Basketbal po víkendu

Slušnou porci utkání mají za sebou naše celky, tak se pojďme podívat, jak vedly...

Muži B: No konečně...

Konečně vítězství, ale zápas to oboustranně příliš pěkný nebyl. Úvodní trojku vsítil jubilant Honza Mudroch, slavící v těchto dnech padesátku (Blahopřejeme). Náš celek byl lepší, ale v mnoha úsecích hry nás srážejí nevynucené chyby a tak nám Varnsdorf dýchal více než poločas na záda. O všem rozhodlo sedm minut třetí čtvrtiny, kdy jsme hostujícímu celku utekli na dvacet bodů a rozhodli utkání v náš prospěch.

SLUNETA Ústí nad Labem – TJ Slovan Varnsdorf 94 : 75 (27 : 17, 20 : 16, 27 : 24, 20 : 18)

SLUNETA: Fiala 19 (3 x 3, 2/2), Zajíc 15 (11/9), Bár J. 13 (1 x 3, 5/4), Bartoš 10 (3/2), Vorlíček 10, Sedlák 9 (1 x 3), Vágner 6 (6/4), Zikmund 6 (2/2), Jeřábek 6, Mudroch 3 (1 x 3), Andrenacci 0 (2/0), Pecina 0
TH: 31/23 (74,2%)
Varnsdorf: Lehroch 19, Schiling 12, Šišulák 10, Pasovský 9,….
TH: 30/18 (60,0%)
Rozhodčí: Bohata, Menšík
Diváků: 40

SLUNETA USK - Venku po dlouhé době stoprocentní

Co se nám nepovedlo nadvakrát doma, povedlo se nám napoprvé venku. Těžký zájezd do Domažlic a Klatov jsme totiž zvládli na výbornou a vezeme si dvě výhry. Ani jedna z nich ale nebyla vůbec jednoduchá.

V sobotu v Domažlicích jsme měli v souboji obran mírně navrch a dokázali se držet mírně vepředu. Překonali jsme i krizi ve třetí čtvrtině, kdy šli domažličtí do vedení hlavně díky šikovným podkošovým hráčům. Vedení jsme si vzali zpátky a v koncovce nás v útoku šestkami a v obraně masivním blokem podržel fóčko Rýsa.

Jiskra Domažlice – SLUNETA USK       71:77

V neděli v Klatovech se odehrál ještě víc obranný zápas než v sobotu v Domažlicích. Opět jsme byli od začátku v mírném vedení, ale nedařilo se nám odskočit na větší rozdíl. Šoupáků jsme zahodili víc než před námi hrající žáci a v obraně jsme si nevěděli rady s dlouhými hráči domácích, když se brzy do problémů s fauly dostali naši pivoti. Ve třetí čtvrtině jsme si klasicky vybrali slabší chvíli a pustili klatovské před sebe, ale zlepšeným výkonem v obraně jsme se dokázali do zápasu vrátit. 8 vteřin do konce se nám podařilo vyrovnat a čekala nás důležitá obrana, abychom zápas posunuli do prodloužení. Nejenže se nám podařilo ubránit, ale navíc jsme míč získali a Láďa Dolanský si v posledních vteřinách vykoledoval faul a jednou šestkou necelou vteřinu před koncem rozhodl o našem nejtěsnějším vítězství.

BK Klatovy – SLUNETA USK                  59:60

Vyhrát se 60 vstřelenými body venku je celkem umění, ale body se počítají a my máme velkou radost z obou zápasů. Teď na to navázat za 14 dní doma.

U14 – dívky

Zdravíme basketbalové příznivce a hlásíme výsledky holek z ligy U14.

V sobotu jsme doma přivítali holky z Kladna. Protože jsme věděli, že nás čeká lehčí soupeř, dovolili jsme si do zápasu nasadit holky, které si moc nezahrají a dát jim tak prostor. Naše holky do zápasu vkročili trochu vlažněji, moc se nám nechtělo běhat, nemohli jsme najít chuť a větší zapálení do hry. Zápas jsme zvládli vč. poslední akce a zaslouženě jsme zvítězili 81-30.

