Bojovný výkon na výhru nestačil

Sedmé kolo uzavřelo první polovinu nadstavbové skupiny A1. SLUNETA v něm cestovala do Svitav, kde v dosavadní sezóně dokázaly vyhrát pouze dva celky – Nymburk a Ústí, což nám určitě dodávalo jisté sebevědomí na aktuálně druhý celek ligy.

Plány nám ale hatily zdravotní problémy, poslední trénink před zápasem si poranil kotník Justin Martin a k odjezdu na zápas se s i s virózou dostavil Pavel Houška, obě zranění se ukázala tak závažná, že oba hráči nemohli zasáhnout do zápasu ve větší míře.

I tak jsme do zápasu nevstupovali se svěšenými hlavami, na soupeře jsme byli dobře připraveni a od začátku utkání se hrála vyrovnaná partie. Po první čtvrtině, kterou vyhráli domácí 21:19, začínali mít navrch domácí hráči a hlavně díky Markovi nám odskočili na poločasových 44:37.

V našich řadách se zápas nejvíce vydařil Davidovi Šteffelovi, jenž trápil obranu Turů pokaždé, když se dostal k míči a nakonec zaznamenal 21 bodů. Naopak nás nejvíce tlačila bota na obranném doskoku a koše z druhých šancí nám zbytečně srážely dolu. Během třetí čtvrtiny si Svitavy vybudovali až dvouciferné vedení, které jsme ale dokázali smazat ještě do konce třetího dějství, stav po 30 minutách byl tedy 62:54.

V odmazávání náskoku domácích jsme pokračovali i v poslední desetiminutovce a s blížícím koncem se tenčil i bodový rozdíl. Chleba se lámal až v posledních 3 minutách. Když SLUNETA prohrávala 70:64, vzal si naši ofenzivu pod patronát Dalibor Fait a pěti body v řadě snížil na nejmenší možný rozdíl.

Po oddechovém čase, který si musel vzít domácí lodivod Růžička, však přišla šňůra domácích, díky které nám zase odskočili na 75:69 a to zbývají do konce už jenom necelé dvě minuty. Po několika nevydařených útocích na obou stranách pak koriguje Láďa Pecka na 75:71, ale vzápětí se za domácí trefuje za 3 body Teplý a zvyšuje už na 78:71 a nám už nezbývá, než posílat domácí na čáru trestného hodu. Utkání nakonec skončilo 81:77 a našim hráčům je ke cti, že zápas nevzdali za žádných okolností a i v hodně okleštěné sestavě dokázali vzdorovat tak ofenzivní síle Turů.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 81:77 (21:19 44:37 62:54)

Body domácí: Marko 27, Aiken 13, Svoboda 10, Jelínek a O´Brien po 8, Teplý a Slezák po 5, Kovář 3, Welsch 2
Body hosté: Šteffel 21, Pecka 13, Fait 12, Šmíd 11, Wisseh a Svejcar po 10,
Trojky: 30/9 – 24/8
Trestné hody: 22/18 – 22/13
Doskoky: 43 - 34
Osobní chyby: 23 - 24