Demolice Brna

Z víkendového kola Kooperativa NBL zbývalo odehrát v neděli už pouze jediný zápas, a to SLUNETA – Brno. Tedy souboj čtvrtého a pátého celku tabulky, Válečníci totiž včerejší výhrou nad Nymburkem přeskočili Ústí, Brno zase chtělo zůstat v kontaktu s týmy ze severu, na které ztrácí 2, resp. 3 výhry a zároveň se musí ohlížet i pod sebe, protože tam číhají Medvědi s Beksou.

Hosté dorazili do Ústí s velmi dobře seřízenými mířidly, utkání začali čtyřmi trojkami v řadě, z nichž 3 trefil Lee. Domácí lodivod musel reagovat oddechovým časem za stavu 6:12. Za SLUNETU pak odpověděl dvěma trojkami Haiblík a bylo vyrovnáno. Pak své hbité nohy a ruce ukázala panda Ty Nichols a nakopla několika koši svůj tým k výbornému ofenzivnímu výkonu. A jak hostům klesalo procento střelby, rostl náskok domácím až na stav 27:17 po první čtvrtině.

Velmi vydařený vstup do čtvrtiny a šest bodů v řadě, po kterých musel zákonitě přijít oddechový čas hostů, předznamenal ofenzivní show v podání domácích. Ti chytli slinu a najednou jich bylo na palubovce všude plno, Brněnským nezbývalo než faulovat. Po bodové smršti vedlo Ústí v poločase už 62:36.

Domácí borci ale nevychladli ani o přestávce a smršť pokračovala i po přestávce. Pandám se opravdu dařilo, na co sáhly a hosté se naopak trápily. Po 30 minutách vedli domácí už 93:52 a ve zbytku utkání už nebylo co řešit a zápas dohráli mladíci a méně vytíženější hráči. Po ofenzivní explozi a závěrečné exhibici si SLUNETA tedy připisuje výhru č. 13.

Honza Šotnar (trenér Ústí):
„Dnes to byl svátek basketbalu, který jsme předvedli našim fanouškům. Poprvé jsme předvedli výkon, který hraničil s naším potenciálem, hráli jsme velmi dobře v obraně i útoku. Chtěli jsme dneska vyhrát i o více bodů, abychom v tabulce přeskočili Děčín a vrátili se na 3. místo, což se povedlo, ačkoli jsme neočekávali, že by to bylo takhle. Brno je velmi kvalitní tým, hraje dobrou sezónu, ale dneska neměli svůj den, naopak my jsme zahráli to nejlepší, co jsme letos zahráli a je z toho takovýto výsledek a jsme za to rád i za fanoušky.“

Martin Vaněk (trenér Brna):
„V první řadě gratuluji Slunetě, dneska naprosto zasloužené vítězství, tuhle prohru beru na sebe, nedokázal jsem hráčům dostatečně vysvětlit, s jak dobrým týmem se potkáváme, nedokázal jsem ukorigovat pozitivní emoce svých hráčů po výhře nad Ostravou, ale je potřeba si přiznat, že nehrajeme dobře, nejsme dostatečně agresivní a dnes se to ukázalo v plné kráse, SLUNETA hrála s lehkostí, neustále nás porážela jedna na jedna, i když jsme se o tom celou dobu bavili a pak se samozřejmě dostala do laufu a trefovala i poměrně těžké střely. Myslím ale, že to bylo hlavně o tom, jak jsme k zápasu přistoupili my a krásně se ukázalo, že nic nejde samo, a pokud nebudeme chtít, tak můžeme takhle prohrát se spoustou dobrých týmů.“

Honza Maděra (hráč Ústí):
„Před zápasem nám trenér říkal, že tohle je ten zápas, kterým bychom měli vyslat zprávu soupeřům, že u nás se nebude vyhrávat lehce a myslím, že tímto výkonem jsme to potvrdili.“

Ondřej Šiška (hráč Brna):
„Dostali jsme o 40 bodů, z naší strany to byl příšerný, trapný výkon, ale musíme se z toho ponaučit, tenhle zápas nám ukázal, na čem zapracovat.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Basket Brno 116:69 (27:17 62:36 93:52)
Body domácí:
Pecka 20, Nichols 18, Autrey 13, Karlovský 12, Haiblík a Váňa po 11, Rowan 10, Johnson 9, Nábělek 8, Žikla a Maděra po 2
Body hosté: Lee 15, Půlpán 13, Kubín 11, Soares a Svoboda po 9, Šiška 7, Rychtecký a Musil po 2, Krakovič 1
Trojky: 28/9 – 27/6
Trestné hody: 26/21 – 24/19
Doskoky: 42 - 31
Osobní chyby: 20 - 26