Bronzoví hoši z U13.

Po třetí v řadě se nám podařilo postoupit s ročníkem 2005 na Národní finále, které se letos konalo v Praze. Je to každý rok odměna za tvrdou práci chlapců a vrchol sezóny, protože můžeme změřit síly s nejlepšími celky z celé republiky. Letos jsme dostali do skupiny Žďár nad Sázavou a obhájce z minulého roku BK NH Flames Ostrava.

V prvním utkání jsme narazili na neznámého soupeře ze Žďáru nad Sázavou, a pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch museli jsme vyhrát. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný. Byla na nás vidět nervozita z prvního utkání na turnaji. Naše opory si udělali dost faulů, takže dostali prosto hráči z lavičky, kteří se této role ujali na výbornou. Ukázala se naše týmová síla a utkaní jsme urvali v prodloužení.

BK Žďár na Sázavou - BK SLUNETA Ústí nad Labem 52:54p

Ve druhé utkání nás čekal obhájce z minulého roku BK NH Flames Ostrava. S trenérem Sašou Novákem jsme kluku hned na začátku řekli, že rozhodně toto utkání nevypustíme. Na soupeře jsme přitlačili v obraně a v útoku jsme hráli výborně, skoro bych se nebál říct, že nejlépe za celý turnaj. Na konci 3. čtvrtiny jsme vedli 42:36, ale bohužel basketbal se hraje na 4. čtvrtiny a tu jsme prohráli v poměru 7:21 a bylo po zápase. Kluci se trochu zalekli toho, že jsme mohli vyhrát a přestali jsme hrát naši hru.

BK NH Flames Ostrava- BK SLUNETA Ústí nad Labem 57:49

Jelikož jsme v naší základní skupině C skočili na druhé místě, tak jsme šli na prvního ze skupiny B, což byl tým Sokol Kbely, který vyhrál pražský přebor. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř, ale už po zápase s Ostravou jsme si řekli, že můžeme porazit, každého na tomto turnaji.

Zápas by opět po celou dobu vyrovnaný a velmi fyzicky náročný. Soupeř hrál velmi zvláštní obranu tím, že chodil zdvojovat a někdy, až ztrojovat hráče s balónem. V útoku hrál i pick and roll se, kterým nemáme ještě tolik zkušeností. Zápas dospěl opět do koncovky, která byla opravdu infarktová. Soupeř hrál svůj poslední útok za stavu 46:44 pro Kbely. Čas do konce útoku byl 14s a do konce celého zápasu 15s. Podržel balón, až do posledních sekund stihl vystřelit z velké dálky, ale balón se nedotkl zařízení a skončil v autu. Houkala siréna a soupeř se začal radovat, ale rozhodčí je ihned zastavil, protože bylo jasné, že zbývá ještě 1s. Měli jsme ještě time out, tabulku a fixu si vzal Saša Novák nakreslil klukům akci a šla se dohrát poslední sekunda. První proběh poté následoval proběh Nováka, který dal v tomto zápase 21 bodů a tak si ho soupeř pohlídal. Poslední šancí byl náš nejmladší hráč FLASH (Jan David)  dostal balón za trojkový oblouk a hodil balón směrem na koš v opravdu nestandartní rotaci. S klaksonem o desku to tam spadlo a bylo rozhodnuto o tom, že si zahrajeme o medaile !

SOKOL Kbely – BK SLUNETA Ústí nad Labem 46:47

V dalším utkání nás čekala BK Opava. Začátek byl vyrovnaný, ale po pár minutách jsme nedali asi 5 jasných situací v útoku a soupeř nám odskočil na rozdíl 6 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme dali pouze 5 bodů a naše nemohoucnost v útoku se podepsala na našem výkonu i v obraně. Poločas jsme prohráli o 22 a bylo velmi těžké se vracet do utkání. Ve druhém zápase se na nás podepsala asi i únava z ranního dramatu se Sokolem Kbely. A bohužel jsme toto utkaní jednoznačně prohráli. Soupeř hrál opravdu výbornou nátlakovou obranu po celém hřišti.

BK Opava – BK SLUNETA Ústí nad Labem 64:28

Po debaklu v semifinále jsme museli chlapce nastavit na to, že opravdu chce odjíždět s medailí na krku. Čekalo nás utkání o třetí místo a to proti domácím BŠ Tygři Praha. Soupeř na nás byl velmi dobře připraven a věděl, jaké hráče si má hlídat. V prvním poločase jsme špatně komunikovali, jak v obraně tak útoku a tím vznikla bodová ztráta 12 bodů. O poločasové přestávce jsme se Sašou udělali trošku vítr v šatně. Poté jsme přeskládali sestavy na druhý poločas. Hned od začátku druhého poločasu jsme začali stahovat soupeřův náskok. Hlavně v nasazení v obraně jsme dostávali do jednoduchých zakončení. A jak už u nás na tomto turnaji bylo zvykem, tak zápas dospěl do vyrovnané koncovky.  Zbylo 16s do konce zápasu soupeř měl poslední útok, svojí střelu neproměnil, doskočil Žalud, který předribloval celé hřiště a našel pod košem volného Matěje Kouckého. Ten šel výborně do zakončení a byl faulován. Následovali dva trestné hody, které Matěj oba proměnil a soupeř měl 4s. Rychle vyhodil a pokusil se o střelu z poloviny hřiště, kde jsme ho chtěli nepochopitelně blokovat. Rozhodčí se rozhodl písknout faul! Naštěstí soupeř dal pouze jednu šestku ze tří pokusů.

BŠ Tygři Praha – BK SLUNETA Ústí nad Labem 43:44

Chtěl bychom ještě touto cestou poděkovat rodičům, kteří nám vytvořili úžasnou atmosféru na každém utkání a to během celé sezóny. Chlapcům za tvrdou práci během celé sezóny, která se jim vrátila snad tím, že jsme přivezli bronzové medaile pro naší SLUNETU !  A také Sašovi Novákovi, se kterým je radost spolupracovat na trenérské pozici!