Basketbal po víkendu

Výsledkový servis minulém víkendu.

Muži B: Mlaďoši se uvedli dobře

Skvělým střeleckým představením Michala Sedláka (poprvé v mužské kategorii), bojovností a kvalitní hrou všech hráčů SLUNETY vyhráváme na horké půdě Baníku Most. Celá první půle byla vyrovnaná, rozdíl ve skóre byl maximálně plus pět bodů pro náš tým. Zajímavý byl začátek třetího hracího období, hned na jejím začátku byl vyloučen náš Petr Feigl, který při nájezdu do soupeřova koše byl dle našeho názoru jasně faulován, ale rozhodčí to tak neviděli a následné dotazy (bez vulgarit) na neodpískání faulu ocenil rozhodčí Milata dvěma technickými chybami a následným vyloučením do konce zápasu. Nevypadalo to s námi v tu chvíli vůbec dobře, ale tým se semkl a zvýšenou herní aktivitou dovedl utkání do vítězného konce.

BK Baník Most  -  SLUNETA Ústí nad Labem 69 : 82 (15 : 15, 22 : 25, 19 : 22, 13 : 20)

Most: Tůma 15, Bravený 13, Plodek 12, Belimov 11,….
TH: 15/7 (46,7%)
SLUNETA: Sedlák 30 (7 x 3, 4/1), Bartoš 17 (2 x 3, 10/5), Andrenacci 11 (3 x 3), Vorlíček 11 (7/7), Výborný 8 (1 x 3, 10/3), Feigl 5 (2/1), Vágner 0, Wagner 0
TH: 35/18 (51,4%)
Rozhodčí: Milata, Tesárek
Diváků: 20

SLUNETA USK: Ve znamení Robina Hooda

O víkendu jsme si zahráli na Ježíška a obdarovali jsme poslední dva týmy v tabulce. S veškerým respektem k soupeřům, kteří hráli velice dobře, jsme si zápasy prohráli sami na obranné polovině. Opravdu špatně se vyhrává, když v každém zápase hrajeme naplno pouze několik minut. Ve Varech jsme prohrávali skoro o 20 bodů, abychom zapnuli v posledních pěti minutách, smazali téměř celou ztrátu a minuli poslední, celkem nadějnou trojku na vyrovnání.

Karlovy Vary x SLUNETA USK 74:71

Statistiky.

Ve Slaném prohráváme po prvním tragickém poločase o 13 bodů, ve třetí čtvrtině opět ukážeme, že umíme bránit a jdeme do vedení. V posledním hracím období se vrátíme do starých kolejí a necháme si domácí utéct na 10 bodů, abychom v posledních dvou minutách opět stáhli ztrátu na dostřel tří bodů, ani tentokrát se nám však nepodařilo dokonat obrat a domácí ze šestek zvyšují na konečný rozdíl 4 bodů.

BC Slaný x Sluneta USK 83:79

Statistiky.

Co říct, je v nás velká frustrace. Víme, že basket hrát umíme, ale musíme udržet koncentraci po celou dobu. Všichni se rozčilujeme jeden na druhého, na rozhodčí, na špatnou teplotu míče, na nesprávný úhel v očkách na síťce, na vrzání palubovky… Ne abychom se soustředili každý na svůj výkon a nechali na hřišti všechno. Těžko pak můžeme mít radost, když se na to umíme takhle vykašlat. Sáhneme si do svědomí a pokusíme se odehrát poslední 4 zápasy tak, abychom z nich mohli odejít s dobrým pocitem, že jsme do toho šli na 120 % a ne že to byl z naší strany ztracený čas.

U17 - chlapci

Loko Trutnov - BK SLUNETA Ústí n.L. 71:72 (21:22, 38:41, 55:59)
Urbančík 20 (TH 4/3) 3x3, Zajíc 13 (1/0) 1x3, Beran 12 (1/1) 1x3, Hahn 8 (6/4), Houngbedji 7 (2/1), Šimek 6 (1/1) 1x3, Kalvoda 6.

Přetahovaná o vedení se linula celým zápasem, i když rozdíl byl vždy jen mírný, častěji na naší straně. Tři minuty před koncem zápasu šel soupeř do čtyřbodového vedení, které dalším košem o minutu později navýšil už na šestibodový. V tu chvíli naše jalovost v útoku i obraně nedávala moc nadějí na nějaký zvrat, ale Berymu se podařilo snížit zpět na čtyřbodový rozdíl. Navíc při dalším útoku soupeře necelou minutu před koncem Áďus na polovině hřiště obral protihráče o míč a jeho přihrávku do rychlého protiútoku Basti dvojtaktem zužitkoval. Stále jsme na soupeře ztráceli dva body, podařilo se však opět ubránit jejich útočné snažení. Po timeoutu, kdy zbývalo 13 vteřin, byl úkol jasný, tedy jít do koše pro dva body či faul. Po vyhození ze strany soupeř obsadil námi namalovanou cestu do koše a Zajdova přihrávka proto z rohu hřiště směřovala oproti plánu na Šímu na perimetr. Ten bez nějakého přemýšlení sedm vteřín před koncem zvedl míč ke střelbě a ten propadl čistě obroučkou. Trojka a vedení o bod! Šest vteřin do konce a další soupeřův timeout. Náš úkol byl jasný, ubránit za každou cenu a bez faulu. Soupeř vyhazuje na naší polovině, tři vteřiny před koncem dochází k těžší střele, která nebyla naštěstí úspěšná a po doskoku Zajdy, který míč schoval téměř do svých útrob, už soupeř nemá šanci na jeho získání a vyhráváme šťastně o bod.
Celé utkání jsme měli velké mezery v obraně a vlastními chybami darovali soupeři spoustu jednoduchých košů. O mnoho úspěšnější jsme byli v útoku, kde se nám celkem dařila střelba z pole. Objektivně však, vzhledem k vývoji v posledních minutách zápasu, musím konstatovat, že v sobotu vyhrál šťastnější tým. A jsem rád, že jsme tím šťastnějším týmem byli my.

Tesla Pardubice - BK SLUNETA Ústí n.L. 39:65 (9:15, 20:33, 28:46)
Urbančík 17 (TH 4/3) 2x3, Šimek (7/3), Hahn 10 (3/2), Kalvoda 10, Houngbedji 8, Bína 7 (2/1), Vandas 2.

Oboustranně zbrklý a ne moc pohledný zápas, ve kterém jsme od začátku pomalu navyšovali náskok a přes všechny bolesti v našich herních činnostech dovedli utkání k očekávánému vítězství. Z východu Čech si tak odvážíme plný bodový zisk.

Péca

U12 – chlapci

Dva zápasy mají za sebou i kluci U12, soupeřem jim byl dvakrát Liberec, který hraje soutěž s o dost mladšími hráči, kterým nepřidal na sebedůvěře ani výškový deficit oproti našim hráčům, a tak není divu, že jsme oba zápasy vyhráli více jak stobodovým rozdílem. Díky „nevyhranosti“ soupeře jsme si mohli dovolit vyzkoušet různé varianty do obrany, ale spíše jsme brali toto utkání jako tréninkové.