Cenná výhra v Ostravě.

V posledních sezónách se stává pravidlem, že se SLUNETĚ vždy podaří nějaký zápis do historie ústeckého basketbalu, ať už se jednalo o rekordní sérii domácích výher, nebo první výhru v play-off novodobé historie. A není tomu jinak ani v tomto ročníku KNBL, téměř 14 let a 20 zápasů potřebovalo basketbalové Ústí k tomu, aby vyhrálo v Ostravě a tato výhra přišla v ten pravý čas.

Ale jak se rodilo toto cenné vítězství? No nelehce, Ostravští měli dobrý vstup do zápasu a o po pár minutách vedli 10:0 a Tonda Pištěcký si musel vzít oddechový čas. Po time-outu se naši hráči vzpamatovali a začali předvádět svou hru, hlavně na útočné polovině. Zápas se musel divákům líbit, protože vítězily útoky nad obranami. Stav po první čtvrtině byl už vyrovnaný 19:19. I v druhé desetiminutovce pokračovala vyrovnaná bitva a ani jeden soupeř se bodově neodpoutal. Oba týmy stále spoléhaly na dobrou útočnou hru, Ostravští také na střelbu z dlouhé vzdálenosti, naopak naši hráči dobrým pohybem míče v útoku dokázali několikrát vyšachovat obranu soupeře a skórovat. Na konci prvního poločasu se nám podařilo několikrát ubránit Ostravu a na druhé straně skórovat a byl z toho poločasový výsledek 39:45.

Stejně jako úvod zápasu, tak i začátek druhé půle ovládli domácí a rychle smazali náš náskok a hrál se opět vyrovnaný zápas. V závěru třetího dějství se však za tři body trefil exostravský Igrutinovic a zakončil skóre po třiceti minutách na 62:67. Tato trojka jakoby nakopla naše hráče k ještě větší bojovnosti a výsledek toho byl jedenáctibodový náskok necelé tři minuty před konečnou sirénou. Domácí se ještě pokusili o závěrečnou zteč, a když Riewer trefil za tři body, 43 vteřin před koncem, byl stav 77:83. Závěr zápasu jsme si však ohlídali a z čáry trestného hodu uzavřeli skóre na konečných 77:88. Naši hráči opět potvrdili, že umí hrát týmově, o čemž svědčí fakt, že 9 z 10 hřáčů nastřílelo 7 a více bodů. Toto vítězství je sice cenné, ale je to „pouze“ první krok k boji o skupinu A1. V dalším domácím zápase narazíme příští neděli na Brno.

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 77:88 (19:19 39:45 62:67)

Body domácí: Riewer 18, Smith 17, Bohačík 12, Guercy a Painter po 8, Klímek 6, Mays 5, Bratčenkov 3
Body hosté: Bosák 14, Thompson 13, Smith 12, Pecka 11, Igrutinovic 9, Šotnar 8, Šteffel, Abercrombie a Votrobek všichno po 7
Trojky: 40/13 – 21/8
Trestné hody: 20/12 – 20/16
Doskoky: 28 – 35
Osobní chyby: 19 – 22