Basketbal po víkendu

Víkend byl opět plný basketbalu a nyní se můžete podívat, jak se dařilo našim celkům.

Muži B: Po Labi vezeme dva body

Ve značně oslabené sestavě vítězíme po dobrém výkonu v Děčíně. Od počátku utkání vedeme, když v útoku využíváme naši výškovou převahu a slušnou střelbu ze střední vzdálenosti. Kvalitní výkon podáváme i na obranné polovině. Jedinou slabou chvilku si vybíráme na konci první půle, ale dvě trojky za sebou Pavla Bartoše nám vrací klid do hry. Škoda jen zranění Marka Zikmunda ve druhé desetiminutovce zápasu, do té doby podával excelentní výkon zejména v obraně.

BK Děčín  -  SLUNETA Ústí nad Labem 51 : 80 (12 : 22, 18 : 16, 10 : 25, 11 : 17)

Děčín: Josefus 10, Fiala Vít 10, Doubrava 10, Ondráš 8,….
TH: 15/9 (60,0%)
SLUNETA: Vorlíček 23 (1/1), Andrenacci 18 (2 x 3, 3/2), Pištěcký 16 (10/6), Bartoš 12 (2 x 3, 2/0), Fiala Jiří 11 (1 x 3), Výborný 0, Zikmund 0, Jeřábek 0
TH: 16/9 (56,3%)
Rozhodčí: Šlaj, Kouba
Diváků: 35

Ženy

SLUNETA Ústí n.L.     -     Slovan Varnsdorf     99:43     (25:11 49:24 75:34)

V neděli ústecké holky odehrály druhou část dvojičky s týmem Slovan Varnsdorf. Byl to souboj z opačných pólů tabulky a dle toho zápas i vypadal. Od úvodu si Slunetky vytvořily náskok, který po celý průběh zápasu navyšovaly. Umožnilo nám to vyzkoušet  různě obranné a útočné varianty a ladit na závěrečný zápas základní části se Spartou, který rozhodne, zda skončíme na místě prvním nebo třetím.

Váňa

Junioři U19 zvítězili nad Kondory z Liberce a druhý den deklasovali Spartu

V sobotním utkání jsme se opět po čtrnácti dnech utkali s Kondory z Liberce. A podařilo se nám oplatit Libereckým hráčům devíti bodovou porážku. Do utkání jsme vstoupili dobře a v páté minutě jsme vedli 15:8. Pak však přišel nepochopitelný výpadek a druhou pětiminutovku jsme prohráli 1:17. Ve druhé čtvrtině byl stav vyrovnaný a proto šli družstva v poločasové přestávce do šaten za stavu 34:42. Ve druhé půlce utkání jsme začali lépe bránit a hlavně bojovnost a nasazení byli mnohem větší než v první půli. Dařila se nám střelba z dlouhé vzdálenosti, dali jsme 9 trojek, z toho Michal Sedlák 7 ! Bodově se ještě dařilo Pepovi Pokornému 23 b. Za výkon ve druhé půli je třeba pochválit všechny hráče, kteří proti větším a silnějším hráčům Liberce otočili vývoj utkání a dokázali zvítězit.

V neděli jsme se utkali se Spartou a potřetí v této sezóně vítězně. Od první minuty se nám dařilo v útoku a do koše nám spadlo skoro vše co jsme vystřelili. Kluci makali i v obraně a poločasový výsledek o 30 bodů (57:27) byl obrazem dění na palubovce. V každé čtvrtině jsme zaznamenali přes 25 bodů. Sparta přijela se skalpem Děčína, v sobotu v Děčíně vyhrála o 15 bodů, od nás si odváží prohru o 63 bodů ! Je dobře, že se nám po několika nepovedených utkáních vrátila chuť do basketu ( bojovnost, nasazení a dravost). Dík patří divákům, kteří byli hodně slyšet a kluci se jim odvděčili předvedenou hrou.

