Derby bylo Pecka(y)!

Budeme se určitě opakovat, ale severočeské derby nezklamalo! Středeční utkání mělo vše, co mělo mít, atmosféru, bojovnost, infarktové situace a dokonce i mexickou vlnou.

Středeční večer se všichni basketbaloví fanoušci soustředili na jediné, derby mezi Ústím a Děčínem. Válečníci dorazili do Ústí s velkou chutí vyhrát a první půle tak také vypadala. Oba celky předváděly vyrovnaný boj se skvělou atmosférou. Hosté nás velmi zlobili na útočném doskoku, ale naštěstí z toho nebyl žádný velký průšvih a poločas skončil 33:33.

Co už ale zavánělo průšvihem, byl vstup do druhé půle, tam se Děčínští bodově urvali šňůrou 2:12 na 35:45 a se SLUNETOU to vypadalo hodně špatně. Na druhou stranu to nebyla situace, ve které by naši hráči ještě nebyly, a tak nezbývalo než bojovat. Za Válečníky válel dnes Autrey (22 bodů a 10 doskoků), ale SLUNETA měla jiného hrdinu. Ale o tom až za chvilku. Po třech čtvrtinách vedli ještě hosté 46:53, ale jejich náskok se s ubývajícím časem tenčil. Rozhodla poslední minuta a v ní Láďa Pecka. Nejprve z čáry trestného hodu vyrovnal na 71:71 Spencer Svejcar, do konce základní hrací doby zbývá pouhých 43 vteřin a hala byla na spadnutí. Time out hosté, po sehraném autu se pod košem zjevuje zcela osamocený Pomikálek a už se chystá zakončit, jenomže v tom se zčista jasna před a nad ním objevuje Láďa Pecka a předvádí ukázkový blok, a i když si Pomikálek dokázal svou zblokovanou střelu doskočit, tak v souboji o něj přišel a SLUNETA mohla jít do útoku. Míč si bere do ruky Michal Šotnar, který však v rozhodující chvíli trochu podklouzl, ale naštěstí ještě našel Láďu Pecku a ten střílí, míč propadá košem a na palubovce byla najednou celá SLUNETA včetně generálního manažera. Rozhodčí sice oslavu ještě přerušili, protože zbývalo dohrát ještě vteřinu, ale naštěstí se podařilo ubránit autové vhazování a oslavy mohly vypuknout naplno.

SLUNETA si tak připisuje velmi důležitou výhru před cestou do Nymburka a s bilancí 5 výher a 4 porážek se zařadila do trojice na 5. – 7. místě, právě s Děčínem a Olomouckem.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 73:71 (18:19 33:33 46:53)

Body domácí: Svejcar 23, Houška 13, Pecka 11, Brown 8, Bažant 7, David 5, Čampara, Šotnar a Fait všichni po 2
Body hosté: Autrey 22, Šiška 18, Pomikálek 9, Carlson 7, Landa 5, Feštr 4, Žikla a Ježek po 3
Trojky: 15/6 – 24/6
Trestné hody: 15/11 – 11/9
Doskoky: 37 - 38
Osobní chyby: 15 - 19