Čtvrté místo je naše!

V předposledním domácím zápase základní části hostila SLUNETA Vysokoškoláky z Prahy. O důležitosti tohoto zápasu toho bylo už napsáno hodně, takže ve zkratce: potřebovali jsme vyhrát, abychom zůstali v boji o skupinu A1.

Náš soupeř má tým postavený na mladých, talentovaných hráčích a proto chce praktikovat agresivní obranu, což je o USK všeobecně známo a nejednou to přineslo ovoce. I v Ústí začali hosté zostra a nedali nám nic zadarmo. Naštěstí má SLUNETA Láďu Pecku, který doslova neslezl ze hřiště a obrana hostí na něj prostě nenašla vhodnou „zbraň“.  První dějství skončilo, po úvodním oťukávání, 18:17.

To, co se dělo následující tři čtvrtiny by zkušený basketbalový harcovník popsal asi jako „klasické povolit přitáhnout, povolit a zase přitáhnout.“ Jak jinak byste označili, když soupeři odskočíte na větší rozdíl (34:23), ale poločas skončí 43:36 a podobné situace se pak opakovaly i po přestávce. Hosté se opírali hlavně o Bookertův výkon, jenž nakonec zaznamenal 22 bodů.

Po přestávce se situace opakovala, USK nás několikrát nepustil do smysluplného zakončení, párkrát naše střela nenašla svůj cíl a na druhé straně jsme dostali buď koš, nebo jsme hasili situaci faulem a najednou tu byl stav 49:47. Pak se o slovo přihlásil opět Láďa Pecka a nakopl svůj tým k dalšímu bodovému úprku a nebýt Bookertovi trojky v samotném závěru třetí čtvrtiny, byl by výsledek po 30 minutách ještě veselejší, takto to bylo 58:50.

V posledním dějství chtěli hosté potřetí atakovat náš náskok, ale k našemu hrdinovi Peckovi se přidal i Robinson, který evidentně umí zvednout svůj tým v tu pravou chvíli, a společně dotáhli SLUNETU k velmi důležitému vítězství. Kontext této výhry a dění v tabulce posouvá derby Ústí – Děčín, hrané příští sobotu v Děčíně, o další level výš.

Christianos Chougkaz (trenér USK):
„Je to pro nás velmi těžké hrát další venkovní utkání, los byl velmi těžký, z posledních 12 zápasů jsme hráli 10 venku, což nám nalomilo psychiku. Rozdíl ve skóre je zřejmý, my jsme neodvedli dobrou práci v obraně nejlepších útočných hráčů domácích a tím myslím Robinsona a Pecku. Ti odvedli velmi dobrou práci pro svůj tým. My jsme ztratili koncentraci na přelomu první a druhé čtvrtiny a už se nám nepovedlo vrátit se do zápasu. Pokračovali jsme však v tvrdé práci s naším mladým, talentovaným týmem, ale bohužel ne moc zkušeným, ale já mým hráčům věřím a samozřejmě gratuluji domácím.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA):
„My děkujeme za gratulace, já jenom krátce, já chci poděkovat klukům za to předvedené nasazení, téměř po celou dobu utkání jsem byl spokojený s tím, že na hřišti makali. My jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché utkání, konec konců jako nikdy za poslední léta proti USK to není jednoduché. Věděli jsme také, že se nebude jednat o bodovou přestřelku, proto jsem se snažil klukům říkat, že každý balon může být důležitý a kluci nic nevypouštěli a výsledkem toho jsou ty vyrovnané čtvrtiny. Nám se podařilo trošičku odskočit v té druhé čtvrtině a v každé desetiminutovce jsme dokázali USK udržet na nízkém skóre a zaplať Pán Bůh za tu výhru, je hrozně důležitá, jak jsem už říkal, každé kolo není nouze o překvapení a já jsem rád, že nejsme součástí toho překvapení a můžeme se těšit na další 3 kola, protože jsme stále ve hře o první šestku.“

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 72:65 (18:17 43:36 58:50)
Body domácí: Pecka 27, Robinson 19, Singletary 9, Šteffel a Teague po 4, Svejcar 3, Šmíd, Šotnar a Treadwell všichni po 2
Body hosté: Bookert 22, Křivánek 13, Mareš 11, Madsen 8, Raines 7, Sehnal a Tůma po 2
Trojky: 16/6 – 25/7
Trestné hody: 14/8 – 10/6
Doskoky: 37 39
Osobní chyby: 15 - 19