Basketbal po víkendu

Celkem úspěšný víkend mají za sebou naše celky, tak se pojďme podívat jak si vedly:

SLUNETA USK: USK zabral v pravou chvíli

Dvě jednoznačná vítězství má za sebou tým SLUNETY USK, který si doma hladce poradil s Berounem i týmem Rokycan.

Sobotní zápas měl jasného favorita už před rozskokem. Berounští přijeli jen s pěti hráči do pole a tak jsme si nepřipouštěli neúspěch (I když loňské utkání nám bylo dobrým strašákem). Do zápasu jsme ale vstoupili zodpovědně, drželi jsme otěže od začátku až do konce a pohodově si dokráčeli pro vysoké vítězství.

SLUNETA USK vs. BK Beroun 79:42

Statistiky

V neděli už to bylo o něco těžší, avšak ani Rokycanští nepřijeli v nejlepším rozpoložení a i v tomhle utkání jsme šli jasně za výhrou. Hlavně v první půli se nám dařilo na obranné polovině, z čehož vyplývaly naše jednoduché koše z rychlých protiútoků. Chytili jsme nástup do druhé půle a v klidu si dokráčeli pro pohodlnou výhru.

SLUNETA USK vs. SKB Rokycany 75:57

Statistiky

Dvě opravdu důležitá vítězství, díky kterým jsme si předčasně zajistili, že se vyhneme stejným patáliím jako minulý rok. V tabulce jsme ale na 5.-6. místě a jsme pouze dva body od místa třetího. V šesti zbývajících zápasech se chceme poprat o co nejlepší umístění. Děkujeme všem, co nás přišli podpořit, i našemu dvornímu fotografovi Pepovi Pokornému st. za krásné fotky, které si můžete prohlédnout ZDE.

Skvělé vystoupení U 11B v Mostě

V neděli 22. 1. jsme zavítali do Mostu a děly se velké věci. Už v týdnu jsme si říkali, že se nám kluci zlepšují, ale výkony a nakonec i výsledek, který pro nás není skutečně důležitý, vysoce překonaly očekávání.

Už první utkání s domácím Mostem nás navnadilo, před třemi měsíci jsme se stejným soupeřem dostali stovku, teď jsme chvílemi hráli celkem vyrovnanou partii a soupeř nám s vypětím všech sil sotva vstřelil šedesátku. Pouze třináctka našich statečných borců slupla svačinu a po krátkém odpočinku jsme šli na zcela čerstvé holky z Chomutova. A kluci se skutečně překonávali. Celoplošný presing, skvělé útočné kombinace a místy i technické finesy divákům braly dech. Čtyři minuty před koncem prohráváme o pouhých deset bodů a přepínáme ze 120 na 150%. Závěr zápasu soupeře zcela válcujeme, pod naším tlakem by se zhroutily i jiné týmy a šňůrou 10 : 0 skóre vyrovnáváme. Pro jistotu ještě zahodíme v závěrečné minutě asi tři šoupáky a jdeme slavit závěrečnou plichtu 39 :39, kterou si samozřejmě zapíšeme do kroniky.

Nakonec nás tedy ještě rozhodčí přemluví na další dvouminutové nastavení, ale zřejmě jenom proto, aby si chvíli vychutnali naši hru.

Moc děkujeme rodičům za dopravu i skvělé fandění, všechny kluky moc chválíme za výbornou hru.

Trenéři

U17 - chlapci

BK SLUNETA Ústí n.L. - BA Nymburk "B" 70:59 (17:19, 37:33, 50:42)

Beran 18 (TH 3/1) 1x3, Wiesner 14, Urbančík 9 (6/5), Zajíc 9 1x3, Dostrašil 6 (2/2), Kalvoda 6, Hahn 4 (2/2), Bína 2 (2/2), Šimek 2, Gabriel 0, Houngbedji 0, Jindráček 0.

Po rozpačitějším výkonu v první čtvrtině zlepšili ústečtí obranu a po drobných krůčcích navyšovali své vedení. Mnoho útoků se nám dařilo zastavovat jen za cenu faulů, často velmi zbytečných. Pozitivem je 80 % úspěšnost trestných hodů (15/12).

BK SLUNETA Ústí n.L. - Sokol Žižkov 66:56 (17:9, 41:25, 58:38)

Kalvoda 12 (TH 2/2), Zajíc 12 2x3, Beran 11 (4/2) 1x3, Šimek 8 (3/2), Urbančík 7 (2/2), Dostrašil 6, Wiesner 6 (2/0), Bína 2 (2/0), Hahn 2 (1/0), Gabriel 0, Houngbedji 0, Jindráček 0.

Opět se projevily naše staré bolesti v obranné fázi. Nekoncentrovanost společně ruku v ruce s naivní přemírou snahy vedly k velkému počtu obdržených bodů. K tomu neochota či nechuť odevzdat maximum fyzických sil ve prospěch úspěšné obrany a bídná produktivita v útočné fázi vedly ke konečnému desetibodovému vítězství, který podle nedávných výsledků s tímto soupeřem měl být minimálně trojnásobný.

Péca

ASK Lovosice x SLUNETA Ústí n/L 38:63

V pátek v Lovosicích se dohrávalo druhé utkání, které se děvčatům U17 odložilo v prosinci. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání a záleželo pouze na nás, jak k tomuto utkání přistoupíme.

První čtvrtina byla ve znamení nervozity a chyb na obou stranách (skóre 12:11 pro nás). Hlavně nám nefungoval obranný doskok, pohyb v útoku a zahájení rychlého protiútoku. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili tyto atributy, ale stále jsme soupeři neodskočili na dostatečný odstup. Ve druhém poločase jsme zrychlili a hlavně jsme začali hrát svoji hru a i díky tomu jsme zvítězili.

Mates

U13 - dívky

Zdravíme všechny příznivce basketbalu,
v sobotu jsme přivítali celek z České Lípy ( soupeř má starší hráčky, dorazil v devíti a po dohodě mohl střídat jak chtěl ). Potvrdili jsme roli favorita a obě utkání zvládli 59-26 a 60-36. Základní problém vidím v koncentraci na obě utkání všech hráček ( ikdyž zrovna nehrají v dané pětce, je problém udržet jejich koncentraci na utkání ). Jinak jsem moc rád, že jsme mohli zapojit všechny hráčky a nebáli jsme se starších a mohutnějších děvčat z Lípy. Děkuji všem divákům za popdporu a doufám, že jsem je nezklamali a za týden předehráváme utkání v neděli odpoledne v Lovosicích.

Fotogalerie ze zápasu ZDE.

Gary a Dráža s dívkami U13

U12 – chlapci

O víkendu jsme sehráli další dva zápasy, tentokrát na půdě Liberce, kde jsme se, kromě malých Kondorů, střetli také s týmem Loun. Oba zápasy byly jednoznačná záležitost pro SLUNETU, a tak jsme měli opět možnost vyzkoušet si v zápasech různé varianty pro útok či obranu.