Basketbal po víkendu

O víkendu se zrodilo nejedno velké vítězství a našim týmům se opravdu dařilo, pojďme se tedy podívat, jak se nám naši trenéři pochlubili výkony svých svěřenců:-)

Muži B: Výhra nad vysokoškoláky z Liberce, ale...

Páteční zápas s USK Slávií Liberec nám opět ukázal, že letošní sezóna nás zatím nezastihla v dobré formě. Jen velmi těžko navazujeme na výkony z té loňské, kterou jsme prošli s jistotou až k titulu. Ale pojďme popořadě. Hosté přijeli 10 minut před startem zápasu a jen velmi pomalu se trousili na palubovku. Tomu i odpovídal vstup do utkání. Z naší strany výborný doskok pod naším košem a rychlý protiútok znamená vedení po první čtvrtině 29:7. Nic v tuto chvíli nenasvědčovalo tomu, že by zápas mohl skončit jednociferným rozdílem. Od druhé čtvrtiny se naše lehkost vytratila a opět jsme pomalu, ale jistě přecházeli k profesorské pomalé hře. Tento styl nám vůbec nesvědčí. Naším přístupem a tempem hry jsme povolili soupeři bod po bodu vysoké manko stahovat. Druhá půle byla z naší strany místy už čirým zoufalstvím. Velké množství ztrát, špatné nabírání hráčů na doskoku a špatná komunikace v obraně. To vše udělalo ze zápasu zbytečné drama. Závěr jsme uhráli díky zkušenosti a také ubývajícím silám soupeře, který přijel v šesti lidech. Celkově je nutné, abychom přistup k zápasům a také tréninkům přehodnotil

SLUNETA Ústí nad Labem – USK Slavia Liberec 70 : 62 (29 : 7, 13 : 15, 19 : 27, 9 : 13)
SLUNETA: Pištěcký 14 (6/4), Vorlíček 13 (7/3), Žalud 12 (2 x 3), Bartoš 10 (8/6), Zajíc 9 (1 x 3, 2/2), Feigl 8, Svoboda 2, Zikmund 2, Vágner 0 (2/0), Andrenacci 0, Jeřábek 0
TH: 25/15 (60,0%)
Liberec: Plašil 34, Vonička 9, Mraček 8, Janota 7,...
TH: 25/13 (52,0%)

Ženy

SLUNETA Ústí n. L.     -     Sparta Praha          57:62     (9:16 28:27 45:43)

Sobotní vstup do zápasu nám nevyšel a museli jsme se zlepšit jak v útoku, tak i v obraně abychom ve druhé části hry soupeře dotáhli. Od poločasu do poslední dvouminutovky jsme hráli již vyrovnanou hru, kdy jsme bohužel v závěru neustáli některé souboje pod naším košem a zápas prohráli o 5 bodů. Je to škoda, jelikož soupeři nešla střelba a my dělali zbytečné chyby v podobě zbytečných ztrát a především špatným doskokem pod vlastním košem, což zápas rozhodlo.

SLUNETA Ústí n.L.     -     HB Basket Praha    77:55     (26:15 37:27 60:38)

Utkání proti dalšímu pražskému celku bych rozdělil na liché a sudé čtvrtiny. V lichých se nám dařilo od soupeře odpoutat a vytvářet si náskok, v sudých jsme hráli zbytečně vyrovnanou partii, kdy jsme se přizpůsobili hře soupeře a zápas v podstatě jen "pohlídali" do vítězného konce.

Váňa

Dívky U17

TJ Sokol Dolní Počernice x SLUNETA Ústí n/L  47:62

V sobotu 19.11. jsme zajížděli na palubovku prvního týmu v tabulce z Dolních Počernic. Moc dobře jsme věděli, že nás nečeká jednoduchý soupeř, který vyznává pouze zónovou obranu.

Hnedka úvod utkání potvrdil předpoklad, že zápas bude vyrovnaný a bude se lámat až po poločase. První čtvrtina byla od obou družstev nervózní a spíše se hledali, hlavně v útoku (9:12). Druhá perioda byla úrodnější na body, ale stále se žádnému soupeři nepovedlo odskočit a i proto bylo skóre v poločase pro nás 31:27 a i třetí čtvrtina pokračovala v nastoleném trendu. Je pravda, že jsme vedli, ale pořád to nebylo náskokem, který by zlomil zápas a my ho mohli v klidu dohrát. V poslední čtvrtině jsme pokračovali v naší agresivitě, která na soupeře začala platit již pomalu už ve třetí části. Díky tomu jsme konečně v zápase odskočili soupeři na 18 bodový rozdíl a utkání jsme rozhodli.

Mates

U12 - dívky

Dnešní den začal stejně, jako skončil. Velmi dobře, pro Ústecký basketbal mladších minižákyň!

