Basketbal po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Zápas v Lounech nás posadil zpět na zem...

Že tuto sezónu nehrajeme tak, jako v těch minulých už víme, ale zápas v Lounech odhalil naše letošní slabá místa v plné nahotě. Domácí nastoupili pouze v šesti hráčích, ale ani to neubralo na jich bojovnosti a nasazení. Z naší strany to bylo, až na mírné oživení v druhé půli, odchozené a odfláknuté utkání plné nepřesností. První půle ve své podstatě rozhodla celý zápas a hlavně její druhá čtvrtina, kde domácí předvedli šňůru 16:0. Zónová obrana a agresivní útočný doskok. To byly hlavní atributy lounského vítězství. Z naší strany svitla naděje ve druhé půli, kdy jsme díky zvýšené agresivitě v obraně stáhli manko na 10 bodů, ale i když jsme pak 4x v řadě získali míč, tak se nám na jednociferný rozdíl dostat nepodařilo a domácí zakončili zápas další šňůrou 10:0 na konečných 75:55. Gratulujeme soupeři k parádnímu bojovnému výkonu. Pro nás již třetí prohra v této sezóně.

Ženy:

SLUNETA Ústí n.L.     -     BK Brandýs n.L.       51:49 (14:18 22:24 43:39)

V sobotu holky nastoupily proti Brandýsu n. L. Sestava značně okleštěná o nemocné hráčky se těžko vyrovnávala s tlakem soupeřek. Pro oko diváka to rozhodně nebyl pěkný pohled. Utkání se vyznačovalo velkým množstvím zbytečných ztrát a určité nemohoucnosti v útoku. Zápas jsme protrpěli až do koncovky, kde Ála Koubová otočila skóre zápasu trojkou 11s před koncem.

SLUNETA Ústí n.L.     -     B. Jablonec n. N.      61:44 (16:14 28:24 43:30)

Z nedělního utkání jsem měl po sobotním výkonu a porážce na palubovce jabloneckých obavy. Soupeř přijel také oslaben a první půlka byla vyrovnaná. Rozhodnutí přinesla 3. čtvrtina, kdy holky soupeřkám povolily jen 6 bodů a vytvořily si slušný náskok. Ten nám ale nestačil. Při rovnosti bodů v tabulce jsme potřebovali porazit soupeřky na skóre a museli jsme na soupeřky ještě přitlačit, což se nám povedlo. Výhrou o 17 bodů jsme se dostali na druhu příčku v tabulce.

Tento víkend byl o hráčkách s nižší minutáží, o tom jak se poperou se zodpovědností a budou si věřit do zápasu, kde rozhoduje každý bod.

Určitě musím vyzdvihnout naši obranu. Oba zápasy pod 50 bodů je skvělý výsledek. V útoku je to o souhře z tréninků, která nám chybí, kdy je znát vytíženost holek mimo basket.

Váňa

U12 – dívky

Druhé kolo začalo stejně jako první. A to dvěma výhrami proti Chomutovu. Až na jedinou výjimku. Tentokrát jsme byly postihnuty nemocemi a zraněními, které naštěstí s výsledkem nezahýbalo.

Zápas byl po celou dobu v naší režii. Trocha hektičnosti byla jako vždy, ale to se odstraní zkušenostmi. Nechci k zápasu více vytýkat. Holky bojovaly, nevzdaly žádnou část zápasu, i když jich bylo pomálu.

Závěrem jen, že na zápas nás přijelo 12. Hrála jedna hráčka s nemocí, další skoro od začátku s naraženou holení. A všechny hrály jako tým. Krásný výkon holky.

Zambi

U17 - děvčata

BK SLUNETA Ústí n/L x ASK Lovosice 71:55

V pátek 13.1. byla na programu dohrávka zápasu děvčat U17 proti Lovosicím. Soupeři se velmi dobře znají za poslední roky, takže se nemůžou ničím překvapit.

Zápas, jak tomu bývá, začal po vánoční pauze volnějším stylem a hlavně v obraně i přesto jsme první čtvrtinu vyhráli. Ve druhé častí jsme začali vycházet z obrany a hráli svou hru a nepřizpůsobili jsme se tempu soupeři a díky tomu jsme odskočili v poločase na rozdíl 44:19. Další části zápasu se nesla spíše v duchu zbytečných ztrát a nekoncentrace a hlavně v poslední čtvrtině, kterou jsme dokonce prohráli a byl to velký vykřičník pro sobotní utkání v Sokolově.

Přesto jsme dokráčeli k vítězství.

BCM Sokolov x BK SLUNETA Ústí n/L 53:35

Sobotní utkání bylo absolutně jiné nežli páteční. Už vstup do utkání byl od nás velmi laxní a soupeř byl přichuti a měl jasný cíl a to pouze vítězství. Od prvních minut byl daleko agresivnější, jak na útočné, tak i na obranné polovině a hlavně těžil z doskoků, za to my jsme se nedokázali vracet a sokolovským jsme nechávali jednoduché koše po rychlém protiútoku. Hlavně díky tomu jsme prohráli první půlku 27:12. Ve třetí čtvrtině jsme přitvrdili v obraně a hlavně trochu zlepšili pohyb v útoku, ale stále soupeř měl dostatečný náskok. V poslední čtvrtině jsme se pokusili ještě zvrátit zápas, ale již jsme neměli dostatek sil a tak jsme v tomto zápase prohráli.

Gratuluju sokolovským k zaslouženému vítězství a děkuji všem, co přišli podpořit děvčata, jak v pátek tak i v sobotu.

Mates

U13 – chlapci

Dvě porážky od našeho tradičního rivala z Děčína jsme museli zkousnout v jeden den. První zápas nám díky přílišné přemotivovanosti nevyšel a konečný rozdíl ve skóre byl téměř třicetibodový. V druhém zápase jsme se sice vyvarovali chyb z prvního zápasu a drželi jsme se soupeřem krok, ovšem v závěru nám Děčín odskočil na rozdíl 5 bodů a nakonec si i dokráčel pro zasloužené druhé vítězství.

Žampi, Sush a Ladzy

U14 – děvčata

Vzhledem k přeloženému zápasu s USK nás tento víkend čekalo pouze jedno utkání, a to nedělní střetnutí na Aritmě v Praze. Soupeř to byl pro nás celkem neznámý, jelikož jsme s ním hráli poprvé. Navíc nám chybělo hned několik hráček, ale i tak jsme chtěli v Praze uspět a to se také povedlo. Základem úspěchu byl přístup všech hráček k obranné fázi. Právě díky zodpovědné obraně jsme si začali budovat náskok v průběhu druhé čtvrtiny, tento náskok se postupně zvyšoval až na konečný třicetibodový rozdíl. Pochvalu zaslouží všechna děvčata, která do zápasu zasáhla a vzhledem k marodce to byly všechny hráčky, které s námi k zápasu odcestovaly.