Basketbal po víkendu

Basket po víkendu.

Muži B: Dobrý výkon, ale na vítězství bohužel nestačil

Kvalitním výkonem jsme potrápili jednoho z favoritů Severočeské ligy, ale dva body nevezeme. Hrálo se v rychlém tempu s kvalitním procentem střelby na obou stranách. Zahájili jsme bez bázně a až do páté minuty jsme nepatrně vedli. Následně jsme obdrželi tři trojky za sebou a soupeř nám začal odjíždět ve skóre. Několikrát jsme se do utkání vrátili, ale několik zbytečných chyb v obraně nás výsledkově sráželo. Přesto tým zasluhuje pochvalu za předvedený výkon, když naši borci donutili domácí k maximálnímu výkonu. Zajímavostí utkání je 94 házených trestných hodů obou mužstev. V týmu SLUNETY se po delší zápasové odmlce představil Michal Žalud a odehrál výborný part.

BK Teplice  -  SLUNETA Ústí nad Labem 97 : 90 (31 : 21, 22 : 22, 23 : 15, 21 : 32)
Teplice: Klemsa 26, Eisner T. 23, Mašek 14, Wiedner 13,….
TH: 54/32 (59,3%)
SLUNETA: Fiala 21 (4 x 3, 2/1), Žalud 20 (3 x 3, 10/9), Vorlíček 16 (4/4), Zajíc 16 (8/6), Sedlák 7 (1 x 3), Bartoš 5 (10/5), Zikmund a Pecina po 2, Andrenacci 1 (3/1), Výborný 0, Vágner a Jeřábek nehráli
TH: 40/28 (70,0%)
Rozhodčí: Nesper, Kesler
Diváků: 50

U12 - chlapci

BA 2006´Roudnice nad Labem - SLUNETA Ústí nad Labem 45:54 (4:16; 20:31; 23:41)

BA 2006´Roudnice nad Labem - SLUNETA Ústí nad Labem 36:68 (16:19; 18:40; 30:55)

Sobotní zájezd do Roudnice se nám vydařil skvěle. Domácí, kteří do té doby bez ztráty bodu vedli tabulku, jsme dvakrát dostali na lopatky a přivezli jsme plný bodový zisk. V prvním zápase byla na všech hráčích patrná nervozita způsobená důležitostí utkání. Ale od začátku zápasu jsme byli ve vedení, a to v nástupu do poslední čtvrtiny až dvacetibodovém. Pak jsme zbytečnou nedůsledností a ztrátou koncentrace dostali několik zbytečných košů, ale po krátkém oddychu v timeoutu jsme se srovnali a utkání dovedli do zaslouženého vítězného konce.

Ve druhém utkání jsme vyměnili složení pětek na hřišti, což v první čtvrtině nepřineslo tak výrazný rozdíl jako v předchozím zápase, ale i tak jsme ji vyhráli. A pak i všechny následující čtvrtiny, kdy náš náskok postupně rostl. Konečný výsledek mluví sám za sebe. Klukům děkujeme za předvedený výkon. A rodičům za mohutnou podporu v hledišti.

Péca

Dívky U17

TJ Sokol Kladno – SLUNETA Ústí n./L.  83:55

V sobotu jela děvčata na palubovku horkého favorita soutěže a to do Kladna. Hned úvod zápasu nám vyšel a dokázali jsme se soupeřem držet krok do půlky první periody, ale pak kladenské ukázaly, proč se nacházejí na druhém místě v tabulce. Druhá část byla velmi vyrovnána a tak rozdíl v poločase mezi soupeři byl dvanáctibodový. Ve druhém poločase Kladno zvýšilo agresivitu a hlavně trestalo naše ztráty a tak dokráčeli k zaslouženému vítězství.

Gratuluju Kladnu vítězství a všem za podporu děvčat v zápase.

BK Lokomotiva Karlovy Vary – SLUNETA Ústí n./L.  85:65

V neděli nás čekal úplně jiný zápas a hlavně pro nás hratelnější soupeř než v sobotu. Věděli jsme o síle a i slabinách karlovarských děvčat a také první poločas jsme byli schopni plnit úkoly i to co jsme chtěli hrát. První čtvrtina byla hned od úvodu vyrovnaná a skóre se přelévalo na obě strany. Ve druhé periodě jsme zvýšili agresivitu v obraně a hlavně zlepšili obranný doskok a s tím i přechod do rychlého protiútoku a tak jsme v poločase vedli o 6 bodů nad domácími. Do druhé poločasu jsme šli s tím, že ještě zlepšíme pohyb v útoku a hlavně jsme věděli, že soupeř zvýší agresivitu a zápas se nebude vyhrávat v útoku, ale v obraně. Do 8 minuty třetí části jsme stále vedli i když soupeř pomalu, ale jistě přebíral otěže nad zápasem - díky své agresivitě. Definitivně rozhodl v poslední části, kdy v útoku věděl přesně, co má hrát a také v obraně byl velmi nepříjemný a to byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy ve druhém poločasu. Bohužel nelze vyhrát, když dostaneme za druhý poločas 50 bodů.

Gratuluju Karlovým Varům k zaslouženému vítězství za druhý poločas a také divákům za vytvoření atmosféry při zápase.

Mates

U12 – dívky: Bojovné derby s Litoměřicemi

V sobotu odpoledne čekaly naše U12 těžké zápasy proti holkám z Liťáku. I přes velmi podařený a bojovný výkon v prvním zápase jsme bohužel podlehly - poměrně těsným rozdílem 33:41. Holky na hřišti nechaly všechno a až na pár drobností jim nebylo co vytknout. Rvaly se o každý míč, poznaly, že basketbal není sport pro panenky a že to občas bolí.

Do druhého zápasu jsme nevstoupily šťastně a první čtvrtinu jsme prohrály vysoko 5:22. Po zlepšeném výkonu v obraně jsme odehrály vyrovnaný druhý poločas a uhrály jsme tak přijatelný výsledek 39:56.

V soutěži U12 nastupuje většina hráček, které věkem spadají do kategorie U11. V U12 tak sbírají cenné zkušenosti, které následně úročí v zápasech s mladšími soupeři. Proto holky za dnešní výkon zasluhují obrovskou pochvalu za bojovnost. I když jsme nevyhrály, soupeři jsme to nedaly zadarmo.