Basketbal po víkendu.

Stejně jako áčko, ani naše béčko si nepřivezlo z venkovního utkání výhru. Ale za to některým mládežnickým celkům se zadařilo, více v článku...

Muži B: Další neúspěch

Letošní ročník Severočeské ligy se nám nevyvedl a zápas v Litoměřicích to jen potvrdil. Domácí hráči byli od úvodního hvizdu aktivnější a jejich náskok postupně narůstal až na konečných 21 bodů. Ve druhé čtvrtině náš tým zabojoval, ale bohužel jsme neuhlídali Kynzla, který nám za deset minut nasázel 5 trojek. Ve třetím hracím období hráči Slavoje zvýšili svou aktivitu a naši borci definitivně „odpadli“. Opět nám chyběla herní pohoda a bohužel i bojovnost.

Slavoj BK Litoměřice „C“  -  SLUNETA Ústí nad Labem 93 : 72 (31 : 23, 20 : 20, 25 : 15, 17 : 14)

Litoměřice: Kynzl 30 (6 x 3), Rubeš 19, Rámeš 14, Kodys 9,….
TH: 21/13 (61,9%)
SLUNETA: Vorlíček 20 (1/0), Sedlák 13 (2 x 3, 4/3), Feigl 12 (1 x 3, 6/3),  Andrenacci 8 (2/0), Bár Jakub 6 (1 x 3, 4/3), Pištěcký 5 (4/3), Fiala 5 (3/1), Výborný 3 (2/1), Vágner 0, Svoboda 0
TH: 26/14 (53,8%)
Rozhodčí: Rosenberger, Matějček
Diváků: 40

U17 - Kadeti

BK SLUNETA Ústí n. L. - Tesla Pardubice 87:51 (20:12, 38:31, 69:39)

Zajíc 20 (TH 4/4) 2x3, Dostrašil 17 (4/3), Urbančík 9 1x3, Bína 8, Hahn 7 (3/3), Šimek 7 (4/3), Wiesner 7 (2/1), Beran 6, Kalvoda 6 (5/2)

První polovina utkání byla z naší strany rozpačitá, zejména druhá čtvrtina, kde jsme soupeři povolili téměř dvacet bodů, navíc v útoku jsme byli neefektivní, tím pádem první poločas skončil nevýrazným rozdílem. Po přestávce došlo ke zlepšení a zápas jsme vyhráli jasným rozdílem. Chválím solidní procento šestek 73%.

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK Loko Trutnov 83:80 (25:15, 47:45, 63:66)

Wiesner 18, Urbančík 15 (TH 5/3), Zajíc 13 (2/2) 3x3, Dostrašil 9 (7/3), Hahn 6 (1/0), Houngbedji 6 (2/0), Kalvoda 6, Beran 5 (2/1), Šimek 4, Bína 1 (2/1).

I když soupeř přijel jen se šesti hráči, bylo jasné, že nás nečeká jednoduché utkání. V první čtvrtině jsme začali dobře, dařilo se v útoku a obrana byla celkem funkční. Bohužel to již neplatilo od čtvrtiny druhé. Soupeře jsme vlastní laxností a neplněním defenzivních úkolů nechali rozehrát a rozstřílet. Pozdě jsme přistupovali v obraně a nekoncentrovaností dopustili, že v druhém dějství soupeř nastřílel třicet bodů. Bohužel ani po přestávce nedošlo ke zlepšení. A ačkoliv jsme se nadechli k navýšení náskoku, i hned jsme jednoduše opět pustili soupeře k veslu a do konce čtvrtiny pokračovala přetahovaná o vedení, kterou jsme prohráli o tři body. Na začátku posledního dějství jsme opět získali mírný náskok, který jsme naštěstí udrželi až do konce. Celým zápasem se vinula naše už dlouhodobě špatná obrana, která měla až nepochopitelné výpadky. Pozitivní je, že se o vydřené vítězství rovnoměrně zasloužili všichni hráči.

Sokol Žižkov - BK SLUNETA Ústí n. L. 77:103 (23:31, 44:55, 61:79)

Beran 27 (TH 7/4) 3x3, Zajíc 16 (2/0), Wiesner 15 (6/5), Dostrašil 11 (4/1), Kalvoda 10 (2/2), Houngbedji 8 (1/0), Bína 6, Hahn 5 (3/1), Urbančík 5 (2/1).

