Basket po víkendu

Výsledkový servis.

U12 – děvčata: SLUNETA převálcovala Varnsdorf

V sobotu jsme s děvčaty U12 urvaly další dvě vítězství a v tabulce držíme první místo. Soupeř ze severu nepřijel v úplně v nejlepší formě a my tak měly ideální příležitost zkoušet si nacvičené akce a rychlé protiútoky.

Holky navázaly na perfektní výkon z Litoměřic. Na hřišti o sobě začínají vědět, bylo vidět pár opravdu luxusních akcí, za které by se nemusely stydět ani holky ve vyšších kategoriích. Hodně jsme zlepšily přechod do rychlého protiútoku. Hrály jsme týmově, vzájemně jsme si vypomáhaly, všechny hráčky se bodově prosadily. Bylo super se dívat na kolektivní basketbal. V tréninku se teď musíme zaměřit hlavně na obranný doskok, tady nám to pořád „hapruje“.

První zápas jsme vyhrály s velkým přehledem 60:24.

Ve druhém utkání se nám střelecky velmi podařil úvod utkání. V první čtvrtině jsme hrály s velkou  chutí a vyhrály jsme 34:6. Ve zbytku zápasu se nám střelba už tolik nedařila. Přesto jsme soupeře bez větších problémů přejely 70:28.

V sobotu 16. 2. nás čeká v Chomutově dohrávka zápasů z ledna. Bude to derby- právě s Chomutovem se popereme o NF, které se koná 3. – 5- května v Ostravě.

Trenérky Léňa a Muška a tým U12

U12 – chlapci: Výhry, ale chlapci, takhle by to nešlo

SLUNETA - Litoměřice 54 : 34
SLUNETA - Litoměřice 49 : 26

Po jasných výhrách v Litoměřicích jsme nakonec kvůli nemocem i snaze o nepřetížení hráčů trochu zamíchali sestavou. Jsme rádi, že si zahráli i někteří další hráči, ale tím výčet pozitiv pro trenéry asi končí. Zápasy se nám moc nepovedly, na druhou stranu berme to jako užitečnou lekci, kterou jsme, doufám, dostali včas.

První zápas byl ještě celkem v pohodě. Chceme klást důraz na obranu a na rychlý přechod do útoku. Chvílemi to snad i trochu basket připomínalo, takže s přimhouřením obou očiček OK. Už jsme si ale s Naďou před druhým utkáním říkali, že je to takové neslané nemastné.

První poločas druhého zápasu naplno ukázal naše slabiny. Soupeř přijel pouze s deseti hráči, ale hrál s daleko větší chutí, bojovně a agresivně. Chuť poprat se o balón, která by měla být v téhle kategorii samozřejmostí, nám úplně chyběla. Nakonec se trenéři už na znuděné a otrávené tváře nemohli dívat a v poločase spustili v šatně pořádnou bouřku. A najednou to šlo. Nasazení bylo na začátku druhé půle daleko lepší, na hřišti byli stejní kluci, ale výkon byl diametrálně jiný. Najednou jsme se soupeři vyrovnali v bojovnosti a pochopitelně se to projevilo na výsledku. Pamatujte si kluci, když nedáte koš z jasné pozice, to vám odpustíme, ale když se nebudete prát o každý míč a bát se rány, to budeme zase řádit.

Děkujeme početnému týmu fanoušků, kteří vytrvale fandili.

Celou fotogalerii naleznete ZDE.

Zajda

U13 - chlapci

Po jedné porážce v Děčíně jsme měli soupeři co vracet, a to se nám od začátku dařilo. Ve všech osmi čtvrtinách jsme měli jak bodově, tak i herně navrch. Na hřišti si dostatečně zahráli všichni nominovaní, z čehož máme největší radost, protože byli navíc i všichni vidět. A i když se jim všem nepodařilo se zapsat mezi střelce, jejich práce v obraně byla pro podporu útoku obrovským přínosem.

SLUNETA Ústí n. L. - Válečníci Děčín 56:21 (13:3, 30:9, 42:17)

Do utkání jsme vlétli aktivně s chutí hrát a na skóre to bylo od začátku vidět. Velice dobře jsme pracovali v obraně a vyráželi do protiútoků, což se nám dařilo nakonec po celé utkání. Díky tomu jsme postupně navyšovali vedení až na konečný pětatřiceti bodový rozdíl.

SLUNETA Ústí n. L. - Válečníci Děčín 50:25 (13:4, 23:11, 37:17)

Chuť bránit jsme si přenesli i do druhého utkání. V útočném snažení jsme sice byli méně úspěšní, což bylo možná způsobeno únavou, ale i tak jsme dokázali zvítězit výrazným rozdílem.

Péca & Sedlo

U14 – dívky

V sobotu nás čekal tým Tygrů Praha, s kterým jsme letos ještě neměli šanci poměřit síly. Od začátku utkání Tygři aplikovali celoplošnou obranu, což byla pro naše hráčky výborná škola a je jen škoda, že většina týmů rychle zalézá na obranou polovinu. Za to dávám velký kredit hostům, kteří na mě i přes prohru zanechali dobrý dojem a určitě budou v budoucnu nepřijemným soupeřem pro ostatní týmy, o čemž svědčí i jejich nedělní výhra v Kralupech.

SLUNETA - Tygři Praha B 66:56 (17:17, 36:23, 52:45)

Body: Frišová 15, Herišerová a Svobodová po 12, Humlová a Salaková po 8, Hájková 4, Vaňková 3, Rapková a Trieblová po 2

V nedělním utkání jsme přivítali další pražský celek, tentokrát HB Praha. Soupeř přijel pouze v 9 hráčkách a tak zněl úkol jasně - soupeře uběhat. To se nám však vlastními chybami nedařilo, spousta neproměněných košů z bezprostřední, neschopnost chytit míč a neproměňování trestných hodů nás stáli lepší poločasový výsledek. O zápase rozhodla třetí čtvrtiny, kdy jsme se odpoutali od soupeře na rozdíl 21 bodů a v poslední části už rozdíl udrželi. I přes výhru děláme pořád hloupé chyby, nicméně výhry se počítají a pokračujeme na vítězné vlně.

SLUNETA - HB Basket Praha 79:58 (14:10, 36:29, 61:39)

Body: Herišerová 14, Svobodová 13, Hnízdilová 9, Hájková, Salaková a Frišová po 8, Humlová a Mašková po 6, Krejčová, Rapková a Trieblová po 2, Suchardová po 1

Kadetky U17

Skvělý vstup do finálové skupiny zaznamenaly kadetku U17, které o víkendu zajížděly na půdu soupeře, kterého znaly ze základní skupiny – Brandýs. Naše dosavadní duely měly stejný průběh a nebylo tomu jinak ani v tomto zápase, soupeř držel krok do poločasu, ale od třetí čtvrtiny jsme převzali otěže zápasu a bylo hotovoJ

Brandýs nad Labem – SLUNETA Ústí nad Labem 63:80 (19:16; 37:30; 57:41)

Body SLUNETA: Pekárková 16, Štréblová 13, Krejčová 12, Riegertová 11, Davidová 10, Krišková 8, Maruštíková 7, Lebedová 2, Chalupecká 1