdílem třídy a nyní prohrajeme bez 3 hráček základní rotace „pouze“ o 10, musím náš výkon hodnotit kladně. Co nám ovšem neudělalo radost, bylo zranění Anežky v úvodu utkání a Májin odjezd na lyžák ihned po zápase. To znamená, že k nedělnímu střetnutí v Mladé Boleslavi jsme jeli ještě více oslabeni. Průběh utkání byl hodně podobný tomu sobotnímu, soupeř rychle běhal do protiútoků a my měli problém s návratem do obrany, ale i tak jsme bojovali a drželi se soupeři na dostřel. Dokonce se nám podařilo několikrát přiblížit na rozdíl 3 nebo 4 bodů, ale v tu chvíli vždy domácí zabrali a opět odskočili. Navíc se nám příliš brzy vyfaulovaly dvě hráčky, ale opět nebyl rozdíl v konečném skóre tak vysoký, holkám patří můj respekt za přístup, s jakým do obou zápasů šly, neohlížely se na to, v jaké sestavě tam jsou a na hřiště šly s velikým odhodláním a tak to má být.

Vláďa

U11 A – chlapci

SLUNETA U11 A vs. BK Horejsek Děčín A 62 : 61   Určitě nejúžasnější mač, jaký jsme kdy s Naďou odkoučovali. Veliká pochvala pro kluky, odehráli skvělý zápas včetně dramatické koncovky. Pro nás, a vlastně i pro soupeře to byl první opravdový test kompletního ročníku 2007, měli jsme všechny posily z týmu U12 a na kvalitě zápasu se to naplno projevilo. Myslím, že v této kategorii se jednalo o mimořádný zápas pro všechny zúčastněné. Byla to skvělá bitva od první do poslední minuty a vítězství o jediný bod bylo krásnou odměnou. Kluci si to zaslo užili, hráli skutečně dobře a bojovali až do konce.

Je na místě ocenit výborný výkon Děčína včetně toho, jak ti kluci zvládli prohru, navíc v takové koncovce o bod. Dokázali nám poblahopřát i přes slzičky a to není v této kategorii maličkost. Budeme se těšit na další dva duely, tohle tedy byla skutečně skvělá pozvánka.

SLUNETA U11 A vs. BK Baník Most 90 : 22 Po nervydrásajícím duelu s Děčínem jsme si užili trochu trenérského klidu. Rovnoměrně jsme mohli prostřídal všechny kluky a od prvních minut jsme navyšovali vedení. Tady bych si dovolil naše budoucí hvězdy trochu zkritizovat, chtěli jsme po nich pouze kvalitní obranu a někdy se nám to úplně nedařilo.

Každopádně za úspěšný start do kvalifikace o NF klukům velké poděkování, stejně jako rodičům za vytrvalou podporu.