Bitvu o krále severu vyhráli Válečníci.

Více jak patnáct let nevyhrálo Ústí v Děčíně a tato série bohužel po dnešním derby stále trvá. Válečníci doma urvali vítězství a mají rázně našlápnuto do skupiny A1. Všemi očekávané čtvrté derby této sezóny měla atmosféru, která se na takovéto utkání sluší a patří a hráči obou týmů se fanouškům odvděčili skvělými týmovými i individuálními výkony.

Začátek zápasu by se z naší strany dal popsat slovy: „z říše snů“,  dobrá obrana a útok pod taktovkou Michala Šotnara (4:19). Domácí se pak probrali a hlavně Feštr s Pomikálkem vzali tíhu okamžiku na sebe a dotáhli svůj tým opět na dostřel a hrálo se vlastně zase od nuly. Emoce eskalovaly na obou stranách a necelé dvě minuty před koncem došlo k boji o míč na zemi a po erupci emocí několika hráčů na obou stranách byl vyloučen náš Singletary, takže celá rozehrávka stála nyní na Šotnarovi. I tak jsme se dokázali tvrdostí a bojovností soupeři vyrovnat a poločasový stav 42:38 dával naději do druhé půle.

Po přestávce jsme ovšem stále tahali za kratší konec a stálo nás mnoho sil zůstat na dostřel domácím, kteří se trefili vždy, když potřebovali a to nás sráželo na kolena. I přesto všechno byl stav 57:50 po třech čtvrtinách. V posledním dějství už nám tuhly nohy a s vypětím posledních sil jsme ještě zkusili vykřesat naději, ale domácí, hrající v širší rotaci, si už nenechali toto velmi cenné vítězství vzít.

Velký dík patří fanouškům, kteří se vypravili v hojném počtu do Děčína, ať už naším autobusem nebo po své ose. Poslední dvě kola Kooperativa NBL budou ještě hodně zajímavá.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 75:64 (20:21 42:38 57:50)

Body domácí: Pomikálek 20, Šiška 14, Feštr 13, Bažant 8, Houška P. 6, Halada 5, Ježek 4, Houška J. 3, Grunt 2
Body hosté: Robinson 24, Šotnar 16, Pecka 8, Teague a Šteffel po 4, Votroubek a Svejcar po 3, Treadwell 2
Trojky: 25/8 – 30/11
Trestné hody: 14/13 – 12/9
Doskoky: 41 - 37
Osobní chyby: 21 - 18