Basketbal po víkendu.

Výsledkový servis.

Muži B: Ani napodruhé...

Se Slavojem se nám letos nedaří a bylo to vidět i v tomto utkání. Domácí tým byl od počátku mírně ve vedení, bohužel nám se ani jednou nepodařilo  překlopit skóre na naši stranu. Vždy jsme udělali nějakou chybu, která nás o možnost vedení připravila. K lepšímu výsledku nepomohla ani naše horší střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti (jen dvě trojky!), špatné přebírání v obraně a dobrý výkon domácích v čele s Kmochem a Kodysem.

Slavoj BK Litoměřice „C“  -  SLUNETA Ústí nad Labem 70 : 59 (21 : 16, 19 : 19, 18 : 17, 12 : 7)

Litoměřice: Kmoch 25,Rámeš 15, Kodys 14, Havlovec 10,….
TH: 20/10 (50,0%)
SLUNETA: Zajíc 21 (1 x 3, 8/6), Anderla 15 (4/3), Fiala 9 (1 x 3, 3/0), Andrenacci 5 (2/1), Bartoš 5 (1/1), Výborný 2, Pecina 2, Mudroch 0
TH: 18/11 (61,1%)
Rozhodčí: Hendrych, Rosenberger
Diváků: 50

Junioři U19 udrželi domácí neporazitelnost

Junioři U19 odehráli dvě utkání finálové skupiny na domácí palubovce a v obou dokázali své soupeře porazit. V sobotu jsme se utkali s Královskými Sokoli. V polovině zápasu svítilo na tabuli skóre 47 : 30 a vypadalo to na jednoduché utkání s velkým bodovým rozdílem. Opět se ukázalo, že třetí čtvrtiny máme slabé. Tuto část jsme prohráli již několik zápasů za sebou. Dělali jsme zbytečné chyby, nebyli jsme schopni přihrát na pivoty pod koš a soupeř začal postupně stahovat náš náskok. Naštěstí se náš herní projev v poslední čtvrtině zlepšil a dotáhli jsme utkání do vítězného konce. Konečný výsledek  69 : 57.

V neděli jsme přivítali hráče z Kolína. Náš vstup do utkání a herní projev jak v obraně, tak v útoku byl odlišný od sobotního utkání. Kluci od první minuty zařadili o několik stupňů vyšší rychlostní stupeň. Bojovali o každý míč a velmi dobře bránili. Jediný problém nám dělala komunikace v obraně. Soupeř se předvedl v útoku neustálým pohybem všech pěti hráčů a spoustou clon během jediného zakončení. V polovině utkání byl stav 50 : 31. Ve druhé polovině zápasu byl vidět pohledný basket z obou stran. Dařilo se nám v obraně, a i když se soupeř snažil zkorigovat výsledek vytaženou obranou, tak jsme dokázali skóre ještě navýšit. Konečný stav 86 : 63 pro domácí SLUNETU.

Bároš

U11 B

K dalšímu dvojzápasu jsme vyrazili do České Lípy, kde nás čekaly týmy Liberce a domácích. Už před utkáním jsme řešili marodku, do Lípy jsme totiž měli dorazit pouze se 13 hráči, skutečnost byla nakonec ještě horší. Oproti pátečnímu tréninku nám vypadli další dva, a tak nám nezbývalo než aby jedna pětka hrála s jedním hráčem na střídání, druhá to musela zvládnout bez odpočinku. Soupeřům patří dík za to, že svolili k tomu, aby se hrálo pouze čtyřikrát 6 minut místo původních osmi.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Liberci, který už měl za sebou drtivé vítězství proti domácímu celku. Hned v úvodním střídání nás postihla další katastrofa, kdy se nám zranil další hráč a všechny kluky tak čekaly prakticky dva zápasy bez možnosti v dané čtvrtině střídat. Přesto jsme utkání nerozehráli vůbec špatně a srdnatým výkonem jsme soupeře po první čtvrtině udrželi na 12 bodech. Celkově jsme si stanovili za cíl především zlepšenou obranu, úkol zněl nedostat víc než 50 bodů, protože od stejného soupeře jsme v úvodu sezóny inkasovali téměř stovku. Kluci se rvali o každý míč a bojovali i s úbytkem sil, přesto jsme ale neproměnili několik jednoduchých nájezdů a Liberec tak nakonec s přehledem zvítězil o 40 bodů. Podařilo se nám ho však udržet na zmíněné 50 bodové hranici, což považujeme za úspěch a hráči z toho měli také náležitou radost.

Ve druhém zápase nás čekal domácí celek, s nímž jsme očekávali vyrovnané utkání. To se také potvrdilo, za stavu 0:4 jsme bohužel neproměnili hned šest trestných hodů, které pramenily z agresivní domácí obrany. V polovině první čtvrtiny pak přišla další pohroma pro náš tým, kdy se při souboji pod košem zranil další hráč, jenž musel s výronem kotníku do nemocnice a zápas jsme tak dohrávali jen v devíti lidech. Někteří hráči si tak skutečně sáhli na dno, přesto zápas odbojovali a v poločasové pauze jsme prohrávali jen pětibodovým rozdílem! Bohužel nám postupně došly síly, domácí vyhráli třetí čtvrtinu 8:0, v malém počtu hráčů už pak nezbyla energie duel zvrátit. Přesto je porážka o 20 bodů dalším úkazem zlepšení. Opět musíme zalitovat nad spoustou neproměněných střel z podkoše či jednoduchých nájezdů, na druhou stranu je potřeba vyzdvihnout bojovnost a především parádní obran  u všech našich hráčů.

LYNX Liberec vs. SLUNETA U11 B 50:7 (12:1, 21:1, 37:5)

Česká Lípa - SLUNETA U11 B 32:12 (8:1, 14:9, 22:9)

Trenéři Tomáš Vobrátil a Dan Brzák

U19 – dívky

BK SLUNETA Ústí nad Labem - Sokol Dolní Počernice 46:51 (10:18, 21:34, 33:48)

V sobotu 17. 2. jsme hostili Dolní Počernice. Soupeře jsme dobře znali a tak nás nepřekvapilo, že jsme celý zápas hráli do zónové obrany. První poločas se nám vůbec nepovedl. Ačkoliv ten výsledek, se kterým jsme odcházeli v poločase do šatny, nevypadá nejhůř (21:34), nebylo moc za co chválit. Za první poločas jsme našimi chybami ztratili 24 míčů a to se odrazilo na konečném výsledku. Druhý poločas ze začátku nevypadal o moc lépe, ale naštěstí se nedařilo ani soupeři a tak jsme zvládli vytvářet tlak na soupeře. Poslední čtvrtina patřila nám, ale bohužel soupeř si vedení pohlídal a tak jsme prohráli o 5 bodů.

Střelkyně: Průšová 15 (1/1), Černá 8, Lukešová 7 (1x3), Herišerová 5 (6/5), Slivková 5 (2/2, 1x3), Černá 4, Siváková 2