Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Neúspěšný vstup do playoff

V pátek jsme rozehráli letošní playoff. V sérii na dvě vyhraná utkání je naším soupeřem BK Baník Most. Jelikož jsme skončili po základní části na horším místě (5. místo; Baník na 4.místě), tak je jasné, že případné rozhodující utkání se bude hrát na palubovce mosteckých. Systém je trochu netradičně nastaven tak, že se úvodní zápas série hraje na hřišti toho hůře umístěného týmu a proto jsme začínali právě na SLUNETĚ.

Od samotného startu zápasu byla vidět na naší straně nervozita. Ačkoli jsme se snažili dostat balon do spodního postavení, abychom se chytili jednoduššími koši z vymezeného území, tak se i relativně dobré pozice nedařilo proměňovat. A pokud vezmeme zápas v globálu, tak se to tímto stylem táhlo od začátku až do konce. Padalo málo bodů na obou stranách. Naše obrana nebyla špatná, ale na koš v útoku jsme se doslova nadřeli. Poločasové skóre 34:33 vypovídá o střelecké "potenci" na obou stranách palubovky.

Druhá půle nic nového nepřinesla. Urputný basket, který předváděla obě družstva, moc krásy nepobral. Když už se nám podařilo dostat do slibné pozice, tak jsme, jako již tradičně v této sezóně, neproměňovali. Bez bodů se prostě vyhrát nedá. Za poslední čtvrtinu jsme dali pouze 8 bodů. Víc komentářů asi není potřeba. Mostečtí šli prostě více za výhrou a tak se ujali vedení v sérii 1 : 0. V pátek 22. 2. nás čeká klíčové utkání na horké půdě v Mostě. V základní části se nám tam podařilo zvítězit. Věříme, že i tentokrát můžeme vyhrát a vynutit si tak rozhodující zápas o postup do semifinále. V případě prohry pro nás sezóna skončí rekordně brzo.

Článek a fotogalerie k utkání v Ústeckém deníku je ZDE.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Baník Most 58 : 62 (13 : 13, 21 : 20, 16 : 17, 8 : 12)

SLUNETA: Vorlíček 14 (1 x 3, 6/5), Anderla 13 (6/3), Feigl 6 (4/2), Zajíc 5 (1 x 3, 2/2), Fiala 5 (1 x 3), Bár J. 4 (4/0), Sobotka 4 (4/4), Bartoš 3 (4/3), Andrenacci 2, Sedlák 2, Jeřábek a Hálek nenastoupili
TH: 30/19 (63,3%)
Most: Czesznok V. 26, Czesznok P. 14, Čmolík 10, Tůma 8,...
TH: 25/14 (56,0%)
Rozhodčí: Josefus, Pazourek
Diváků: 50

Dívky U12: Nevydařené odpoledne v Chomutově

V sobotu jsme s děvčaty U12 dohrávaly lednové zápasy. Věděly jsme, že pokud chceme vybojovat účast na NF, musíme urvat vítězství. To se bohužel nepovedlo. Chomutov v domácím prostředí předvedl skvělý výkon. Dařila se jim střelba, převyšovaly nás pod oběma koši. Hlavně obranný doskok a neskutečné množství zbytečných ztrát- to byly hlavní důvody našeho sobotního neúspěchu.

První zápas se nám nedařilo již od samého začátku a Chomutov zvítězil 47:32. Do druhého zápasu jsme ovšem nastoupily se vztyčenou hlavou a bylo to o něčem jiném. Tedy hlavně první poločas, kdy jsme s domácími držely krok. Ve druhé půli nám však došly síly. Holky makaly, šly do soubojů, skákaly po každém míči. Bohužel to tentokrát nestačilo a druhý zápas skončil 48:29 pro domácí.

V sobotu 23.2. máme příležitost Chomutovu porážku vrátit. Hrajeme v 10 a ve 12 hod na specce.  Přijďte holky podpořit!!!

Obsáhlá fotogalerie ZDE.

Léňa + Muška + tým u12

U11 dívky: V derby se nám dařilo, Teplice nás nezastavily

Kdyby se nepočítal první zápas sezony, bylo by družstvo U11 děvčat Slunety bez porážky. Ale na kdyby se nehraje. Holky změřily tentokrát síly s chlapci Slunety a oproti poslednímu zápasu dominovaly. Jejich snaha a nasazení bylo příkladné a chlapci, pravda, nestačili se divit. Holky byly nabuzené a rychlé v přechodu na útočnou polovinu. Potlesk zaplněné tribuny rodičů byl zasloužený dík za dobře odvedenou práci.

