Basketbal po víkendu

Výsledkový servis.

Dívky U19

ŠBK Sadská -  SLUNETA Ústí nad Labem  82:56

V neděli jela děvčata U19 na zápas do Sadské, kde je čekali tamní Vosy. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání a i k počtu děvčat, která mohla hrát utkání – k zápasu odjelo 7 statečných a zdravých děvčat. Chtěli jsme hlavně ubránit místní děvčata z dlouhé a ze střední vzdálenosti, kde mají velmi dobré procento úspěšnosti střelby.

Úvod zápasu se nám vydařil a chvíli jsme se i ujali vedení o pár bodů, ale pak ukázal sílu soupeř. Stále jsme byli během první čtvrtiny v kontaktu a tento trend vydržel i ve druhé části. Do třetí periody jsme vstoupili velmi dobře a bodově byla z naší strany nejvydařenější. Dokázali jsme stáhnout náskok Vos ze Sadské na rozdíl pouhých 6 bodů, ale bohužel od té doby nám došly fyzické síly a děvčata ze Sadské převzali otěže zápasu, ale i tak v okleštěné sestavě jsme odehráli se soupeři důstojné utkání.

Nyní nás čeká velmi náročný zápasový program – během 14 dní šest zápasů. Doufám, že zdravotní i psychická krize je za námi.

Gratuluju soupeři k vítězství a také děkuju rodičům za podporu při zápase.

Mates

U15 – dívky

Konečně první výhra! Náš sobotní soupeř dorazil v dosti okleštěné sestavě, ale i tak měl s sebou svou nejvyšší hráčů, a tak jsme si museli pohlídat doskok. Holky hrály velmi bojovně a několik rychlých košů je psychicky nakoplo a předvedly krásný, bojovný výkon, který vedl k našemu prvnímu vítězství. Nabuzeni touto výhrou jsme pak v neděli přivítali Plzeň, která také neměla kompletní dvanáctku hráček. Náš soupeř se však semkl a bojoval ze všech sil, i když my jsme zápas nevzdali, jako vítěz ze hřiště odcházel nakonec soupeř. Holky ovšem předvedly velmi bojovný výkon, za což jim patří pochvala, bohužel jsme však byli ti, kdo udělal více chyb.

Naďa a Vláďa

Junioři U19 vyhráli obě domácí utkání

Junioři U19 se v sobotu střetli s Brandýsem n.L., který je zatím na posledním místě tabulky bez vítězství. Od začátku nebylo pochyb o vítězi. Hosté nezachytávali naše rychlé protiútoky a prohrávali souboje pod oběma koši. Po druhé čtvrtině jsme vedli  54:24. Ve druhé polovině utkání jsme neustále navyšovali skóre v náš prospěch a to už bez některých základních hráčů, kteří mohli šetřit síly na druhý den, kdy nás čekal silný Žižkov. Konečný stav 103 : 47 pro domácí Slunetu.

V nedělní utkání  jsme přivítali hráče Žižkova, kteří nás v září na domácí palubovce porazili o 21 bodů a tím nám připravili zatím jedinou porážku v soutěži. Začátek utkání se nám vydařil. Hosté nebyli schopni překonat naší obranu. Stav po první čtvrtině 17:3. Ve druhé čtvrtině se nám dlouho nepodařilo dát jednoduchý koš, protože naše přečíslení  dva na jednoho, tři na dva nebylo řešeno ideálně. Nedařila se ani střelba z dlouhé vzdálenosti a hosté dokázali tuto čtvrtinu vyhrát  11:10. Na začátku třetí čtvrtiny se hráči Žižkova pokusili o obrat, ale přes naší velmi dobrou obranu se jim to ani po několika úspěšných trojkách nepodařilo. Konečný stav  57 : 35 pro domácí Slunetu. Naše hráče je třeba pochválit za předvedenou obranu a bojovnost. Upevnili jsme si první místo v tabulce ligy juniorů U19. Další utkání předehráváme ve středu 6.12.2017 od 18.45 hod. na kolejích s GBA a ve čtvrtek 7.12.2017 od 18.15 hod. také v tělocvičně na kolejích s Vyšehradem.