Bároš

U13 – dívky

Zdravíme a hlásíme za dívky U13, úkol splněn, v Lovosicích 12-111 a 14-115, děkuji rodičům za podporu a holkám za předvedený výkon, malé chybky tam byly, ale na druhou stranu pokud holky poslouchají, co se po nich chce super. Našli jsme novou kamarádku " Bábu " a snad na ní budeme myslet.
Užijte kočky volno, zítra rehabilitace a jen tak dále.

Fotogalerie ze zápasu ZDE.

Gary a Dráža

U17 - dívky

V sobotu začala druhá část soutěže pro děvčata U17. Na domácí palubovce jsme přivítali soupeře z Dolních Počernic. Setkaly se první dva týmy v tabulce.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hnedka jsme soupeři odskočili na rozdíl více jak deseti bodový. Proto jsme první čtvrtinu ovládali 19:6, ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v naší agresivní obraně a vycházeli nám rychlé protiútoky, tak se rozdíl ve skóre mezi oběma soupeři stále zvyšoval. Po poločase jsme si vybrali slabší pasáž ve třetí čtvrtině, ale i tak jsme zbytek utkání zvládli.

Díky všem, co přišli obě družstva podpořit na halu na Doběticích a gratuluji děvčatům k dalšímu vítězství.

BK SLUNETA Ústí n/L x Sokol Dol. Počernice 72:36

Mates

U12 – dívky

Jestli se člověk chybami učí, pak by si naše družstvo zasloužilo pořádné letní prázdniny.

Dneska to měla být vyrovnaná utkání. Leč se tak nestalo. V první čtvrtině nám Most uštědřil ,,pěkného“  Kanára 0:12. Koše nepadaly a útok, jak píši skoro v každém článku byl/je chaotický. Jiné slovo lépe nepopisuje situaci na hřišti. Nepodíváme se na koš, ale rovnou bezhlavě jdeme mezi více protihráček.

I když ostatní čtvrtiny byly již mnohem vyrovnanější, druhou jsme i vyhrály o sedm, přesto to na vylétnutí Fénixe z popela nestačilo a zápas jsme prohrály s výsledkem 32:44. Tedy o rozdíl první čtvrtiny.

O druhém zápase se zmíním jen jednou výhodou, kterou měl. Pár hráčkám se bohužel stala snad krátkodobá zranění, z čehož plynula jediná výhoda.  Dostaly příležitost i hráčky, ke kterým se míč obvykle nedostane tolik, kolik by bylo třeba. Teď byla možnost využití příležitosti k tomu, aby si zkusily vyvést míč i ony a předriblovat si pár délek hřiště. Někdy se zadařilo, někdy ne. Každá příležitost, je dobrou příležitostí.

V pondělí na dalším zápase.

Zambi

U14 – dívky

Na páteční dohrávku 2. kola s USK bychom nejraději zapomněli, ale podělíme se o naši nemilou zkušenost. Jako trenéři jsme očekávali vyrovnané utkání, protože oba týmy jsou si výkonnostně hodně blízko. Ovšem jaké bylo naše překvapení, když hráčky dorazily do Prahy naprosto mentálně nepřipravené na zápas a zřejmě si mysleli, že to půjde samo nebo že jsou na školním výletě. Soupeř nám ukázal jak vypadá produktivní útok a my se jenom trápili na obou stranách hřiště, v obraně jsme byli všude pozdě, v útoku jsme netrefili pomalu ani obroučku. Hráčky si dělaly na hřišti co chtěli a vůbec neposlouchaly naše pokyny a porážka téměř o 30 bodů je za těchto podmínek hodně milosrdná. V sobotu jsme museli na výkon z Prahy zareagovat, tak jsme se rozhodli zabavit děvčatům telefony hned při odjezdu. Cestou do Karlových Varů sice holky v autě nevěděly, co mají dělat, když nemohou být na telefonu, ale někde mezi Bílinou a Mostem se rozpovídaly a vše bylo najednou jak za starých časů, když nebyly mobily. K našemu údivu děvčata vstoupila do zápasu zcela koncentrovaně a najednou to šlo, hráčky dělaly co měly a náš náskok se začal postupně navyšovat. Po vyrovnaném začátku jsme se tedy dostali do herní pohody a dokázali jsme si, že basket hrát umíme.