Druhý duel s Teplicemi provázel emoce, ale naše holky držely útočné naladění. Na výhře se podílely všechny hráčky a zaslouženě mohly oslavovat!

Holky se dostaly do hry všechny a je na nich, jak zúročí nabízené minuty! Děkujeme za fantastickou atmosféru a fandění rodičů a rodinných příslušníků.

Obsáhlá fotogalerie ZDE.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Děkujeme. Péťa a Šlája

U14 – dívky

V sobotu odpoledne jsme přivítali tým z Mladé Boleslavi, který měl za sebou náročný program, kdy během týdne odehrál 4 utkání. My šli do zápasu bez pěti hráček základní rotace, ale i tak jsme měli jasný cíl a to vítězství. V první čtvrtině byla hra vyrovnaná a tak na tabuli svítílo po 10 minutách skore 14:15. V druhém kvatálu nám však hosté odskočili a vypracovali si náskok sedmi bodů. My se však nevzdávali a postupnými krůčky se dotahovali, nicméně vždy když jsme mohli jít do vedení, tak jsme trestuhodně zahodili střely z bezprostřední vzdálenosti, které nás ve finále stály vítězství. V poslední čtvrtině to byl boj o každý centimetr palubovky, ale z vítězství se nakonec radoval soupeř. Musím holky tentokrát pochválit, bojovaly, nevzdávaly se, ale na vítězství to tentokrát nestačilo.

BK SLUNETA Ústí nad Labem - Pastelka Mladá Boleslav 56:59 (14:15, 28:35, 42:43)

Body: Hájková 16, Trieblová a Rapková po 8, Frišová 6, Herišerová a Vaňková po 5, Patočková a Humlová po 4

Fidži a holky U14

Extraliga dívek U15

V sobotu nás čekal zápas ve Strakonicích. Tento tým už jsme znali lépe. Odehráli jsme s ním už více utkání a zatím se nám nepovedlo ani jednou zvítězit, proto jsme mohli jen překvapit.

Už úvod utkání se nám nepovedl. Hned v první čtvrtině jsme prohrávali 13:30.

Soupeřky byly rychlejší a bojovnější. My jsme jim nestačili obranou a nejhůře jsme na tom byli s doskokem. Jak na obranném, tak i na útočném doskoku jsme doslova pohořeli. Nedařilo se nám plnit pokyny trenéra a dopouštěli jsme se zbytečných ztrát, které soupeř trestal snadnými koši. Do šaten jsme šli s dvaceti bodovou ztrátou na domácí Strakonice (25:47).

Ve druhém poločase jsme pak zkusili bránit zónovou obranou, avšak soupeřky byly úspěšné z trojkového oblouku a proměňovaly téměř každou střelu, kterou vystřelily.

Konečný výsledek pak byl 84:45 pro družstvo ze Strakonic. Náš výkon nebyl zdaleka podle očekávání. Ze Strakonic jsme odjížděli se zklamáním.

V neděli jsme vyráželi brzy ráno do Prahy na Spartu. Přestože jsme neočekávali výhru, přijeli jsme bojovat a ukázat co v nás je. Museli jsme zapomenout na sobotní zápas a soustředit se jen na ten, co nás čekal. Jenže hned první čtvrtina se nám nepovedla a soupeř nám odskočil na rozdíl šestnácti bodů. Opět byly soupeřky rychlejší a lepší v individuálních činnostech. Nám se opět nedařilo v obraně a pokaždé jsme byly o krok pozadu.

První poločas jsme prohráli 16:44.

Druhý poločas už se nám vydařil lépe. Nechtěli jsme soupeřkám nic dát bez boje. Avšak opět jsme se dopouštěli zbytečných chyb a soupeřky proměňovaly téměř každý jejich pokus.

Konečný výsledek byl 82:42 pro Pražský celek.

Z víkendových zápasů rozhodně nejsme nadšení. Alespoň jsme si uvědomili, co vše musíme změnit a na čem máme pracovat. Teď se budeme soustředit na druhou část extraligy a doufáme, že už se nám podaří v některých utkáních uspět. Bez obrany to nepůjde, ale věříme v lepší zítřky.