Možná už by se někomu mohlo zdát, že se neustále opakuji, ale nemohu jinak. Naše obrana není dobrá! Připomíná mi to jako když ladíte televizní kanál se špatným signálem. Většinu času je obraz nijaký, zrnitý, rozostřený, zvuk šumí, ale protože dávají něco, co chcete vidět, tak to překousnete a koukáte i přesto. Občas se na televizních vlnách zadaří a obraz i zvuk je kvalitní a synchronní, ale nevydrží to dlouho. Tak nějak je to celé i s naší obranou. Celkový dojem je špatný, občas tam jsou výborné chvíle, které bohužel netrvají moc dlouho. Takže opět takto i na Žižkově ve středeční dohrávce. Na můj vkus je 77 obdržených bodů prostě moc, i když jsme nakonec vyhráli o 26 bodů a dali "kilo". Ale koukám na to celé v kontextu všech příležitostí a chyb, které k tomu počtu obdržených košů vedly. V Praze náš obranný prapor zvedl Basti, přidali se poté i ostatní, ale pořád tam bylo spousta individuálních výpadků, které vždy přinesly negativní dopad na celou obranu, tedy koš, faul, i obojí dohromady. Vadí mi ty chyby zbytečné, z neplnění nastavených pravidel. V útoku se nám dařilo, asi nejde napsat nic jiného, když jsme dali 103 bodů. Bylo tam i dost oku lahodících akcí. Přesto i značné množství neproměněných zakončení pod košem, kdy jsme měli býti agresivnější či jsme si měli více vyhovět, lépe je řešit.  Ale i tak super. Střelecky se dařilo Berymu, přemýšlím, jestli z pole něco vůbec minul. Takový výkon, nemyslím jenom bodový, bych ale od něj rád viděl častěji. O to víc, když vím, že na to má. Za útok ale chválím všechny.

Péca

U13 - Děvčata

Zdravíme příznivce basketbalu a hlavně toho dívčího.

Hlásíme dvě vítězství nad Chomutovem a tím pádem jsme se stali mistryněmi severních Čech bez jediné porážky.

Sobotní zápasy měly dvě strany. V prvním utkání jsme po taktickém boji uhráli vítězství 54-49, kde nej hráčka za hosty Kadlecová dala v prvním utkání 22 bodů a právě Kadlecová se ve druhém utkání zranila ( naštěstí jen pohmožděná ruka s ramenem, přejeme brzký návrat na palubovku ) a tak  jsme jednodušeji druhé utkání vyhráli 78-30.

Nyní nás čeká velikonoční turnaj v Klatovech a pak vybojované republikové finále v Litoměřicích.

Holkám blahopřeji, moc děkuji za další zkušenost s basketbalem.

Gary a Dráža

U12 – chlapci

Poslední turnaj před NF jsme sehráli s Děčínem a Slovanem Litoměřice na domácí palubovce, vzhledem k tomu, že už máme účast na NF jistou, tak jsme si mohli dovolit v těchto zápase nechat zahrát všechny hráče a vyzkoušet si i nějaké variace v obraně a i tak jsme si došli pro dvě jasná vítězství. Nyní nás čeká příprava na vrchol sezóny, během kterého zkusíme domluvit i nějaké přáteláky se silnými soupeři.

Žampi, Sush a Ladzy

Poslední turnaj přinesl chlapcům z U11B vítězství

V neděli 19. března na svátek všech Pepíků jsme zakončili první soutěžní sezónu s týmem chlapců U 11B. Doma jsme přivítali nejprve holčičky z Lovosic a v tomto utkání jsme chtěli jednak prokázat zlepšení ve všech herních činnostech a také urvat druhou výhru v sezóně.  Nakonec se nám po náročném zápase a zvýšené bojovnosti ve druhém poločase obojí podařilo. Chlapcům bychom chtěli poděkovat za nasazení v obraně, kde se nám podařilo zejména ke konci utkání ubránit opory soupeře a nakonec jsme si připsali vítězství.

SLUNETA Ústí n.L. U11 B – Lovosice   44 : 36

Druhé utkání proti dalšímu dívčímu týmu z Chomutova bylo z naší strany možná ještě lepší. Přestože jsme nezvítězili, kluci nám ukázali v útoku více odvahy a některé akce roztleskaly slušně zaplněnou tělocvičnu Základní školy Pod parkem. Chlapci statečně bojovali a v posledním utkání nás určitě nezklamali.

SLUNETA Ústí n.L. U11 B – Levhartky Chomutov  25 : 47

Chtěli bychom za celou sezónu poděkovat nejen klukům, ale také jejich rodičům. Za povzbuzování a podporu v průběhu celého roku.