V neděli jsme přivítali celek ze Slaného. Po pohovoru v šatně, naše holky již do nedělního utkání vstoupili jak vyměněné a nedávali soupeři nic zadarmo. Úspěchem byla i naše slavná " BÁBA" a poločasové vedení 62-14 . Do druhého poločasu jsme již vstoupili zase vlažněji a nechávali až moc prostoru soupeři k zakončení. Zápas jsme zvládli a vyhráli 97-36.

Je ještě moc práce před námi a holky si musí uvědomit, že i v sobotu a v neděli se musí přemýšlet jako ve škole.

Rád bych poděkoval za podporu rodičům a Báře Davidové za sobotní přístup k utkání.

Gary a Dráža.

U17 - dívky

SLUNETA Ústí n./L. – BK Klatovy  48:60

V sobotu v poledne nastoupila děvčata U17 na domácí půdě proti Klatovům. Věděli jsme o síle Klatov a jejich agresivní obraně a rychlosti. Vstup do utkání nám vyšel a celou čtvrtinu jsme měli pod kontrolou a tak jsme šli do druhé periody s vedením o čtyři body. Ve druhé části soupeř zvýšil agresivitu a velmi rychle se ujal vedení. Hlavně díky našim zbytečným ztrátám. Po time outu jsme se uklidnili a vrátili se ke hře, která nás zdobila v první čtvrtině a tak v poločase jsme šli do šaten za nerozhodného stavu. Třetí čtvrtina začala očekáváným tlakem soupeře v obraně na míč a díky tomu klatovští odskočili ve skóre, ale díky změně systému v obraně jsme opět dokázali srovnat se soupeřem krok. Do poslední části jsme šli zmírním mankem čtyř bodů. Pokusili jsme se urvat všemi silami vedení na naší stranu, ale bohužel to nestačilo a soupeř ukázal větší zkušenost v koncovce a také proč je na druhém místě v tabulce.

Gratuluju soupeři k vítězství a také divákům za podporu v zápase.

SLUNETA Ústí n./L. – DBaK  49:90

V neděli přijel na naší palubovku první celek tabulky a zatím i bez porážky a to tým z Plzně. Snažili jsme se hrát svoji hru a vycházet ze zabezpečené obrany a navázat na sobotní výkon. Úvod zápasu byl vyrovnaný a do půlky první čtvrtiny také nerozhodný, ale od té chvíle hrál na hřišti pouze jeden tým. Tím byl celek z Plzně. Ve všech aspektech nás přehrávali, jak v útoku, tak v obraně a svou agresivní obranou a neustálým pohybem na hřišti dokazovali, proč jsou zatím jediným týmem bez porážky. Bohužel jsme se nedokázali jim vyrovnat a naopak chvílema jsme vypadali odevzdaným dojmem. Díky tomu si děvčata z DBaK připsali zasloužené vítězství.

Gratuluju soupeři k vítězství a také děkuji všem, co přišli podpořit děvčata v jejich zápasech o víkendu.

Mates

Vítězný víkend pro dívky U12

V sobotu jsme v domácím prostředí hostily tým Varnsdorfu. Čekala nás 2 utkání s neznámým soupeřem. Oba zápasy jsme zvládly na výbornou a celek ze severu Čech jsme dvakrát porazily rozdílem několika tříd. Po prvním zápasu svítilo na tabuli skóre 92: 12, druhý zápas se nesl v podobném duchu a naše děvčata zvítězila opět vysokým rozdílem, tentokrát 80:9.

Všechny zaslouží pochvalu za bojovnost a chuť hrát, prát se o každý míč. Na holkách je vidět obrovský posun dopředu. Zjistily, že kouzlo a jednoduchost basketbalu tkví v umění si přihrát. Bylo skvělé vidět, jak jsou schopné přejít rychle hřiště na 2-3 přihrávky. Chvílemi to už opravdu vypadalo jako basketbal. Jen tak dál…