Basketbal po víkendu

Výsledkový servis z víkendu

Muži B: Louny nám zhořkly

Nečepovala se sice lounská dvanácka, ale jen desítka (hosté přijeli v deseti), ale i tak to pro nás byl velmi hořký vstup do letošního ročníku Severočeské ligy. Basket Academy Louny výrazně posílil a naznačil své postupové ambice do vyšší soutěže. Hostující tým skvěle střílel a hrál výborně v obraně. Naopak našemu týmu se střelecky vůbec nedařilo (naprosto zoufalá střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti), prohrával většinu doskoků a ani nebylo vidět příliš bojovnosti. Více jak 30-ti bodovým rozdílem jsme za dobu fungování tohoto týmu na domácím hřišti prohráli vůbec poprvé.

SLUNETA Ústí nad Labem – Basket Academy Louny 43 : 76 (9 : 22, 9 : 16, 14 : 18, 11 : 20)

SLUNETA: Fiala 11 (2 x 3, 2/1), Zajíc 10 (2/2), Bár J. 10 (2 x 3, 2/0), Vorlíček 7 (1/1), Pecina 5 (4/3), Feigl 0, Bartoš 0, Výborný 0, Vágner 0, Jeřábek 0
TH: 18/12 (66,7%)
Louny: Jakeš 21, Pešek 16, Vít 14, Peterka 8,...
TH: 21/12 (57,1%)
Rozhodčí: Buršík, Bukovský
Diváků: 20

U19 prohráli na Žižkově, druhý den deklasovali Brandýs n.L.

Junioři U19 zahájili sezónu porážkou na Žižkově. V sobotním utkání na Žižkově se nám nepodařilo dát během celého utkání koš z dlouhé a střední vzdálenosti. Střelba z tříbodové vzdálenosti 18 / 0, střelba za dva body 12 / 0 vypovídá za vše. Kluci bojovali v obraně, ale v útoku se nedařilo vůbec nic. Doufejme, že jsme si takové utkání vybrali na začátku sezóny a již se nebude opakovat.

V neděli jsme hráli na palubovce Brandýsa nad Labem. Od začátku byla vidět snaha odčinit sobotní porážku. Domácí si nevěděli rady s naší agresivní obranou a celé utkání nebyli schopni zamezit našim rychlým protiútokům. Do utkání se zapojili všichni hráči. Konečný výsledek 42:91 dokazuje jasnou převahu našeho družstva.

Bároš

U19 – dívky

SLUNETA Ústí n/L x ŠBK Sadská  46:92

V neděli nastoupily děvčata U19 k prvnímu zápasu v sezóně na domácí půdě proti soupeři ze Sadské. Kterého prakticky neznali a nevěděli jsme, co můžeme očekávat. Chtěli jsme vycházet z naší hry, jak v útoku, tak v obraně. To jsme, ale nečekali, jaký soupeř má plán, ale hnedka úvod utkání nám ukázal, co soupeř dokáže na útočné polovině. Jeho doména byla střelba, jak tříbodová, tak z dlouhých dvoubodových vzdáleností. Od první do poslední sekundy byla soupeřova střelba velmi nadprůměrná (obdržených 12 trojek hovoří za vše). Byli chvíle, kdy jsme svojí agresivitou a snahou všech děvčat se soupeři vyrovnali, ale vždy soupeř odpověděl úspěšnou střelou. Proto skóre neustále mezi soupeři narůstalo.

Gratuluju k vítězství Sadské a děkuji všem fanouškům a rodičům za podporu při zápase.

Mates

Dívky U13

BK Horejsek Děčín x Sluneta Ústí n/L – 1. zápas: 8:60, 2. zápas: 12:74

V sobotu zajížděly děvčata U13 k zápasu do Děčína. S tímto soupeřem se ještě nesetkali a nikdy s ním nehráli. Hnedka úvod utkání ukázal, že děvčata z Děčína začínají s basketbalem a ještě se učí. Obě dvě utkání se hráli podle not děvčat z Ústí nad Labem, která  měla obě utkání pod kontrolou i když také si vybrali slabší chvilku ve třetích čtvrtinách, ale i tak dokráčeli k dvou vítězstvím. I přes vítězství je vidět, kde máme problém a na čem musíme neustále pracovat.

Gratuluju děvčatům k oběma vítězstvím a také všem rodičům za atmosféru při zápasech v Děčíně.

Mates

Dívky U15

První venkovní zápasy čekaly také na děvčata z týmu U15. V sobotu jsme zajížděli do Kožlan, tedy prostředí, které známe z přípravného turnaje a čekal nás soupeř, kterého také už známe a dokázali jsme ho před sezónou porazit, ovšem toto utkání jsme zvládali pouze po dobu 29 minut, pak bohužel přišel náš výpadek, soupeř zaznamenal za poslední minut rychlou šňůru 6 košů, dostal se na koně a bylo po zápase, zbytek utkání se nesl v naší snaze dohnat soupeřův náskok, ale proti takto kvalitnímu soupeři se to prostě nepovedlo. Můžeme jenom litovat výpadku, který nás stál zápas.

Dbak – SLUNETA 86:69 (20:21, 36:36, 63:49)

V neděli nás hostily Karlovy Vary a opět to bylo krásné bojovné utkání, ve kterém ani jeden soupeř nedokázal bodově odskočit na rozhodující rozdíl. Ovšem druhý poločas z naší strany by se dal nazvat střeleckou impotencí, jak jinak byste nazvali situaci, kdy v prvním poločase dáte 25 bodů a v druhém pouhých 14. Ano, soupeř sice možná trochu zlepšil obranu, ale i tak jsme si dokázali vybudovat solidní pozice, které jsme však neproměňovali. Svým způsobem nemám holkám co vytknout, bojovaly, snažily se a dokázaly se i poprat s o hlavu vyššími hráčkami soupeře, ale bohužel střelecký výpadek znamenal jasné vítězství pro domácí.

Karlovy Vary – SLUNETA 59:39 (13:7, 35:25, 52:31)