Basketbal po víkendu

Výsledkový servis po víkendu.

USK v derby dvakrát vítězně!

Na přelomu sezony už tradičně hrajeme dvě derby s kališníky z Litoměřic. Oproti loňské ostudě jsme letos dokázali Slavoj dvakrát porazit.

První utkání jsme odehráli už před Vánoci na litoměřické palubovce a ještě k tomu bez trenéra Saši Nováka, který si plnil povinnosti na turnaji regionálních výběrů. Skvěle ho ale zastoupil Adam Žampach a dokázal nás vyhecovat k výbornému výkonu v obraně. Díky tomu jsme v Litoměřicích dokázali vyhrát.

Slavoj BK Litoměřice „B“ – SLUNETA USK      59:68

Statistiky.

Druhý zápas byl přeložen až na první lednovou sobotu, hned pár dní po novém roce, ale průběh utkání byl dost podobný. Opět souboj obran na obou stranách, těžko se oba týmy prosazovali. I když to s námi vypadalo ve třetí čtvrtině chvíli nedobře a Litoměřice si vypracovali mírný náskok, nenechali jsme se rozhodit, semkli jsme se a opět dokázali zápas dovést do vítězného konce.

SLUNETA USK – Slavoj BK Litoměřice „B“      75:67

Statistiky.

Těsně po polovině soutěže jsme na děleném třetím místě, ale čekají nás teď 4 zápasy po sobě venku a ani jeden z nich nebude jednoduchý. Teď musíme ukázat, že na současnou příčku patříme.

Muži B: Nový rok zahajujeme vítězně

Dobrým výkonem a přesvědčivým vítězstvím zahajujeme rok 2018. Hosté se s námi přetahovali o vedení jen první čtvrtinu. Definitivně se pak o osudu utkání rozhodlo v prvních pěti minutách druhé půle (52 : 30). Náš tým bojoval a i přes některé zbytečné chyby podal nadstandardní výkon. A protože se jednalo o derby, tak to na hřišti patřičně jiskřilo, šest technických chyb je toho bezesporu důkazem (dvě pro nás a čtyři hostům).

SLUNETA Ústí nad Labem -  BK Horejsek Děčín 83 : 54 (14 : 13, 21 : 13, 29 : 17, 19 : 11)

SLUNETA: Fiala 16 (1 x 3, 5/3), Zajíc 15 (2 x 3, 6/5), Žalud 15 (2 x 3, 2/1), Vorlíček 10 (7/6), Bár J. 9 (9/7), Bartoš 6 (2 x 3), Vágner 5 (1/1), Jeřábek 2 (2/0), Sedlák a Wagner po 2, Andrenacci 1 (4/1), Pecina 0

TH: 38/24 (63,1%)

Děčín: Kout 13, Ondráš 12, Tomášek 6, Janota 6,….

TH: 33/21 (63,6%)

Rozhodčí: Hendrych, Buršík

Diváků: 40

Ženy U19

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Kralupy Junior 62:72 (16:18, 28:33, 47:58)

Komentář k utkání: V předposledním utkání základní části jsme se utkali se soupeřem z Kralup. Soupeř přijel s chutí oplatit nám prohru na jejich palubovce, nicméně i my jsme chtěli tento zápas zvládnout a dodat si sebevědomí do zbytku sezony. První poločas byl vyrovnaný a žádný z celků bodově výrazněji neodskočil. Obrovské problémy jsme měli na obraném doskoku, kde jsme dovolili soupeři opakovaně doskakovat jejich neúspěšné střely a to nás bohužel stálo vítězství. Nelze upřít bojovnost, ale nedostatků bylo až příliš na to, abychom mohli pomýšlet na vítezství. Hned v úterý nás čeká silný soupeř Tigers Praha a my se pokusíme držet s nimi krok co nejdéle.

Body: Krišková 23 (1x3, 5/4), Průšová 9 (6/3), Černá B. 9 (2/1), Slivková 9 (1x3, 6/2), Řízková 7 (2/1), Namyslová 5 (4/1)