Rychle shrnu negativa: lepší obrana a přesnější a prudší příhry. A vyzvednu pozitiva: bezvadný přehled, na hřišti, některých holčin, neskutečný tah na koš, super fyzický výkon, vydařené akce z autu a hlavně navrácení ztracené dcery – Bojovnosti!!

Celkově to byly koukatelné dva zápasy proti Chomutovu. Snad se holkám vrátila zmizelá sebejistota a drive, na tomto herně slabším soupeři, které si ponechají do příštích zápasů.

Sejdeme se zase na palubovce.

Fotky ze zápasu ZDE.

Zambi

U13 – chlapci

Dva jednoznačné výsledky uhráli naši svěřenci na domácí palubovce proti Chomutovu. ALE! Zatímco první zápas byl jednoznačně pod naší kontrolou a mohli jsme si vyzkoušet různé varianty v útoky či obraně, druhý zápas nastoupilo do zápasu jiné družstvo, naši hráči si mysleli, že „to“ půjde samo, jinak si nedovedeme vysvětlit přístup celého týmu k prvnímu poločasu. Není možné dostat za poločas téměř stejný počet bodů, jako za celý první zápas! Takže o přestávce byla v šatně trochu bouřka a kluci se naštěstí probrali a vrátili se k zodpovědnému výkonu a zaslouženě si odnesli i druhou výhru.

Žampi, Ladzy a Sush

U14 Děvčata: Hodně cenný skalp!

Dva zápasy mají za sebou také děvčata z týmu U14, zatímco v sobotu se čekala domácí výhra nad Litoměřicemi, v neděli nás čekal daleko horší soupeř, ale pojďme popořádku. Sobotní zápas s Litoměřicemi začal pro nás trochu hororově a první pětka neodvedla dobrou práci, přikládáme to špatné koncentraci a podcenění soupeře, naštěstí se tým včas probudil a začal předvádět hezký basketbal a náš náskok začal rychle narůstat a konečný výsledek 62:31 je všeříkající. V neděli jsme pak hostili Brandýs, který jsme ještě nedokázali porazit, před rokem jsme od něj dostávali ještě velké lekce v podobě třeba i dvacetibodových porážek, letošní první střetnutí s tímto soupeřem dopadlo ještě lépe pro Brandýs, když jsme u nich prohráli o pouhý bod. Ale neděle patřila nám! První čtvrtina byla ještě taková „oťukávaná“ z obou stran, ale druhá desetiminutovka rozhodla. Našim holkám se podařil úsek, kdy zaznamenaly několik košů v řadě, což je neskutečně nakoplo a v na konci druhé čtvrtiny jsme byli už v takovém laufu, že jsme nepustili soupeře ani za půlku a v obrovské euforii jsme sázeli jeden koš za druhým a najednou tu bylo naše dvacetibodové vedení. Po přestávce jsme čekali nápor soupeře, ale holky nic nepodcenily, naopak pokračovaly v krasojízdě a náš náskok narůstal. Bylo krásné vidět, jak se holkám daří a užívají si to a soupeř si nevěděl rady s ničím, co jsme vymysleli, a tak se zrodilo zatím asi nejhezčí a nejdůležitější vítězství této sezóny. Smekáme před týmem za takový výkon a doufám, že takto bude bojovat i v dalších zápasech! Dobrá práce holky! Teď bude důležité zůstat nohama na zemi a dobře se připravit na další utkání, která nás čekají za 14 dní v Praze.

Fotky ze zápasu s Litoměřicemi ZDE.

Naďa a Vláďa

Dohrávka:

Junioři U19 zvítězili ve čtvrteční dohrávce nad Kondory z Liberce

Naši hráči se utkali v týdnu v dohrávaném utkání s družstvem Libereckých Kondorů. První čtvrtina byla z naší strany naprosto tragická ve všech činnostech. V útoku jsme nebyli schopni proměnit ani jednoduché zakončení z pod koše. První naše body padly až v sedmé minutě. V obraně jsme pouze sledovali jak hráči Liberce zakončují a doskakují pod naším košem jeden míč za druhým. Ke změně v našem herním projevu došlo až po vystřídání základní pětky. Začali jsme bránit a bojovat v doskoku pod oběma koši. Do poločasu se nám podařilo stáhnout dvouciferný náskok soupeře na rozdíl čtyř bodů (26:30). Po přestávce se Kondoři díky našim několika chybám dostali opět do vedení o 11 bodů. V páté minutě 3. čtvrtiny byl stav 32:43. Ve druhé pětiminutovce třetí čtvrtiny se nám podařilo díky Bárovi 3x3, Sobotkovi 1x3,7b. a doskokům Pokorného pod vlastním košem otočit skóre v náš prospěch ( tuto pětiminutovku jsme vyhráli 19:7) na 51:50. V závěrečné části jsme již předváděli basket na který se dalo koukat a dotáhli jsme utkání do vítězství 73:58. V tomto utkání zahrála velmi dobře lavička, která dokázala 2x stáhnout dvouciferný náskok soupeře a nahradit herní  výpadek některých hráčů ze základu.